• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo trylinka, płytki chodnikowe i nie tylko...

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
#2
Re: trylinka

Widzę, że cierpi na to co moja we wczesnym stadium: nierówno, panie! Po położeniu kilku betonowych elementów (a propos: jak się nazywa taki pojedynczy betonowy element?) przyciśnij mocno linijką czy czymś podobnym. Będzie równiutko jak na autostradzie (niemieckiej).
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Kylogram napisał(a):
a propos: jak się nazywa taki pojedynczy betonowy element
jak w temacie
Kylogram napisał(a):
Będzie równiutko jak na autostradzie
klejone na szybko
Ps.
to tylko Polska gdzie nie wszystko robili idealnie ;) a nawet jak układali takie drogi równo to i tak z czasem niektóre trylinki zmieniały swoje położenie względem poziomu.
Biorąc jeszcze pod uwagę jej rozmiary to przy tej skali nierówności praktycznie nie widać gołym okiem tylko przy zoom'ie.
Ewentualnie całość można przeszlifować drobnym papierem ściernym.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
#5
Kilkujadek napisał(a):
właśnie o to chodzi żeby nie było równo.
Oczywiście że tak, tylko że ta jest moim zdaniem jednak za bardzo nierówna. Jak się to przeskaluje, to będą kilkucentymetrowe różnice wysokości, a po czymś takim to nawet maluch, fso1500 i inne produkty samochodopodobne z PRL raczej nie przejadą. Robiłem peron wykładany płytkami chodnikowymi i bez przyciskania tych płytek podczas klejenia - wychodziło fatalnie, strasznie to było dziwne "w odbiorze". Przyciskanie to jest to; przecież nie mówię o "prasowaniu".

metodą fototrawienia...
...i będzie pięknie jak monidło z jeleniami na rykowisku :D

Z resztą, róbta co chceta ;)
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Kylogram napisał(a):
Jak się to przeskaluje, to będą kilkucentymetrowe różnice wysokości
Przesadzasz ;) tam nie ma różnic większych niż 0,1mm które tak jak napisałem można zniwelować drobnym papierem ściernym a przy okazji szczeliny powstałe w wyniku krzywego przyklejania się zafugują.
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
równo - nierówno, ludzie w polsce są takie drogi z trylinki żę nawet drogą tego nie można nazwać więc po co się czepiać, a swoją drogą trylina suuuper
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#8
chudy napisał(a):
ludzie w polsce są takie drogi z trylinki żę nawet drogą tego nie można nazwać więc po co się czepiać
Tyle, że te nierówności nie są w obrębie płytek tylko nawierzchni. Same płyty są jednak równe, czasem popękane ale faktura nawet zniszczonego betonu w skali będzie co najwyżej chropowata. Co więcej - owe nierówności też najczęściej są dość płynne. Nie jest tak, że krawędzie sąsiednich płytek są przesunięte w pionie o kilka centymetrów. Na najbardziej podmytej i wyeksploatowanej drodze to jednak są bardziej fale niż uskoki.
Dlatego, choć chłopina się narobił - uważam że efekt jest do bani. W dodatku same płytki mają zbyt duże nierówności a materiał jest zbyt błyszczący i w kiepskim kolorze. Ilość roboty jaką trzeba włożyć w to, żeby ta próbka wyglądała choć w połowie tak jak ścięty laserem karton posmarowany plakatówką mnie by zniechęciła.
Może lepiej pójść tropem Chudego i formować z szarej fugi?
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#9
errata:



http://www.przegubowiec.com/foto/wawa/4751-170.jpg
http://lh4.ggpht.com/meteor2017/R3Q4ibp6glI/AAAAAAAAM78/qamtlf4wo4Y/IMG_4644.JPG?imgmax=720
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
hugwa napisał(a):
a materiał jest zbyt błyszczący
wina lampy błyskowej
hugwa napisał(a):
w kiepskim kolorze
ciężko zrobić zdjęcie żeby odzwierciedlić rzeczywisty kolor.Wystarczy że w monitorze masz ustawione inaczej niż ja i już widzisz inny odcień.
hugwa napisał(a):
Może lepiej pójść tropem Chudego
skąd wiesz żę właśnie nie poszedłem jego tropem
hugwa napisał(a):
Nie jest tak, że krawędzie sąsiednich płytek są przesunięte w pionie o kilka centymetrów
przyklejane na szybko
hugwa napisał(a):
Ilość roboty jaką trzeba włożyć w to, żeby ta próbka wyglądała choć w połowie tak jak ścięty laserem karton posmarowany plakatówką mnie by zniechęciła.
zrób zdjęcie tej samej wielkości swoich kartonowych trylinek i zobaczymy jak na zdjęciu wyjdzie porowatość tektury.
 
Reakcje
0 0 0
#18
Trylinkę widziałem na żywo wczoraj na giełdzie w Katowicach.
Wygląda bardzo dobrze, lepiej niż cięta laserowo i malowana dla uzyskania koloru. Zdjęcia nie są adekwatne do rzeczywistego wyglądu. Kwestie gładkości i innych niedociągnięć powierzchni można zrzucić na karb "wersji próbnej" trylinki. Parę pomysłów padło wczoraj, więc kolejna wersja pewnie będzie lepsza :)
 
Reakcje
0 0 0
#19
Dla mnie teraz wygląda dokładnie jak na początku padania deszczu. Część trylinek jest pokryta śladowymi ilościami smarów/olejów i tak właśnie się przebarwia.
 

kruko95

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
czy ktoś może powiedzieć z czego robi ta trylinkę i jakiej wielkości jest jeden bok tryliki.A bym zapomniał jak i czym malować.Odwdzięcze się punktami pomocy i respektem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 8
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 6

Podobne wątki