• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zrób to sam - dekoder oświetlenia do wagonów.

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Jak , że całą część sterowania DCC mam właściwie skończoną przyszła kolej na oświetlenie wagonów. Wszystko do tej pory robiłem sam tak i oświetlenie też chce samemu wykonać. Podczas wykonywania dekoderów do akcesoriów przejrzałem wiele stron w necie i różnych opisów jednak nie natknąłem się na opis jakiegoś łatwego w montażu i funkcjonalnego dekodera, który mógłby sterować oświetleniem w wagonach. Mogę oczywiście wybrać jakiś dekoder lokomotywy i wykorzystać tylko sterowanie F1...F4 ale wolałbym coś dedykowanego tylko do oświetlenia wagonów.
Czy spotkaliście się gdzieś z takimi projektami do amodzielnego wykonania (dla jasności mówię o samodzielnym wykonaniu całego dekodera a nie założeniu świateł do wagonu). Jeśli coś takiego macie chętnie bym się z tym zapoznał.
 
Reakcje
10 0 0
#3
Przegladajac forum natrafilem na te rozmowe . Ciekawy link Panie Karolu jesli Pan pozwoli to sciagne z tej strony pare pomyslow. Czy dysponuje Pan wiedza co do takich dekoderow do systemu Marklina

Jedrzej
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#4
Niestety nigdy Marklinem się nie interesowałem.

Myślę, że autor strony, którą podałem nie ma nic przeciwko ściągnięciu z niej danych ;)
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#9
Za 2 tygodnie pokażę cztery różne tanie dekodery, w tym jeden specjalnie do oświetlenia wagonów. Na razie mogę obiecać, że cena nie powinna przekroczyć 25 zł.

W zasadzie główna, jeśli nie jedyna różnic pomiędzy dekoderami DCC i mfx (Maerklin) leży w oprogramowaniu, więc każdy dekoder DCC można przeprogramować na mfx..
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Blue napisał(a):
Za 2 tygodnie pokażę cztery różne tanie dekodery, w tym jeden specjalnie do oświetlenia wagonów. Na razie mogę obiecać, że cena nie powinna przekroczyć 25 zł.
Wiadomo coś w temacie :LOL:
Byłbym pewnie zainteresowany ;)
 

Podobne wątki