• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Rzeszów

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#64
Oczywiście, że z podkładem.
jakiej firmy stosujesz podkład? pytam ponieważ ja pierwszy raz malowałem wagon podkładem Tamiya, a następnie sprayem Dupli-Color i farba mi spływała :( a jak zmyłem podkład i prosto farbą na plastik to super pokryło i nic nie spływało. Masz może jakoś rade jak to powinno prawidłowo robić ?
 
OP
OP
hobbystah0

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#66
jakiej firmy stosujesz podkład? pytam ponieważ ja pierwszy raz malowałem wagon podkładem Tamiya, a następnie sprayem Dupli-Color i farba mi spływała :( a jak zmyłem podkład i prosto farbą na plastik to super pokryło i nic nie spływało. Masz może jakoś rade jak to powinno prawidłowo robić ?
Ja używam podkładu Dupli-Color Car's Rostschutz-Haftgrund, ładnie kryje i wychodzi cieniutka warstwa. W podkłady modelarskie się nie bawiłem.
http://www.motipdupli.com/fileadmin/_migrated/pics/Cars-Rostschutz-Haftgrund-400ml.jpg
wszystko fajnie tylko coś mi kolor nie pasuje do PKP, jakiś takie nie "ral-owaty"
Sprawdzałem RAL barowego na 3003, taką też farbę kupiłem. Jestem zadowolony z efektu, zdjęcie z telefonu przy bardzo słabym oświetleniu co przekłamuje rzeczywisty odcień.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#67
Gratuluję kolejnego udanego projektu.
Sam zacząłem przemalowankę PKP na STK, ale coś mi słabo idzie. Wymysłem wagon w wamodzie, spróbowałem ral 9032 bezpośrednio, krycie ok ale trochę za grubo i do mycia. Teraz zrobiłem podgląd tamija 1000 surface i wyszło co muszę podszlifować. Pytanie z jakiej odległości malować z puszki aby była cienka warstwa?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#68
jakiej firmy stosujesz podkład? pytam ponieważ ja pierwszy raz malowałem wagon podkładem Tamiya, a następnie sprayem Dupli-Color i farba mi spływała :( a jak zmyłem podkład i prosto farbą na plastik to super pokryło i nic nie spływało. Masz może jakoś rade jak to powinno prawidłowo robić ?
Kluczem do sukcesu w pracy ze sprayami jest cierpliwosc. Podklad nalezy nakladac w wielu warstwach co odpowiedni okres. A ten jest wylacznie sprawa doswiadczenia. Ja nakladam podklad Motip co okolo minute w bardzo cieniutkich warstwach. Jeszcze mi sie nie zdarzylo aby mi splynal, a do gestych nie nalezy.
 
OP
OP
hobbystah0

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#69
Gratuluję kolejnego udanego projektu.
Sam zacząłem przemalowankę PKP na STK, ale coś mi słabo idzie. Wymysłem wagon w wamodzie, spróbowałem ral 9032 bezpośrednio, krycie ok ale trochę za grubo i do mycia. Teraz zrobiłem podgląd tamija 1000 surface i wyszło co muszę podszlifować. Pytanie z jakiej odległości malować z puszki aby była cienka warstwa?
Maluję z około 40cm, ale nie ciągle jedno miejsce tylko drobnymi pryśnięciami z góry na dół - daję dwie warstwy i wychodzi ładnie i estetycznie.
 
OP
OP
hobbystah0

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#71
Myślę, że czas nieco odświeżyć.
1. Wagon barowy w 99% ukończony - jedyne niedoróbki to niepomalowane drzwi czołowe oraz tylko prowizoryczne wnętrze.
2. EU07-171, która w niedługim czasie stanie się EU06-14 jest w trakcie przeróbek. Czołownica dostała parę szczegółów, wózki zaczynają wyglądać jak należy ;) Czekamy na reflektory, potem na kalki.
Obwódki zderzaków będą poprawione - nie wykluczam zakupu oryginalnych, pikowskich.
 

