• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Słupsk

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 1 1
perwersji też nie:) ale biednemu nie zabronisz choć uśmiechu na twarzy:)
5 razy 300 1500 to i tak chyba za mało za taka Piątkę, nawet jakbyś już miał swoich Dyche wagoników:)
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Coś poszło nie tak z kalkami, przed washem spróbuj jeszcze MR. Mark Softner. Nawet dobre brudzenie nie zgubi folii z kalki.
Zgadza się, kalki nie wyszły najkorzystniej co jest widoczne tylko na zdjęciach, lecz Softer Neo nic nie pomógł.
Już parę razy trafiłem że jedne kalki kładzie się super i praktycznie ich nie widać choćby z racji grubości a niektóre są jakby grubsze i chemia nie na wiele się zdaje. Ewentualnie pozostaje jeszcze opcja że robię gdzieś jakiś błąd.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Zgadza się, kalki nie wyszły najkorzystniej co jest widoczne tylko na zdjęciach, lecz Softer Neo nic nie pomógł.
Już parę razy trafiłem że jedne kalki kładzie się super i praktycznie ich nie widać choćby z racji grubości a niektóre są jakby grubsze i chemia nie na wiele się zdaje. Ewentualnie pozostaje jeszcze opcja że robię gdzieś jakiś błąd.

Nie robisz, te kalki to kicha, znam je.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Normalnie stosuję Marka niebieskiego pod i zielonego już na położoną kalkę. Jeśli zauważę że folia jest gruba, to stosuję już pod tego zielonego,
oczywiście trzeba się spieszyć z jej położeniem.
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Nie robisz, te kalki to kicha, znam je.
W sumie to nie zbyt dobra wiadomość, bo błąd można często poprawić a tak cóż robić :ostrozny:

Normalnie stosuję Marka niebieskiego pod i zielonego już na położoną kalkę. Jeśli zauważę że folia jest gruba, to stosuję już pod tego zielonego,
oczywiście trzeba się spieszyć z jej położeniem.
Również stosuję niebieskiego SETTER pod i w większości przypadków to wystarcza że nie trzeba używać zielonego SOFTER na nie.
Poza tym zauważyłem że ten zielony niszczy lakier a to już niezbyt pożądany efekt.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Potrzebuje wytoczyć w mosiądzu tuleje zderzaka (40 szt.) o poniższych wymiarach .
Czy ktoś jest w stanie pomóc ?

Zobacz załącznik 680756
Albo spróbuj robić to z rurki 3mm, drutu do spawania drutem proszkowym (metoda 136) 2,4 mm, z którego zrobisz drugą rurkę i drutu 1,2 mm, albo porozmawiaj z zegarmistrzem. Zegarmistrze mają małe tokarki do toczenia takich niewielkich rzeczy. Nie wszyscy, ale są zakłady, które taki sprzęt mają.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki