• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie malowanie dachu w krytym

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Nabyłem ostatnio krytego Roco Kdsto
i chciałbym go spatynować mam już pomysł jak zrobić ściany ale jasność jego dachu mnie dobija.
Jak należy pomalować dach żeby wyglądał na spatynowany i się nie błyszczał bez pomocy aerografu?
próbowałem czrnym mattem revella ale wyszedł mi błyszczący
z góry dzięki za pomoc
 
Reakcje
0 0 0
#2
Nie musisz malować - ja pokryłem dach paskami papieru ściernego o ziarnistości 1000, chyba najmniej błyszczącej rzeczy na świecie.
Jak wrócę do domu, to dołączę jakieś zdjęcie.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#5
Igrek Iksiński napisał(a):
Nie musisz malować - ja pokryłem dach paskami papieru ściernego o ziarnistości 1000, chyba najmniej błyszczącej rzeczy na świecie.
Jak wrócę do domu, to dołączę jakieś zdjęcie.
Jest to metoda na modŁŁę, dach wygląda jak pokryty papą, niezależnie czy paskami zwykłego, czy ściernego.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Ja na początku pryskałem matowym lakierem w spraju a potem wcierałem pigment pudrowy.
a teraz to po prostu taki pigment w płynie - maluje tym a potem suchy wycieram:

http://layer.uci.agh.edu.pl/~mczapkie/Train/tmp/modele/warsztat/taborH0/Kddt.jpg

http://layer.uci.agh.edu.pl/~mczapkie/Train/tmp/modele/warsztat/taborH0/Gkk.jpg

Nie wiem czy o to chodzi ale przynajmniej można zmyć jakby co :)
 
OP
OP
Rutek

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#8
Dzięki za porady
ja jednak nie wytrzymałem i zacząłem dalej kombinować
chociaż wydaje mi się ze model zamiast stawac się ładniejszy robi się brzydszy
mi zależy na czarnym dachu albo przynajmniej ciemnym gdyz mam parowozy i jasny dach raczej kontrastuje z moją wizją
wrzucam foto moich wypocin( czy ktos sie nabierze ze tak może wyglądać eksploatowany wagon??)
pomalowany revell potraktowałem papierem ściernym ( niestety zostały miejsca gdzie do dachu doszlo) i sprobowałem takim brudnawym brązem modell mastera
plakatówkę też już przerabiałem :)
 

Załączniki

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#9
Cześć. A posiadasz może Świat Kolei numer 6 z 2002 r.? Tam jest artykuł pt.: "Realistyczny dach w wagonie towarowym". Być może tam powinieneś zajrzeć....
 
OP
OP
Rutek

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#10
tak mam
z tego co pamiętam to przyklejanie pasków papieru czyli metoda na modŁŁę :) jak ktoś wcześniej napisał
nawet boki u ciekmy mi sie bardziej podobają niż u mnie
bo już zrobiłem kiedyś patynę na krytych kleina "austryjakach" z drugiej epoki
i tam mi się podobało ( i dachu nie trzeba było malować)
i myślałem ze Kdsto pójdzie już gładko
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#11
Rutek.
Spróbuj metody następującej: farbą olejną artystyczną rozcieńczoną terpentyną ''maluj'' kawałkiem gąbki umocowanej do listewki delikatnie stemplując. Dawno temu tak patynowałem swoje stare Pikolce, jeżeli znajdę gdzieś w zakamarkach biurka jeden kryty wstawię fotkę.
Wystarczy siena naturalna, palona i czerń sadza Astry, koszt +- 15 zł + mała butelka terpentyny z apteki. Farba schnie długo, efekt jest z połyskiem, ale gdy wyschnie jest głęboko matowa. Pozostawić do wyschnięcia gdzieś w jakimś pudełku, bo kurz się przykleja niemiłosiernie. Można zrobić czarny podkład i następnie rdzawić jasniejszym kolorem.
Tu masz przykłady oryginałów.
 

Załączniki

  • 46,9 KB Wyświetleń: 3.429
  • 71,9 KB Wyświetleń: 3.435

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#12
A właściwie kto powiedział że dach wagonu towarowego ma być czarny?
Zazwyczaj był szary albo brązowy.
Bez cudów żeby sadza go tak oblepiła, sadzę deszcze spłukują.

Z kolekcji Ralfa Hamoena:
http://www.kolej.pl/jareks/rh/76072216.jpg
 
Reakcje
0 0 0
#13
Zbyszek napisał(a):
Igrek Iksiński napisał(a):
Nie musisz malować - ja pokryłem dach paskami papieru ściernego o ziarnistości 1000, chyba najmniej błyszczącej rzeczy na świecie.
Jak wrócę do domu, to dołączę jakieś zdjęcie.
Jest to metoda na modŁŁę, dach wygląda jak pokryty papą, niezależnie czy paskami zwykłego, czy ściernego.
Zbyszku! Przypatrz się dokładnie swojemu cytatowi! Liczę na sprostowanie!
 
OP
OP
Rutek

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#17
Powracając do wątku patynowania
teraz na tapecie była chłodnia Slr Roco bardzo zbliżona do krytego z tego wątku
oto wynik patynowania, co o tym sądzicie?
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#18
Sądzimy, że powinieneś jeszcze raz zrobić zdjęcie - w świetle sztucznym tylko dziennym,
i nie kierując obiektywu tylko na białą ścianę chłodni (tylko tak pół na pół),
o manualnych ustawieniach już nie wspominam...
 

Podobne wątki