• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Słupsk

Z

Zv

Gość
#23
Ja ci wypiaskuję! potem podkład Weinerta i jest cudnie, zobacz w wątku wąskotorowym efekty jakie uzyskał Masło. Zrobiłem piaskarkę mam swoją więc spoko zapraszam adres masz :)
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#25
Do metalu najlepszy jest Mr Metal Primer, jeśli chodzi o Gunze, Surfacer nie do końca się nadaje na goły metal.
tylko czy na Mr Metal Primer kłaść od razu farbę czy jeszcze Mr. Surfacer

Ja ci wypiaskuję! potem podkład Weinerta i jest cudnie, zobacz w wątku wąskotorowym efekty jakie uzyskał Masło. Zrobiłem piaskarkę mam swoją więc spoko zapraszam adres masz :)
dzięki za propozycję ale nie może przy jakiejś innej okazji skorzystam
to jest póki co moja pierwsza próba sklejenie czegokolwiek i w miarę możliwości chciałbym aby była samodzielna ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#26
zdeniu
Naj sam przód pędzelkiem cieniutko Mr Metal Primer na metalowe części -poczekać długość papieroska(no ewentualnie małe piwko;)) potem natryskowo Mr. Surfacer.
Nie ma bata żeby farba finalna odlazła- tylko przed nakładaniem Primera obowiązkowo odtłuścić model! Jak było pisane wyżej aceton,łub woda z płynem do mycia garów:)
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#27
no i temat lutowania praktycznie zakończony
teraz tylko przygotować, prysnąć podkładem i zobaczymy jak wyjdzie

wedle wskazówek kolegów zanabyłem Mr. Metal Primer, Mr. Surfacer 1200 oraz Mr.Color Leveling Thinner

IMAG1199.jpg IMAG1203.jpg IMAG1204.jpg IMAG1205.jpg IMAG1208.jpg
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#28
Mam wrażenie że miejscami użyłeś ciut za dużo cyny, jak np na sprzęgu. No ale po pomalowaniu może nie będzie tak źle. Czekam na efekty malowania.
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#29
niestety mam tego świadomość :(
ale jak już pisałem to było moje pierwsze lutowanie metodą prób i doświadczeń
nie miałem niestety nigdy okazji podpatrzeć jak inni to robią

kolejne myślę że będzie lepsze (y)
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#32
Jak na pierwsze lutowanie wyszło Ci ładnie. A powiedz mi, jakiego topnika używasz?
AF-20 ABER-a, nie wiem czy jest dobry czy zły - brak doświadczenia
jedyne co zauważyłem to po nałożeniu topnika trzeba szybko lutować bo inaczej jakby topnik tracił powiedzmy swoje właściwości i nie pomagał w lutowaniu a wręcz przeciwnie
Śliczniutki, a jaką farbą będziesz malował?
tego jeszcze nie wiem, narazie chciałbym pomalować podkładem aby móc wyeliminować (jeżeli się da) co większe mankamenty
a wtedy pomyślę o fabie, zawsze ktoś coś doradzi
mam sporo różnych farb Revella i Humbrola ale z tego co pamiętam z niektórych dyskusji na forum to raczej nie są one polecane[DOUBLEPOST=1396251241,1396249753][/DOUBLEPOST]przy okazji pytanie czy inni posiadacze/użytkownicy Mr.Metal Primer w swoich buteleczkach mają pędzelek jak na foto poniżej ?
czy tylko ja kupiłem niekompletny produkt ?

m41a3_walker_bulldog_17.jpg
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#36
do super to niestety bardzo daleka droga
dzięki podkładowi widać wszystkie niedociągnięcia jakie popełniłem podczas lutowania i klejenia :(
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#40
Jak na pierwszy lutowany model jest super ;)
ASF to pierwszy model jaki projektowałem do trawienia i jego lutowanie nie poszło mi nawet w połowie tak dobrze jak Tobie :confused:
Jak skończysz zapraszam po SP32 :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki