• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zrzuć się na dach Parowozowni Skierniewice

Reakcje
238 3 0
#1
Słuchajcie, wpadła nam niespodziewana dotacja na remont dachu nad dwoma kanałami hali wachlarzowej (22 kafle). Tylko z kasą na wkład własny bardzo cienko, oj cienko. Potrzeba +/- około 12 kafli - paru Kolegów obiecało rozbić swoje świnki-skarbonki i założyć kasę... Ogłaszamy więc zrzutkę na to by naszym wehikułom żyło się na emeryturze lepiej.

Link do zrzutki https://zrzutka.pl/2jc7m5#\

Nie bądź obojętny i uratuj trzodę chlewną przed niechybnym kontaktem z młotkiem. Każda kwota, nawet symboliczna "dycha" się nie zmarnuje! Prawie 2100 zł już jest, kasa trafi na trwające już prace przy nowym dachu nad m.in. widoczną na zdjęciu 409D-01!


 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.569 104 12
#4
Towarzysze forumowicze!! Jeszcze tylko 75% zostało. Na Mikołaja i Gwiazdkę zróbta prezent. Lokomotywowni w Świdnicy już się pewnie nie da uratować, to niech ta w Skierniewicach się nie zawali nikomu na głowę
 
OP
OP
Ariel Ciechańsk
Reakcje
238 3 0
#7
Panowie,
jak ktoś nie chce kubeczka :p to może i bezpośrednio na konto

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

52 1240 6218 1111 0000 4617 3535

Dzięki wielkie - w poniedziałek był odbiór konserwatorski i mamy tydzień na zapłacenie faktury... A kasy dopiero koło 3100 zł (plus to co wpało bezpośrednio na konto...).
Plan-projekty_realizacja_2017_WKZ.jpg


P1010932.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.234 461 29
#8
Przelew na niedużą sumę zrobiony. Ale przy okazji sugerowałbym usunięcie ze strony do wpłat komentarzy do sugerowanych sum, w stylu "tylko satysfakcja", "Skromnie, bo skromnie, ale jednak podziękujemy" itp. - trochę to mało eleganckie.
 
OP
OP
Ariel Ciechańsk
Reakcje
238 3 0
#9
Dzięki. Te komentarze akurat były tworzone z myślą o bardzo młodym użytkowniku, dlatego styl jest taki bardzo luźny... Robiłem to w sumie w dużym pośpiechu i wszelkie sugestie eraztzy nim sam się nad tym pochylę jeszcze raz chętnie przyjmę.
 
Z

Zv

Gość
#10
Przy takiej ilości udzielających się na forum miłośników kolei.. kwota jak widnieje na zbiórce jest żenująco niska... wychodzi na to ze większość użytkowników to jednak tylko pseudo miłośnicy kolei.. taki mama klimat... pseudo-kibole... pseudo-mikole.. pseudo-patrioci.... CO Z WAMI LUDZIE???? Przestaję rozumieć to bagno.... wszędzie narzekania na stan zabytków, na ich brak, a jak co do czego przychodzi to tylko wstyd... a modeli za kilka tys każdy ma w szafie. Obłuda nazywać się modelarzem czy miłośnikiem kolei...
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.414 110 1
#11
Kolego Zvolack, z całym szacunkiem, ja jakoś tam rozumiem żal po degradacji i złość na współforumowiczów, ale może nie zaglądajmy sobie nawzajem do kieszeni i na konta. Każdy z nas daje na co chce i w takiej kwocie na jaką go stać. Jedni mają kabriolety i się nimi chwalą a inni jeżdżą do pracy rowerem i w ogóle nie mają modeli w szafach. Kwalifikowanie ludzi jako "bagno" używając prostego kryterium zasobności portfela jest, łagodnie mówiąc, wysoce nieuprawnione. Apeluję aby każdy bił się tylko we własne piersi, a obelgi i pokrzykiwania naprawdę lepiej odłożyć na półkę. Tego typu wpis w żaden sposób nie służy dobrze słusznej sprawie jaką jest los zabytków kolejowych w naszym kraju.

Bardzo proszę nie usuwać mojego posta, jak to czasem dzieje się na forum.
Z góry dziękuję.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#12
Do tego całego szeregu pseudo ... dodałbym jeszcze pseudo-życzliwych i ... pseudo- arystokratów.
Obiema rękami podpisuję się pod wpisem Adama i dodam, że najłatwiej wychodzi liczenie pieniędzy ... w cudzej kieszeni, przy okazji obrażając mniej zamożnych. Polska.
 
