• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zwrotnice łukowe H0e

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#1
Czy ktoś ma wiedzę o zwrotnicach łukowych w H0e. Buduję maketę z torami H0e Tilliga i potrzebuję 2 zwrotnic łuowych. Mażna kupić zwrotnice H0e Tilliga do montażu i podobno zrobić z nich łukowe. Może ktoś już spróbował i wie czy to w ogóle możliwe.

5424671874.jpeg

Są też zwrotnice łukowe H0e Weichen-Walter ale obecnie znalazłem tylko H0m a poza tym ceny raczej zaporowe (od 57 do 85 Euro za sztukę).

ibwr-330-400-c83.-lack-2014.04.27.221k.jpg
 
Z

Zv

Gość
#2
Jeśli szukasz czwgos nie modelowego bez wymagań realizmu i nie przejezdnego dla np wagonów 3Aw to rozjazd Tilliga da sie poskładać jako łukowy. Ale to raczej będzie sztuka dla sztuki. Jesli to możliwe na etapie którym jesteś to lepije będzie całkowicie z takich rozjazdow zrezygnować. Unikniesz wielu rozczarowań i problemów
 
OP
OP
marek1704

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#3
Szukam sposobu na brak miejsca i stąd pomysł z wykorzystanie zwrotnic łukowych. Ale może masz rację. Poszukam jeszcze innych rozwiązań.
Moje 3Aw jeżdżą tak beznadziejnie, że przymierzam się do zrobienia metalowych wózków i płyty podłogowej. Nie ja, bo nie mam o tym pojęcia, ale chcę namówić kolegę, który ma duże doświadczenie.