• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Aukcja charytatywna Zrzutka by skierniewickie parowozy miały godną emeryturę!!!

Ariel Ciechańsk

Znany użytkownik
Reakcje
130 0 0
Szanowni,
ubiegły rok, choć realizowaliśmy remonty naszej Parowozowni raczej w standardowym zakresie, udało nam się zamknąć bez odwoływania się próśb o szczególne dodatkowe wsparcie. Pomógł nam w tym nieco łut szczęścia - kilka ekip filmowych zostawiło w naszej kasie całkiem przyzwoite kwoty. Niestety ten rok pod tym względem zapowiada się bardzo ubogo. A w najbliższych wręcz tygodniach będziemy musieli zapłacić ponad 130 tysięcy na remont dalszej części świetlika hali wachlarzowej. 60 tysi dał na Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi, trochę kasy wpłynie z 1%, ale marne szanse by to nam wystarczyło... A kasa jak zawsze u nas pusta. Oczywiście próbujemy znaleźć dodatkowe środki, ale wyniki naszych starań będziemy znać za jakieś 2 miesiące... Czy grozi więc nam rzeź skarbonek naszych i naszych bliskich? Jakby ktoś zechciał wspomóc lepsze jutro np. widocznego na zdjęci jedynego zachowanego "Obesrschlesiena" to polecamy uwadze naszą zbiórkę na portalu zrzutka.pl

Chcemy odczarować też wpłacanie drobnych kwot - stąd zrzutka cykliczna. Jak ktoś będzie chciał jedną z naszych nagród nie będzie już musiał od razu "wyskakiwać" z pełnej kwoty
.

Możliwe są też wpłaty na nasze konto -

52 1240 6218 1111 0000 4617 3535

to też zachęcamy, jednak w przypadku "apetytu" na jeden z naszych gadżetów prosimy o kontakt ;).

To jak - pomożecie?

20210718_160921.jpg

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
176 0 0
Ustawiłem zrzutę cykliczną, pierwsza już poszła.
A to czasem nie w Skierniewicach powstało coś na kształt muzeum ZRKiŁ gdzie mają czynną centralę biegową systemu Siemensa kiedyś powszechną na PKP ?

OP
OP
Ariel Ciechańsk
Reakcje
130 0 0
Ustawiłem zrzutę cykliczną, pierwsza już poszła.
A to czasem nie w Skierniewicach powstało coś na kształt muzeum ZRKiŁ gdzie mają czynną centralę biegową systemu Siemensa kiedyś powszechną na PKP ?
Dzięki! Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale sezon urlopowy, trochę nawału w pracy. Tak u nas jest bardzo duży dział urządzeń srk (częściowo już eksponowany) oraz działająca centrala systemu Siemensa. Są to równorzędne działy z działem taborowym :).

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
176 0 0
Pracowałem w łączności kolejowej.
Mam parę szpejów z likwidowanego KATS Trzebinia: oryginalną czeską szafkę badaniową, nabijarkę do bezpieczników - nówka, jeszcze w pudełku, torbę kolorowych żarówek 60V-10W.
Chyba udałoby mi się zorganizować wózek pomiarowy do Tfn - ten nowszego typu z wyświetlaczami. Tylko to ciut wielkie i ciężkie.
Mam nieco mierników ze zlikwidowanego Laboratorium ZRKiŁ w Prokocimiu, w tym sprzęt jeszcze od UNRRA.
Mam dwa telefony polowe z armii USA - też z dostaw UNRRA.
Mam wiele telefonów z tarczą produkcji RWT i pudło obudów do nich.
itd ...
Te ostatnie to w rodzinnym domu w Przemyślu, reszta u mnie, w Krakowie.

Przydałoby się coś na eksponaty ?

W Poznaniu - Franowie, w budynkach po łączności, kilka lat temu widziałem wystawioną pokaźną kolekcję różnych telefonów. Nie wiem niestety czyje to było.

OP
OP
Ariel Ciechańsk
Reakcje
130 0 0
Pracowałem w łączności kolejowej.
Mam parę szpejów z likwidowanego KATS Trzebinia: oryginalną czeską szafkę badaniową, nabijarkę do bezpieczników - nówka, jeszcze w pudełku, torbę kolorowych żarówek 60V-10W.
Chyba udałoby mi się zorganizować wózek pomiarowy do Tfn - ten nowszego typu z wyświetlaczami. Tylko to ciut wielkie i ciężkie.
Mam nieco mierników ze zlikwidowanego Laboratorium ZRKiŁ w Prokocimiu, w tym sprzęt jeszcze od UNRRA.
Mam dwa telefony polowe z armii USA - też z dostaw UNRRA.
Mam wiele telefonów z tarczą produkcji RWT i pudło obudów do nich.
itd ...
Te ostatnie to w rodzinnym domu w Przemyślu, reszta u mnie, w Krakowie.

Przydałoby się coś na eksponaty ?

W Poznaniu - Franowie, w budynkach po łączności, kilka lat temu widziałem wystawioną pokaźną kolekcję różnych telefonów. Nie wiem niestety czyje to było.
Proszę o jakiś namiar mailowy czy telefoniczny - przekażę kontakt Koledze Rafałowi, który tym się m.in. zajmuje.