Z

Zv

Gość
#13
Kwalifikowanie ludzi jako "bagno" używając prostego kryterium zasobności portfela
w żadnym wypadku nie chodzi o zasobność portfela.. nie zrozumiałeś - szkoda tłumaczył nie będę.
Pozdrawiam wszystkich miłośników kolei.. nie ma jak pozytywny odzew. to jest dopiero dobra słuzba w sprawie jaka jest los zabytków... parafrazując kolegę.. Widocznie inaczej nie umiecie lepiej osrać temat niż pozytywnie się przyłączyć. To też o czymś świadczy...
Aj.. nie załapałem to dlatego, że to ja napisałem.. wszystko jasne.
Mam wrażenie, że to przysłowie o stole i nożycach... pasuje jak ulał. Ciekawe czemu akurat wy dwaj poczuliście nieprzeniknioną wolę napisania w tym temacie.
[DOUBLEPOST=1512153140][/DOUBLEPOST]sorry przemyślałem, nie nieciekawe dlaczego.... w ogóle nie mam ochoty na dalszą dysputę. Brawo dam wam po lajku w odwecie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.012 494 29
#14
Ten cały szum niepotrzebnym jest i inwektyw strumień nie zda się na nic, kto zapłacić ma zapłaci, kto ma to w ... ten nie wydobędzie tego choćby chciał.
Ariel zaapelował o pomoc, pomagajmy.
Pax między modelarze.
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 9
#16
Przy takiej ilości udzielających się na forum miłośników kolei.. kwota jak widnieje na zbiórce jest żenująco niska... wychodzi na to ze większość użytkowników to jednak tylko pseudo miłośnicy kolei.. taki mama klimat... pseudo-kibole... pseudo-mikole.. pseudo-patrioci.... CO Z WAMI LUDZIE???? Przestaję rozumieć to bagno.... wszędzie narzekania na stan zabytków, na ich brak, a jak co do czego przychodzi to tylko wstyd... a modeli za kilka tys każdy ma w szafie. Obłuda nazywać się modelarzem czy miłośnikiem kolei...
Ja nie widzę tu nic bulwersującego tylko oczywistość .Wszyscy narzekają ,chcieliby by były muzea zabytki , zrobić sobie zdjęcia albo nawet sobie współudział dopisać jak coś będzie .
Z kilku innych dziedzin techniki i kultury mam inne przykłady i własne dokonania doświadczenia .Efekt jest taki że pokaźnego wsparcia udzielają osoby zamożne i chcące pozostać anonimowe albo ci co przeciętnie lub marnie zarabiają i są w stanie wygospodarować kilkadziesiąt czy set złoty rocznie lub ofiarowac ręce do pomocy . Natomiast cała rzesza pseudo miłośników żyjących na przyzwoitym poziomie robi z siebie dziadów ludzi jak tylko narzeka lub płacze że nie ma kasy .... a ta ostatnia jest i nie jest problemem tylko kwestia priorytetów . Bo albo np dorzucasz 50 zł na ten daszek albo wydajesz na ćwiartke kebabik i trzy browary a jak daszek bedzie to lansik z aparacikiem za pare tysi i miłośnik pełną gębą
 
OP
OP
Ariel Ciechańsk
Reakcje
238 3 0
#17
Szanowni,
jutro opłacamy do końca fakturę na kwotę 33 042,77 zł za remont dachu. Kolejne 700 zł musimy zapłacić inspektorowi nadzoru budowlanego... Do tej pory dzięki hojności 58 osób bezpośrednio nasze konto oraz za pośrednictwem zrzutka.pl wpłynęło łącznie 6504 zł. Dotacja ŁWKZ wyniosła 22 000 zł. Z prostego rachunku więc wynika, że brakuje nam prawie 5240 zł.

Dziękuję szczególnie wielu bywalcom tegoż zacnego forum. Jak dobrze pójdzie, to pożyczki na zapłacenie faktury nie będą konieczne :).
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#19
A może wystarczyło pomyśleć i wrzucić tą informację jako baner na głównej stronie?
Być może mała ilość wpłat wynika z małej ilości widzących ten wątek. Ja np zauważyłem go dopiero teraz.
Po co od razu takie ciężkie słowa pod adresami innych?
pozdrawiam i więcej życzliwości dla was ;)
 
OP
OP
Ariel Ciechańsk
Reakcje
238 3 0
#20
Podobno Kolejarze właśnie dostali wypłatę i podobno grudzień to okres samych dobrych uczynków! No i podobno zrzutka na rzecz kolejowych zabytków jest w stanie przekroczyć 4 tysie
;-). Siedząc więc w ciepłym domu i wertując Internet pamiętajcie o naszych moknących parowozach i sypnijcie groszem
:p na szczelny dach dla nich

https://zrzutka.pl/2jc7m5

Grafika autorstwa Marta Gałan

Ps. Po wpłatach na konto i darowiznach naszych członków brakuje już kilku stówek by się wszystko jakoś domknęło kasowo.

decha.jpg
 

Podobne wątki