• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Stargard (modele made by kofacela)

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#42
Uwaga, zdjęcia robione za pomocą kabla od żelazka.
Zdjęcia poza ziarnistością związaną z brakiem światła są naprawdę bardzo dobre. Twój kabel od żelazka robi naprawdę świetne fotki. Jakbyś go wyrzucał to daj znać..., przygarnę... ;)
 
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#43
Zainspirowany minimalizmem i posiadaniem przeszklonej nastawni, postanowiłem zagospodarować i wykonać jej puste wnętrze. Urządzenia nastawnicze, od Kotebi, dopiero składam, reszta moja inwencja. Praca pod lupą. Piec powstał wczoraj, telefon też, biurko z krzesłem tydzień temu, szafa i lampka dziś. Jeszcze jakieś roślinki i dyżurny nastawniczy.
 

Załączniki

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#46
Nie no sąsiad rewelacja ! Mieszkamy tak blisko siebie to byś zaprosił na pifko i mnie trochę podszkolił :) najbardziej podoba mi się krzesło i lampka . Super robota
 
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#48
Inspiracji ciąg dalszy, powstał ogródkowo- działkowy sracz, zwany latryną. Drzwi w zetkę, zawiasy, otwór. Będę miał takich parę na zbyciu- krytych papą, dachówką, blachą, z serduszkiem, otworem w karo, lub bez- jak będą jacyś chętni oczywiście.
Próbka:
_20190210_221751.JPG _20190210_221845.JPG
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#49
Inspiracji ciąg dalszy, powstał ogródkowo- działkowy sracz, zwany latryną. Drzwi w zetkę, zawiasy, otwór. Będę miał takich parę na zbyciu- krytych papą, dachówką, blachą, z serduszkiem, otworem w karo, lub bez- jak będą jacyś chętni oczywiście.
Próbka:
Zobacz załącznik 629735 Zobacz załącznik 629741
A z czego zrobiłeś tą "sławojkę"? Strasznie szerokie te deski boczne, no i bardzo grube te drzwi. Nie lepiej spróbować z forniru? Jest dużo cieńszy i bardziej pasuje grubością do desek w H0.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#50
Bo to jest tak na prawdę jednoosobowy schron przeciwatomowy ze ścianami ze zbrojonego betonu ;) Jak widać jest też uzbrojony w zestaw wyrzutni rakiet typu GONT (mniejsza wersja Grada) :ROFL:
 
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#51
Drzwi są właśnie z forniru. Grubość około 1mm. Cała reszta - płytka, malowana, upodlana. Szerokie, ale i takie też były. Kibel robiło się z czego bądź było pod ręką. Skala, nie za duże do TT i nie za małe do H0. To bardziej doświadczalne....następne będą lepsze.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#53
No to za gruby ten fornir. Przy grubości 1mm to w realu masz prawie 9 cm grubości deski. Z takich grubych nikt nie robił latryn. Spróbuj z cieńszym fornirem. Poniżej pozwoliłem sobie wkleić zdjęcie stołu z ławkami, który robiłem właśnie z forniru. Jak znajdę ten fornir to podrzucę Ci grubość.

Parking 037.jpg
 
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#54
Żeby nie mieszać, to w tej wygódce drzwi zamknę, następne będą miały już filigranowe.. bynajmniej mniej pancerne.
 
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#55
Pamiętacie modele wagonów wydane w latach70/80 przez PIKO, odzwierciedlające węglarkę 1w, której pierwowzorem był wagon pruski typu "Królewiec", wł. z niem. "Königsberg"? Po drodze oznaczano tę węglarkę jako typ CIIa. Jeden wagon mam od lat, ale niedawno dokupiłem drugi od kolegi z Poznania, więc i ochota naszła, by oba doprowadzić trochę wyglądem do teraźniejszych modeli. Tak dla przypomnienia:
PIC_40-G-134-2.jpg

Z resztą, temat rodziny tych wagonów był poruszany tutaj:
http://forum.modelarstwo.info/threads/polskie-węglarki-typów-cii-ciia-i-ciib-ii-epoka.15718/
No a przedmiotowy wagon wygląda tak jak poniżej, tylko małe wyjaśnienie, wagon ma wymienione podwozie na nowy wypust Piko, z kinematyką i lepszymi parametrami jezdnymi.
IMG_20200106_155706654.jpg

Co razi? A no na pewno uchwyty dla manewrowego (odlane są wraz z budą wagonu), także i stopnie manewrowe, których powinno być dwa, i to rozłożonych naprzemiennie. Oczywiście końcówki sygnałowe też do wymiany. Wagony na maźnicach. Niemniej, mając zdjęcia rysunki, podpierając się nimi, na tę chwilę roboczo modele wyglądają tak:
IMG_20200106_170459776.jpg

IMG_20200106_170437072.jpg

Oraz podwozie - stopień manewrowego, pikowskie zostały odcięte, dołożone zostały nowe, miałem w zapasie ExactTrain:
IMG_20200106_210408044.jpg

Teraz czeka mnie pomalowanie, uzupełnienie oznaczeń na ramie, zmiana numeru na jednym z wagonów (mam dwa), i lakierowanie. Szukam jakiś zdjęć, na których widać tablicę przestawczą, na razie w tym temacie bazuje na modelu Brawa.
Potem uzupełnienie ładunku węgla i doczepienie do składu. Relację uzupełnię.

C.d.n.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#56
A dziś, po dobraniu koloru, dodatkowe elementy zostały pomalowane. Farba jest bardziej matowa niż budą, która jest w półnagie, ale to nie przeszkadza. Lakier i tak to wyrówna, a przede mną jeszcze trochę pracy.
IMG_20200107_214828970.jpg

Stopień manewrowego prezentuje się równie dobrze.
 
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#59
Sraczyk został zdewastowany i podpalony przez chuliganów w pewną sylwestrową noc, więc postawiono murowany. :)
Co do klatek ze zdjęcia, możliwe że żywa trzoda (nierogacizna), choć w drugim wagonie nie wygląda to już tak jednoznacznie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki