• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zrób to sam - autobusy SD

OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Od podstaw garstka, ale to co tu widzimy przywraca wiarę w modelarstwo.
Pawle, dziękuję, ale to wielkie słowa... zaczynam się czuć, jakbym miał do spełnienia jakąś misję :)
Dziękuję też wszystkim za komentarze i słowa zachęty; nie ukrywam, że autobusy wciągnęły mnie na dobre i na pewno nie jest to ostatni mój model.

A co do modeli lokomotyw to prawda, od podstaw robi nas tylko garstka, przejawia się to w malejącej z roku na rok liczbie modeli w kategoriach A1 i B1, zgłaszanych na Mistrzostwa Polski. Cóż, jesteśmy wymierającym gatunkiem... Dlatego też wszystko co robię staram się dokładnie opisać i cały czas zachęcam innych - próbujcie, może pierwszy model nie wyjdzie najlepiej, ale drugi na pewno będzie lepszy od pierwszego, a trzeci od drugiego. I z dyskusji z niektórymi kolegami na privie widzę, że przynajmniej są chętni, żeby powalczyć w podobny do mojego sposób.

Te kołpaki też będziesz chciał odtworzyć? Mogą być sporym wyzwaniem.
Kołpaki mi się tylko nie podobają, taki trochę plastikowy efekt dają.
Nie ukrywam, że do zrobienia kołpaków zmotywował mnie @IgorS, bo na początku chciałem postawić go na podobnych do oryginału gołych kołach od Herpy. Ale te kołpaki były dość typowe dla wszystkich nowych TAMów 170 A11, widać je na zdjęciach z epoki, i z czasem byłem coraz bardziej przekonany, że trzeba zrobić coś bardzo podobnego. Ostatecznie wydaje mi się, że pasują do modelu, pomalowałem je metalizerem z domieszką białego koloru.

Przepiękny, brak słów! :) Czekam na fotke w zestawieniu z Sanosem.
Mówisz i masz :) niech to będzie taka modelarska pamiątka po dawnej Socjalistycznej Federacyjnej Republice Jugosławii. Przy najbliższej okazji sfotografuję je w jakimś naturalnym środowisku (makieta), na razie na białym tle.


Forum 25.jpg

Forum 26.jpg


Forum 23.jpg

Forum 24.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dla mnie go kolega @SD jest z innego wymiaru, albo z innej planety. Ta dokładność i szczegółowość wykonania modeli w skali H0 jest powalająca na kolana. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, że z kawałków płaskich płytek plastikowych można zrobić taką kapitalną miniaturkę. Pełen szacun. Chapau bas.

chapea27.jpg
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Dziękuję bardzo kolegom za tyle ciepłych słów, również pozdrawiam wszystkich, którzy widzieli moje autobusy na żywo na wystawie w NCK w ostatni weekend. Jak obiecałem, zrobiłem kilkanaście fotek TAMa i pozostałych modeli w ciekawszych miejscach makiet biorących udział w imprezie - jednocześnie wyrazy szacunku dla twórców makiet oraz podziękowania dla organizatorów tej imprezy.

Forum 1.jpg


Forum 6.jpg


Forum 3.jpg


Forum 12.jpg


Forum 10.jpg


Forum 13.jpg


Forum 14.jpg


Forum 16.jpg


Forum 15.jpg


Forum 17.jpg


Forum 8.jpg


Forum 9.jpg


Forum 18.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
klasa!
a już na tym popękanym asfalcie i na trylince wygląda obłędnie. Szacun za te pojazdy, ale i dla twórców makiety!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Piękne te Twoje autobusy. W naturalnym krajobrazie wyglądają rewelacyjnie. Trudno uwierzyć, że to modele... (y)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Wspaniałe autobusy pokazane w nieziemskim klimacie świata H0. Nie mogę się napatrzeć. Cudo !
Ostatni obrazek żywcem wyjęty z moich wspomnień z dzieciństwa. Nawet drzewom wyrosły liście przy ziemi jak w lipach na wsi u moich dziadków... takimi pekaesami się jeździło na wakacje... teraz córkę na kolonię wiozę samochodem z klimą, ... gdzie tu fan?
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Pieknie sie prezentuja, Sanos juz wogole zrzuca z krzesła:eek:Slyszalem w rozmowie telefonicznej o tych modelach, ze na zdjeciach wygadają bosko, ale na żywo to nie da sie opisać, arcydzieło !!(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 31
W robocie 56
W robocie 25
W robocie 7
W robocie 10

Podobne wątki