• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zrób to sam - autobusy SD

adamwyt

Znany użytkownik
Cieszę się, że odświeżyłeś wątek. Oznacza to ponowną uczę dla oczu każdego modelarza. Co ciekawe to nie wiem dlaczego te same modele autobusów chodziły mi po głowie? Ikarusy 255, 260 i 280 właśnie do mnie lecą. Irańczyka z Schuco, pomimo że mi się bardzo podoba nie zdecydowałem się zakupić. Nie mogłem znaleźć żadnego zdjęcia polskiego operatora z autokarem o tym układzie okien (teraz już nieaktualne :) ). Moim marzenien jest model O302 z sześcioma oknami na stronę w malowaniu "Polen Buses" PKSu z lat 70tych.

OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
No to ciekaw jestem, co z tych Ikarusów zrobisz :) Ja liczę na to, że Brekina pójdzie za ciosem i wypuści jeszcze Ikarusa 250 i 256 - wtedy będziemy mieli bazy do różnych fajnych przeróbek.

adamwyt

Znany użytkownik
No to ciekaw jestem, co z tych Ikarusów zrobisz :) Ja liczę na to, że Brekina pójdzie za ciosem i wypuści jeszcze Ikarusa 250 i 256 - wtedy będziemy mieli bazy do różnych fajnych przeróbek.
Ten Ikarus od Brekiny na zdjęciach wygląda bardzo dobrze, ja myślę że następna będzie Skoda 706RTO. Kiedyś w ich prospekcie reklamowym pojawiła się grafika tego autobusu. U mnie na warsztacie chyba pierwszy będzie Ikarus 280 ale nietypowy, w skróconej wersji ;)

OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Na pierwsze miejsce w kolejce przesunęło się spolszczenie Ikarusa 255 - trochę mało czasu mam ostatnio, a to zadanie będzie najmniej pracochłonne. Najpierw wymieniam wnętrze - zamiast oryginalnych foteli (po lewej) na podłodze naklejam fotele lotnicze od kupionego za grosze dawcy (Rietze albo Herpa), maluję na tradycyjny, czarno-czerwony schemat z białymi zagłówkami (po prawej), przemalowuje deskę rozdzielczą i fotel kierowcy.

Ikarus 255 - 1.jpg

Robię przymiarkę - jest OK, pasuje....

Ikarus 255 - 3.jpg

Ikarus 255 - 4.jpg

Zdejmuję zderzak (do naklejenia tablicy rejestracyjnej), wyjmuję wycieraczki (odlewy są za grube, trzeba zrobić cieńsze). Na razie tyle.

Ostatnio edytowane:

adamwyt

Znany użytkownik
Trzymam kciuki za kolejny projekt. Ciekawie się złożyło, bo też niedawno rozgrzebałem ten model i będzie okazja podpatrzeć pewne rozwiązania u kolegi. Ja dla odmiany pomaluję swój w barwy Turysty z Bielska Białej.

OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Adam, nie będę stawał na głowie... To ma być coś dla relaksu przed czymś trudniejszym :)
Kolejny krok to kierowca za kółkiem, kalkomania "Turysta" na bokach i tablice rejestracyjne.
Zostały wycieraczki i lusterka. Pozdrawiam!

Ikarus 255 - 7.jpg

Ikarus 255 - 6.jpg

Ikarus 255 - 5.jpg

Byłem parę dni temu w Modelmanii odbierać zamówienie
i w rozmowie na temat tych autobusików Pan, z którym rozmawiałem, twierdził, że Brekina przygotuje kiedyś/wkrótce model Ikarusa 25x(?) do transportu publicznego.
Wiecie coś na ten temat?

OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Wycieraczki zrobione - ramiona z drucików 0.2, piórka 0.25 mm. Przerobiłem nieco fabryczne lusterka - może wciąż wyglądają trochę grubo, ale przynajmniej nie powinny się łatwo urwać. Wycieraczki i lusterka w kolorze czarnym wyglądają chyba lepiej, tak też jest na wielu zdjęciach z epoki. Na tym kończę zabawę z Ikarusem i pewnie niedługo wrócę do MB O302.

Ikarus 255 - 8.jpg

Ikarus 255 - 9.jpg

Dzisiaj tam odbierałem zamówienie i jeszcze wyjaśniłem.
Podobno na opakowaniu od tego czerwonego było napisane, że wkrótce Ikarus 256 (w 2019?) , ale nie wiadomo czy miejski transport czy nadal turystyczny.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 24
W robocie 7
W robocie 10