• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Zwrotnica Piko

Reakcje
23 1 0
#1
Jestem posiadaczek zwrotnicy Piko potrójnej, niestety ułamałem końcówkę mocowania która przychodzi do napędu zwrotnicy.
Czy taki element można wymienić może ma ktoś taki element będę wdzięczny za pomoc.
Marek
2019 01 16_0136.JPG
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#9
no nie wiem 30-60 min roboty jak nie masz wprawy. Tylko kupo sobie drewienko albo jednak polistyren/HIPS o odpowiedniej grubości. Można to kupić w niedużych arkuszach.
 
OP
OP
K

kobik21

Użytkownik
Reakcje
23 1 0
#13
Niestety nie mam tego kawałka, dostałem w takim stanie jak na zdjęciu.
Rozumiem że na początek byłoby dobrze zdemontować całą ta część z rozjazdu pomierzyć.
Artur, możesz pokazać zdjęcie tego elementu którego wykonałeś?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#16
Ale robicie filozofię z prostej rzeczy. Iglice prawdopodobnie mają od spodu wystające kołeczki, wciśnięte w otworki w suwaku, pewnie wystarczy delikatnie podważyć cienkim śrubokrętem i wypchnąć suwak w dół. Zgaduję, bo nie znam tego typu rozjazdów, ale tak to zwykle jest zrobione. A nowy suwak można zrobić z dowolnego paska tworzywa sztucznego, ja kiedyś robiłem z jakiegoś przezroczystego, cienkiego plastiku.

Można też po prostu coś dosztukować do ułamanej końcówki suwaka, choćby kawałek drutu, żeby połączyć z napędem - nie wiem, jak można to podłączyć do napędu, bo to zależy od konstrukcji samego napędu.

A przy okazji, to jest rozjazd podwójny (nie potrójny), bo jest jakby zestawieniem dwóch rozjazdów zwyczajnych (pojedynczych).
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#17
Polistyren. To taki miękki plastik, łatwo go obrabiać i formować.
Jak masz gdzieś jakąś agencję reklamową to idź do nich zapytaj o odpad. Ja tak czasami się u znajomych zaopatruję.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#19
Jestem posiadaczek zwrotnicy Piko potrójnej, niestety ułamałem końcówkę mocowania która przychodzi do napędu zwrotnicy.
Czy taki element można wymienić może ma ktoś taki element będę wdzięczny za pomoc.
Marek
Zobacz załącznik 623096
Z tego co widzę na Twoim zdjęciu, to ułamałeś końcówkę elementu przesuwającego iglice w rozjeździe. Wynika z tego, że pozostała część jest cała i mocowania do iglic są dobre, czyli ten element porusza się razem iglicami prawidłowo. Zatem wystarczy w miejscu ułamania (zaznaczyłem strzałką czerwoną) dokleić kawałek wyciętej z plastiku lub z drutu przedłużki i rozjazd będzie działał poprawnie. Tak jak koledzy Ci pokrótce opisali.

2019 01 16_0136-1.jpg