• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zrób to sam - autobusy SD

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
747 12 0
I na h.... komuś drukarka 3D,
zapowiada się na ubój rytualny, zbiorowe samobójstwo, proszę o podanie daty i godziny, idę z Wami .
Jak patrzę na prace Kolegi SD to dochodzę do wniosku że ja nic nie umie, jestem w przedszkolu modelarskim .
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Panowie, panowie. Mnie też ogarnęła chęć zrobienia se puku puku, ale to nie jest polska tradycja umierania. Wsiądźmy lepiej razem w ten PKS relacji - uwaga: Koszalin-Jelenia Góra. Pierwszy toast obowiązkowo za kolegę SD, za Jego autobus i żeby więcej takich było. Drugi toast za wspomnienia z młodości, jak to się śmigało po Polsce takimi maszynami. W Jeleniej kto chce umierać niech se umiera, a reszta w Karkonosze... Ech...
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.285 2 0
Dziękuję za wszystkie dobre slowa. I panowie, poczekajcie z tym stosem dla mnie i z Waszym sepuku, może jednak jeszcze jeden albo dwa autobusy zrobię :) Poza tym pamiętajmy o Michale, jego odlew był bazą dla tego Jelcza i chwała Mu za to!

A może jedna wspólna fotka wszystkich cudeniek razem.
A czemu nie? Proszę bardzo:

Sesja 14.jpg


I jeszcze jedna fotka: moim początkowym zamiarem (pisałem o tym na początku wątku) było zapełnienie małego dworca PKS przy stacji kolejowej w zachodniopomorskim miasteczku. Połowa planu wykonana. Jeszcze Autosan H9-21 (tu liczę na kolegów) i Jelcz 043 (może Brekina, może ja sam), i będzie super.

Sesja 8.jpg


Przy najbliższej okazji pstryknę parę fotek w bardziej naturalnej scenerii makietowej . Pozdrawiam!
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Gratulacje za budowę tych pięknych modeli i.......zazdrość w sensie pozytywnym :)
Wspaniała robota warsztatowa, doskonałe wykonanie i malowanie no co tu więcej pisać jest po prostu piękno. Także ocaliłeś w modelach kawał historii polskiej motoryzacji.
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.285 2 0
Piękne autobusy. Mam takie pytanie. Z czego są zrobione wywietrzniki w tylnej części dachu?
Kształt wywietrznika jest wypiłowany z płaskownika z polistyrenu i następnie całość oklejona paskiem tworzywa o grubości 0,1 mm, żeby odwzorować wystające lekko krawędzie.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.285 2 0
To nie jest polistyren, ale też nie wygląda jak polietylen. Nie jestem chemikiem, więc nie wiem czy inne materiały ukrywające się pod skrótem PLA mają z tym coś wspólnego. Natomiast klei się klejem CA i takim to kleiłem, farba też ładnie się tego chwyta.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 31
W robocie 56
W robocie 25
W robocie 7
W robocie 10

Podobne wątki