• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZPC Wasyliszki

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#24
Aż przypominają mi się migawki z odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie - pastelowo-czerwona ceramiczna pustynia: pod nogami morze rozsypanych starych cegieł, sterczące tu i ówdzie kikuty murów z cegły, a dookoła stosy nowiutkich cegieł zasłaniające horyzont :D Coś jak kanion Kolorado w połączeniu z górami-świadkami na preriach Arizony.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#29
Pierwsza partia cegieł w TT (na zdjęciu ponad 2000 sztuk).
Tym samym jedyna wielkość jaka mi została do zrobienia to Z...może być zabawnie, warto spróbować.

120002999_02.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#30
Hubert,,
Co tak skromnie i mało ambitnie...
Niedługo ktoś kupi zestaw skali T - pozostanie tylko o połowę pomniejszyć Zetkę.
No i nie wiem czy Mistrz Adam czegoś dla swojej 1:700 nie będzie potrzebował ???
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#36
Tak, ale od samego myślenia nie powstaną... Problem polega na tym że ciężko jest mi zejść z grubością poniżej 0.5 mm, co powoduje wściekłe przeskalowanie przy podziałce większej niż 1:35, dla odmiany w tej skali są na tyle duże że przy tej grubości łatwo się kruszą. Ratunkiem byłyby płytki z fragmentem połaci albo żywica ale to jednak nie to samo...
...no i kto to ułoży?
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#39
No i nie wiem czy Mistrz Adam czegoś dla swojej 1:700 nie będzie potrzebował ??
Hubert przygarnął mnie do N-klubu, więc jak go nie ma, podbieram mu cegły w TT-ce jak nie patrzy;). Kiedyś, jak uzbieram spory worek, zrobię z nich piramidę Cheopsa-sa:ROFL: Palmy już mam:cool:

A w ogóle, ludzie nie kupujcie nic u Huberta, bo on wtedy nie ma czasu robić dla mnie torów w skali Ee ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 618

Podobne wątki