• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Wrocław Popowice

1

12g

Gość
#1
Stwierdziłem że czas na stworzenie swojego wątku o modelarstwie
Zacznę od opisu przebudowy rokowskiego simmsa.
Czyli jak zrobić z

coś takiego


Zaczynamy od rozebrania wagonu na części. Przebudowie zostanie poddana tylko rama wagonu.
Ramę należy przeciąć wzdłuż w dwóch miejscach. Najlepiej użyć do tego wyrzynarki stołowej.
Efekt końcowy to
IMAG0217.jpg


Następnie z boków ramy należy usunąć za pomocą skalpela, iglaka i papieru ściernego zbędne elementy.
IMAG0219.jpg

Później doszedłem do wniosku że trzeba jeszcze usunąć elementy zaznaczone czerwonymi strzałkami. W sumie to trzeba by usunąć wszystkie tablice przestawcze bo ich rozmieszczenie jest niezgodne z oryginałem, ale to może przy następnej przebudowie zrobię.

Kolejny etap to oszlifowanie nierówności po cięciu z drugiej strony boczków ramy i podklejenie paskiem polistyrenu o grubości 0,25mm. Po wyschnięciu od przedniej strony wklejamy odpowiednio docięty kawałek polistyrenu o grubości 0,75mm.
IMAG02299.jpg


Teraz trzeba się zająć główną częścią ramy. Tutaj też trzeba wyrównać krawędzie po cięciu, a następnie po obydwu stronach przykleić paski polistyrenu o grubości 2,5mm
IMAG022999.jpg


Najbardziej pracochłonne jest w oszlifowanie boczków ramy tak by przypominały oryginał
IMAG0237.jpg

Tu boczki po oszlifowaniu i wklejeniu elementów ramy. Niebieskie strzałki to polistyren o grubości 0,25mm, a czerwone to 0,75mm. Przed wklejeniem, pomalowałem boczki podkładem Gunze i przeszlifowałem tak by usunąć nierówności.

Następnie skleiłem boczki z resztą ramy.
IMAG0241.jpg
IMAG0242.jpg

Jeszcze przed sklejeniem ramy w całość, trzeba oszlifować polistyren na głównej części ramy mniej więcej pod kontem 45 stopni.
IMAG0246_BURST004.jpg

Jest to potrzebne by dobrze dopasować ramę do nadwozia.

Podobnie trzeba zeszlifować nadwozie od wewnątrz.
IMAG0248.jpg

Teraz to już tylko trzeba pomalować ramę podkładem i oszlifować ewentualne nierówności

CDN.
 
OP
OP
1

12g

Gość
#9
Moja przeróbka EP08 za pomocą odbłyśników od Kluby z mini żarówkami zamiast białych diod.
Przyciemnione
tmp_23373-IMG_20150720_104016692500276.JPG

Światła długie
tmp_23373-IMG_20150720_104041-321346801.JPG

Końcówki
tmp_23373-IMG_20150720_103925-268061709.JPG


Mała rada dla przerabiaczy. Proponuję wypolerować wnętrze odbłyśników za pomocą dremela z gumką ołówkową http://www.eaos.pl/gumki-ksztaltowe/
 
OP
OP
1

12g

Gość
#10
W czasie budowy wagonu Switcher dla KZN, powstał też model rozjazdu na ten wagon. Okazało się że da się z tego złożyć działający rozjazd.
tmp_29824-DSC_00851865279438.JPG

Rozjazd powstał tylko na podstawie zdjęć, więc proszę nie czepiać się błędów w geometrii.
Jest oczywiście wydruk 3d, powielony za pomocą formy sylikonowej.
Szyny są przyklejone do podkładów z żywicy za pomocą kleju Loctite.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
1

12g

Gość
#11
Witam ponownie.

Jakiś czas temu naszła mnie myśl by przerobić swoją ET41-144 na wygląd po kolejnej rewizji, czyli z numerami EVN i pantografami EC Engineering typu 160EC.

Tak to powinno wyglądać

Na początek zabrałem się za pantografy. Na razie dzięki Ostbahnowi został wytrawiony jeden prototyp.
DSCF8526.jpg
DSCF8528.jpg
DSCF8531.jpg
DSCF8534.jpg
DSCF8538.jpg
DSCF8542.jpg
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#12
Super, bo też miałem taki pomysł z ET41, a także z EU07. Ale właśnie brak takiego odbieraka jest problemem, więc świetnie że takowy powstaje.

Zdawaj proszę relacje nad postępami.
 
OP
OP
1

12g

Gość
#13
Robert wspominał, że ma już praktycznie opracowany pantograf połówkowy do jamnika, byka i 07 po modernie, czyli po tym co napisałeś chyba jednak nie do końca tak jest.
A jaki typ?
Pantografy EC Engineering w lokomotywach PKP Cargo są chyba tylko w ET41 są używane.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
1

12g

Gość
#19
W ramach przygotowań do imprezy w Wołowie zostało pobrudzonych parę pojazdów. Na początek Fiat
IMAG0322.jpg
IMAG0321.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki