• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Słupsk

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#1
Witam wszystkich
wygrzebałem w szufladzie swego czasu zakupione blaszki adolfika i zebrałem się w końcu złożenia.
Z racji iż jest to mój pierwszy kontakt i próby lutowania blaszek proszę o łagodny wymiar kary , nie mniej jednak wszelkie spostrzeżenia przydadzą się w nauce.

Posiadam do tego wózka kółka pasujące średnicą (6,2mm z N) niestety długość osi jest za mała i tu mam pytanie gdzie, lub od czego dopasować ośkę pasującą do HO a jednocześnie o średnicy 1,5mm.
Te co miałem w rękach wszystkie mają średnicę 2mm.

IMAG1148.jpg IMAG1149.jpg
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#4
karol_mar - dzięki za link, nie znałem tej strony (fajne ruchome bufory tam znalazłem 450mm)

zvolack - proszę adres na PW no i nie wiem czy mnie będzie stać na taką usługę
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#6
Rada na przyszłość, druty stalowe o różnych średnicach można kupić bez problemu, przyciąć na wymiar i podszlifować końce i ośka gotowa. Można też wykorzystać metalowe ośki ze starych zabawek które zazwyczaj są z dobrej jakości drutu, chyba że nie masz dzieci to i pewnie zabawek tez nie masz:(.
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#7
Dzięki za odzew, zawsze to kolejna cenna uwaga(y)
szkraba mam (3 latka) ale jakoś nie przyszło mi do głowy aby pogrzebać w jego pokoju :D
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#11
koledzy podpowiedzcie czym najlepiej umyć / przygotować blaszki po lutowaniu do malowania
spirytus, aceton czy może zwykła woda z mydłem :confused:
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#12
Szczoteczka/pędzelek, płyn do mycia naczyń i gorąca woda. Najlepszym jednak wyjściem była by myjka ultradźwiękowa. No ale jak nie masz czegoś takiego to umyj porządnie ludwikiem i gorącą wodą.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#14
wróćmy na ziemię ;)
nie mam w domu piaskarki ani nie mam dojścia

czyli podsumowując woda z ludwikiem
zmatowić jakoś
i malować

no i właśnie jaki podkład polecacie
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#16
Zdeniu to może ja pomogę:
Ja do szlifowania drobnych elementów z metalu np. po lutowaniu używam tego:
http://allegro.pl/pedzelek-z-wlokna-szklanego-czyscik-ecobra-269440-i4083251899.html ma to takie walory jak papier ścierny drobnoziarnisty (nie zostawia rys)
Do zmywania -odtłuszczania używam aceton techniczny (koszt ok 10 zł za 0,5l)
Podkład ten co podał Kamil wyżej
Ale przed podkładem maluję tym:
http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=MP-242&lang=pl sprawia to,że podkład lepiej trzyma się metalowych części i potwierdzam to z własnego doświadczenia
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki