• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń PODSYPKA (jaka firma)

elsebastiano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
pytanie od swiezaka-amatora :]
jakich podsypek uzywacie, chodzi mi o podsypke do torow w skali h0, wiem ze wielu do skali h0 uzywa posypek do skali TT....ale jaki firm, podajcie nazwy i numery katalogowe prosze, jak chcialbym taka jak najlepiej imitujaca polskie szlaki czyli jakas brazowa mysle :)
 

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
witamy na forum :)
Ja używam przede wszystkim produktów Polaka podsypkę stosuję H0 lub TT chociaż obydwie są do H0 za grube (takie bardziej mi sie podobają). Kolor podsypki ma znaczenie drugorzędne gdyż i tak wszystko się potem waloryzuje i można "sterować" kolorem w zależności od potrzeb za pomocą farb i suchych pasteli.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#3
Zajrzyj na www.asoa.de . To jedne z najlepszych podsypek na rynku. Cena jest duża ale to duże pudło wystarczy na niemały kawał szlaku. A skalę trzyma elegancko.

Corwin
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#4
Ja stosuje POLAKA. Tak jak napisał Kozak kolor ma mniejsze znaczenie jak siepotem maluje go i pudruje. Polecam jakieś odcienie jasnego brązu lub szarosći.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
Trochę przepłaciłeś za to ASOA, taki porfir można mieć za darmo, koło krzeszowickiej kopalni Zalas są hałdy poflotacyjne, wystarczy podszuszyć, a potem dobrać odpowiednie sita i jak mówi Ojciec Dyrektor: siać, siać, siać ;-)
Mnie się to szybko znudziło i zacząłem kupować Polaka TT :)

PS. podoba mi się ten napis "nie dla dzieci poniżej 14go roku życia" ;)
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#7
Szyny można zrobić z drucików, lokomotywki i wagoniki z papieru, zasilacz z płaskiej bateryjki... domki z pudełek od zapałek... farbki z lakieru do paznokci i pisaków ze śmietnika przy super-hiper-markecie... itd... tak w ogóle to dość tanie hobby mamy :D

Za bardzo wygodnicki jestem, żeby wszystko robić samemu ;)

Władek
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#9
Podsypka

ciekma napisał(a):
... i zacząłem kupować Polaka TT :).... ;)

Można prosić ewentualnie o fotkę szutru Polaka TT.
Może ktoś stosuje szuter Polaka H0.

Chcę zrobić próbę wykonania jednego lub dwóch torów testowych około 1m. Może ktoś mógłby odstąpić - odsprzedać trochę szutru do H0 ?
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#13
Czy Aqws9 zamawiasz z AsOA szuterek ?
Ewentualnie gdzie można kupić szuter Polaka, szukałem po sklepoach w necie ale oprócz Makieciarza nikt nie prowadzi sprzedaży Polaka, a u Makieciarza brak.

Może ktoś ma szuter do odsprzedania ?
 

Podobne wątki