• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Słupy telegraficzne

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#1
Trochę odświerzę
Postanowiłem że spróbuję samodzielnie wykonać sobie słupy telegraficzne na skrzynki które u mnie powstają. Do tej pory kupowałem "Made in Kluba" ale potrzebuję ich trochę i wyszło mi że drogo. W przerwach na "lancz" rozpocząłem dziergać poprzeczki z blaszki miedzianej 0,05, drutu miedzianego 0,2, zakupiłem też patyki do szaszłyków na same słupy. Oto parę fotek z początku prac:
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#4
Ile potrzebujesz tych słupów? Poważnie uważasz, że to aż taki drogi szpas? I miast tych patyków, kup w sklepie modelarskim wałek fi 2mm, metr bodaj 1,50 zł kosztował z drewna cytryny. Super się barwi bejcami.
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#5
Zbyszek napisał(a):
Poważnie uważasz, że to aż taki drogi szpas?
Klubowy z 2-oma poprzeczkami kosztuje 12-16 zł jak ich potrzebujesz ponad 10 to się robi kwota ... Poprzeczkę poprawię ... już wiem gdzie tkwi szkopuł ...
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#6
Na fotce widzę poprzecznik z sześcioma izolatorami, to rzeczywiście trochę wyniesie. Ja nie jestem taki sprytny jak Sello. Próbowałem. ale mi nie wyszło. Zdecydowałem się na Klubę, jednak ze względu na cenę kupiłem mniejsze z czterema izolatorami i będzie po jednym na słupie "betonowym" od Hugwy. Wychodzi średnio około 5,50 zł brutto za sztukę łącznie ze słupem (z przesyłką).
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#7
Sello napisał(a):
Klubowy z 2-oma poprzeczkami kosztuje 12-16 zł jak ich potrzebujesz ponad 10 to się robi kwota ...
Ale możesz kupic same poprzeczniki :!: , ja tak zrobiłem i jeszcze na specjalne życzenie Pan Zbyszek pomalował mi czarnym matem, zamiast tym błyszczącym brązem, bez żadnej dopłaty. Wyszło dużo taniej, w moim wątku masz fotkę, samoróbki mojej roboty. :arrow:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic. ... c&start=25
 

Podobne wątki