• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zwrotnice Tillig Elite H0

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
#1
Czy ktoś wie jak należy podłączyć zwrotnice tilliga tak aby napięcie było poprawnie podane z każdej strony?
Pod spodem zwrotnicy widać metalową blaszkę, która wydaje się powinna przekazywać napięcie dalej. Niestety obówd nie jest zamknięty. Myślałem, że blaszka nie jest dobrze zlutowana ale mam trzy inne identyczne zwrotnice i problem ten sam.
20200105_225316.jpg
20200105_225321.jpg
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#2
Podłączasz szynę skrajnie lewą i skrajnie prawą. Te blaszki pod spodem (dwie prostopadłe do osi torów) zasilają iglice. Ta blaszka do odgięcia jest od krzyżownicy. Musi być podłączona do układu odpowiedzialnego za polaryzację (może być to napęd zwrotnicowy).
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#3
Najlepiej zdublować połączenia "blaszkowe" ( przylutowanie dodatkowych kabelków ). Blaszki z czasem lubią "puszczać".
Po 2 kable do skrajnych szyn, 2 kable do iglic ( osobne ) lub zworka do skrajnej szyny i dodatkowy kabel do krzyżownicy.
 
OP
OP
MarGe

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
#4
mam w takim razie mam pytanie odnośnie biegunowości w następujących układzie szyn (jak na zdjęciu). Jaki biegun będą miały szyny oznacozne znakiem zapytania? Wydaje mi się, że na dolnym torze powinny mieć + zaś rot górny powiien mieć - tymczasem patrząc na konstukcję zworticy tilliga zapewne będzie tam albo + albo - ale jeśli tak by było to jak przez model ma płynąć prąd jeśli w jednym jak i drugim torze byłby ten sam biegun (??)
układ-torów.jpg
 

Podobne wątki