• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zrób to sam - autobusy SD

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ja taki "plastikowy papier" kleiłem z plastikiem (takim z modeli budynków - chyba Kibri) Revellem do plastiku oraz Patttexem typu wikol do metalu (siateczka Abera). Takie kombinacje trzymają - szczególnie ta pierwsza bardzo mocno.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Ja taki "plastikowy papier" kleiłem z plastikiem (takim z modeli budynków - chyba Kibri) Revellem do plastiku oraz Patttexem typu wikol do metalu (siateczka Abera). Takie kombinacje trzymają - szczególnie ta pierwsza bardzo mocno.
A czy klej Revella nie rozpuszcza tego cieniutkiego arkusza "plastikowego papieru" ?
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Kilka zdjęć w bardziej naturalnej scenerii... Dojeżdżamy do miasta z dworcem PKP, droga biegnie obok torów:

Forum 6.jpg


Forum 13.jpg


Forum 7.jpg


Wjeżdżamy na plac dworcowy:

Forum 16.jpg


Na stanowisku już czekają podróżni:

Forum 12.jpg


Fotki wymagały gimnastyki, bo plac dworcowy akurat tuż przy samej ścianie i nie ma jak ręki z aparatem przystawić, nie mówiąc o dobrym oświetleniu (powiedzmy, że to zachodzące słońce...) Ale należała mu się jakaś mała sesja zdjęciowa :)
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Twoje scenki z tymi pojazdami z epoki - rewelacja, jakbym się przeniósł w czasie 30 lat do tyłu.
Twój Żuk bohaterem drugiego planu :) a Skoda 1000MB z Herpy to naprawdę świetny model.

Mam jeszcze jedną scenkę. Po skończonym kursie jedziemy służbowym pojazdem do zaprzyjaźnionego magazyniera po lewy towar ;) niestety, na miejscu niespodzianka - w magazynie MO i prokurator....

Forum 17.jpg
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Po krótkim odpoczynku od modelarstwa, w ręce trafiły mi dwa modele Schuco, które zakupiłem jeszcze w 2010 roku i cierpliwie czekały w szafce na swoją kolej. Zainspirowany fotką (https://www.transporttreasury.com/p51200/hAAB76119#haab76119), do której linka podesłał mi kolega @Flotoma, postanowiłem odtworzyć podobną scenkę. No ale do niej potrzeba dwóch Mercedesów w różnych schematach malowania. Pozostaje więc zrobić (i to dwa razy) to co już kiedyś zrobiłem, ale ten model jest bardzo wdzięczny i jego przeróbka to prawdziwa przyjemność:

MB O302 przed konwersją 1.jpg
MB O302 forum 1.jpg
MB O302 forum 2.jpg
MB O302 forum 3.jpg
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Zainspirowany fotką (https://www.transporttreasury.com/p51200/hAAB76119#haab76119), do której linka podesłał mi kolega @Flotoma, postanowiłem odtworzyć podobną scenkę. No ale do niej potrzeba dwóch Mercedesów w różnych schematach malowania. Pozostaje więc zrobić (i to dwa razy) to co już kiedyś zrobiłem, ale ten model jest bardzo wdzięczny i jego przeróbka to prawdziwa przyjemność:
A ja myślę że wkrótce będzie można odtworzyć całą scenkę przed dowolnym dworcem PKP, autobusy się robią, Wartburg jest, Syrenki zrobią niedługo chłopaki a i jakiegoś Fiata też by się znalazło:) Takie marzenie. Owocnej pracy kolego.
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Jesień upłynie chyba pod znakiem konwersji - wprawdzie Ikarusów 255 było w Polsce dużo mniej niż 256, ale jedno lub dwa biura turystyczne w Krakowie na pewno je miały, oczywiście z trochę innym wnętrzem. Poza tym nie mogłem się oprzeć pokusie zakupu tego modelu:

Ikarus 255 Brekina.jpg
Ikarus 255 Brekina tył.jpg
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Nie będę dużo przerabiał - tylko wnętrze na lotnicze fotele i malowanie (najprawdopodobniej z logiem biura Turysta), pewnie zrobię ładniejsze wycieraczki, lusterka itp. Drzwi nie ruszam - w 255 były właśnie takie na klamki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 31
W robocie 56
W robocie 25
W robocie 7
W robocie 10

Podobne wątki