• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zrób to sam - autobusy SD

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Cieszę się, że odświeżyłeś wątek. Oznacza to ponowną uczę dla oczu każdego modelarza. Co ciekawe to nie wiem dlaczego te same modele autobusów chodziły mi po głowie? Ikarusy 255, 260 i 280 właśnie do mnie lecą. Irańczyka z Schuco, pomimo że mi się bardzo podoba nie zdecydowałem się zakupić. Nie mogłem znaleźć żadnego zdjęcia polskiego operatora z autokarem o tym układzie okien (teraz już nieaktualne :) ). Moim marzenien jest model O302 z sześcioma oknami na stronę w malowaniu "Polen Buses" PKSu z lat 70tych.
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
No to ciekaw jestem, co z tych Ikarusów zrobisz :) Ja liczę na to, że Brekina pójdzie za ciosem i wypuści jeszcze Ikarusa 250 i 256 - wtedy będziemy mieli bazy do różnych fajnych przeróbek.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
No to ciekaw jestem, co z tych Ikarusów zrobisz :) Ja liczę na to, że Brekina pójdzie za ciosem i wypuści jeszcze Ikarusa 250 i 256 - wtedy będziemy mieli bazy do różnych fajnych przeróbek.
Ten Ikarus od Brekiny na zdjęciach wygląda bardzo dobrze, ja myślę że następna będzie Skoda 706RTO. Kiedyś w ich prospekcie reklamowym pojawiła się grafika tego autobusu. U mnie na warsztacie chyba pierwszy będzie Ikarus 280 ale nietypowy, w skróconej wersji ;)
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Na pierwsze miejsce w kolejce przesunęło się spolszczenie Ikarusa 255 - trochę mało czasu mam ostatnio, a to zadanie będzie najmniej pracochłonne. Najpierw wymieniam wnętrze - zamiast oryginalnych foteli (po lewej) na podłodze naklejam fotele lotnicze od kupionego za grosze dawcy (Rietze albo Herpa), maluję na tradycyjny, czarno-czerwony schemat z białymi zagłówkami (po prawej), przemalowuje deskę rozdzielczą i fotel kierowcy.

Ikarus 255 - 1.jpg


Robię przymiarkę - jest OK, pasuje....

Ikarus 255 - 3.jpg


Ikarus 255 - 4.jpg


Zdejmuję zderzak (do naklejenia tablicy rejestracyjnej), wyjmuję wycieraczki (odlewy są za grube, trzeba zrobić cieńsze). Na razie tyle.
 
Ostatnio edytowane:

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Trzymam kciuki za kolejny projekt. Ciekawie się złożyło, bo też niedawno rozgrzebałem ten model i będzie okazja podpatrzeć pewne rozwiązania u kolegi. Ja dla odmiany pomaluję swój w barwy Turysty z Bielska Białej.
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Adam, nie będę stawał na głowie... To ma być coś dla relaksu przed czymś trudniejszym :)
Kolejny krok to kierowca za kółkiem, kalkomania "Turysta" na bokach i tablice rejestracyjne.
Zostały wycieraczki i lusterka. Pozdrawiam!

Ikarus 255 - 7.jpg


Ikarus 255 - 6.jpg


Ikarus 255 - 5.jpg
 
Reakcje
211 0 0
Byłem parę dni temu w Modelmanii odbierać zamówienie
i w rozmowie na temat tych autobusików Pan, z którym rozmawiałem, twierdził, że Brekina przygotuje kiedyś/wkrótce model Ikarusa 25x(?) do transportu publicznego.
Wiecie coś na ten temat?
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Wycieraczki zrobione - ramiona z drucików 0.2, piórka 0.25 mm. Przerobiłem nieco fabryczne lusterka - może wciąż wyglądają trochę grubo, ale przynajmniej nie powinny się łatwo urwać. Wycieraczki i lusterka w kolorze czarnym wyglądają chyba lepiej, tak też jest na wielu zdjęciach z epoki. Na tym kończę zabawę z Ikarusem i pewnie niedługo wrócę do MB O302.

Ikarus 255 - 8.jpg


Ikarus 255 - 9.jpg
 
Reakcje
211 0 0
Dzisiaj tam odbierałem zamówienie i jeszcze wyjaśniłem.
Podobno na opakowaniu od tego czerwonego było napisane, że wkrótce Ikarus 256 (w 2019?) , ale nie wiadomo czy miejski transport czy nadal turystyczny.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 31
W robocie 56
W robocie 25
W robocie 7
W robocie 10

Podobne wątki