• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

WM-MODEL: Model budynku stacji Jastrzębie-Zdrój

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
WM-MODEL, pięknie pięknie... budynek przedstawia Jastrzębie Zdrój w oryginale? Bo wstyd się przyznać nigdy nie byłem, a teraz to już chyba tam pociągi nie kursują??

pastka, bardzo dobry pomysł z tym powiększeniem... makieta i tak składana więc...
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#6
Za późno... sklepikarz który dzierżawi budynek, pomalował go na... tfu... kanarkowo-oczojebny kolorek :neutral: zamurował okna w pomieszczeniu nastawni i w budynku od strony torów...
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#9
UNIVERS napisał(a):
Model budynku stacji Jastrzębie-Zdrój wygląda nieźle. (...) Ładna robota.
Faktycznie model budynku piekny. Szkoda tylko, ze otoczenie do niczego. Zielen jest niestety beznadziejna.

Pozdrawiam.
Tomek.

Ps. Chwilowo brak polskich czcionek.
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#10
UNIVERS napisał(a):
Własnoręcznie na podstawie jakichś planów czy kartonówka
:shock:
Oczywiście że własnoręcznie, na podstawie własnych obserwacji i pomiarów.
Karton też jest jednym z użytych materiałów ;-)
Praaawie dokładna kopia budynku, taka... na 99% :razz:

Tomasz Wojczyk napisał(a):
... otoczenie do niczego
Dlatego też ta pierwsza wersja makiety już od paru lat nie istnieje :D :D :D
 

Załączniki

OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#13
Cegły to generalnie z jakichś Piko'wskich domków, część z takiej wytłaczanej w cegiełki pianki, taki gotowiec. Nawet nie pamiętam gdzie to kupiłem. Szopka jest z tego zrobiona.

Dachówka to płytki Auhagen'a.
Oprócz tej półokrągłej lukarny, tu wyciąłem z cienkiego kartonu ok. 150 kwadracików i przyleiłem na odpowiednio wyprofilowany kawałek brystolu. Po wyschnięciu delikatne szlifowanie papierem ściernym pozaokrąglało "dachówki".
Gąsiory to też Auhagen.
 

Azrael

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Witam.

Przepraszam, że bawię się w archeologię, ale interesuje mnie jedna rzecz. Mianowicie pochodzę z Jastrzębia Zdroju (przeniosłem się na Mazowsze jak w Jastrzębiu coś od czasu do czasu jeździło), zajmuję się modelarstwem zapałczanym: http://forum-zapalki.eu/illuminati75-t1465.html (Moderator Illuminati75 to ja) i w związku z tym mam pytanie. Czy ktoś z Was, zwłaszcza WM-MODEL posiada dokładne wymiary naszej zniszczonej stacji?
To co jest dostępne w sieci od biedy będzie mi musiało w razie czego wystarczyć, ale jeśli ktoś posiada rzuty boczne budynku byłbym wdzięczny :)

Planuję zbudować model z zapałek w skali, oczywiście H0...
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#17
Niestety nie mam już rysunków "montażowych" z elementami budynku stacji w JZ :( Pogubiły się... przy okazji porządków itp... dziwacznych zachowań ;)
W tym czasie posługiwałem się głownie miarką, długopisem, kartką papieru i analogowym aparatem :D jakoś też nigdy nie zdobyłem się na przeniesienie tych rysunków do postaci wirtualnej... Jak robiłem budynek a czegoś brakowało to jechałem na stację, oglądałem/mierzyłem/rysowałem i przenosiłem na bieżąco do modelu :D
 

Azrael

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
U mnie to niemożliwe, mieszkam ponad 300km na północ. W każdym bądź razie dziękuję. Oprę się na zdjęciach Twojego modelu i zdjęciach znalezionych w sieci. Z resztą, aż tak wiernie nie będę go chyba odwzorowywał. Wykorzystując, że ten temat tutaj istnieje, z czasem wstawię jakieś zdjęcia co i jak.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#19
Re:

Meggido napisał(a):
Wygląda super. :) A może narzekający pokazaliby jak się nie robi beznadziejnie? Chętnie Forumowicze popatrzą i ocenią.
Lizus.

A czemu to kalendarzyk zdzieralny na ściance ma mniej więcej wymiary taborecika, znaczy szerokość.
 

Podobne wątki