Załączniki

OP
OP
hobbystah0

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#75
Reanimacja trupa, zarówno wątku, jak i wagonu. Zmasakrowany moim młodzieńczym zapałem "Heris" wrócił do mnie po służbie w Bytomiu :) Brakowało jednego kompletu stopni, jednej poręczy, a okna drzwi miedzywagonowych latają sobie luźno po przedziałach. Jako, że wnętrze będzie modernizowane, w pierwszej kolejności zająłem się stopniami. Wykonałem je ze zszywki i kartonu, wstępnie jako prowizorkę, ale wyszły na tyle zgrabnie, że zastanawiam się nad wymianą pozostałych :) Pomalowane Tamiyą XF-1.

23-02-41-15700864_received_2625240280844558.jpeg

23-02-47-15700863_received_495999274353733.jpeg

23-02-54-15700865_IMG_20200108_225938.jpg


Wagon ma już zmyte logo Przewozów Regionalnych, w jego miejsce trafią "trumienki" po uprzednim przemalowaniu kremowego pasa.
 
OP
OP
hobbystah0

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#77
Projekt na finiszu. Pozostało zamontować poręcze, zmienić przydział i podmalować krawędzie stopni na biało. Wszystkie wykonane prace:

- usunięcie numerów EVN z dolnej części pudła i logo Przewozów Regionalnych z kremowego pasa
- trzy warstwy kremowego na pas i drzwi
- podmalowanie klamek na srebrno
- wydruk i nałożenie nowych oznaczeń
- pokrycie całości trzema warstwami lakieru bezbarwnego
- pomalowanie drzwi czołowych na czerwono, zaznaczenie klamek i siłowników
- dorobienie jednego zestawu stopni wejściowych
- pomalowanie obręczy kół na czarno
- dodanie zasłonek
- dodanie szyb w ściance przedziałowej
- nałożenie tekstury na fotele
- dodanie tablicy relacyjnej pociągu TLK Wielkopolanin (Poznań - Przemyśl)

Chyba wyszło całkiem znośnie. Zapraszam do krytyki :) Na ostatnim ujęciu jeszcze towarzysz dla tego wagonu, tym razem bez przemalowywania pasa.

FB_IMG_1580907313446.jpg

FB_IMG_1580907326066.jpg

FB_IMG_1580907330394.jpg

FB_IMG_1580907333063.jpg

FB_IMG_1580907337095.jpg

FB_IMG_1580907340672.jpg

IMG_20200205_192508.jpg
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#78
Wnętrze wyszło naprawdę fajnie i uważam, że warto byłoby zrobić lepsze zdjęcia ;)

Zachęcałbym do oświetlenia, bo ono zawsze lepiej eksponuje prace wykonane w środku.

Martwi mnie faktura czerwonych drzwi i wagonu, bo mam wrażenie, że zrobiła się drobna kaszka. Na Yotube i w sieci można znaleźć trochę porad jak się kaszy pozbyć, zwykle to problem modelarzy samochodowych. W dużym skrócie, pasty polerskie Tamiya i odpowiednia temperatura przy nakładaniu lakieru, lakier koniecznie w sprayu. No i najlepiej to przetestować na jakimś kawałku plastiku najpierw.

Zakres przeróbek robi wrażenie, mam nadzieję, że dojdzie jeszcze poręcz przy drzwiach i wtedy będzie galeria (y)
 
OP
OP
hobbystah0

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#79
Wnętrze wyszło naprawdę fajnie i uważam, że warto byłoby zrobić lepsze zdjęcia ;)

Zachęcałbym do oświetlenia, bo ono zawsze lepiej eksponuje prace wykonane w środku.

Martwi mnie faktura czerwonych drzwi i wagonu, bo mam wrażenie, że zrobiła się drobna kaszka. Na Yotube i w sieci można znaleźć trochę porad jak się kaszy pozbyć, zwykle to problem modelarzy samochodowych. W dużym skrócie, pasty polerskie Tamiya i odpowiednia temperatura przy nakładaniu lakieru, lakier koniecznie w sprayu. No i najlepiej to przetestować na jakimś kawałku plastiku najpierw.

Zakres przeróbek robi wrażenie, mam nadzieję, że dojdzie jeszcze poręcz przy drzwiach i wtedy będzie galeria (y)
"Kaszka" to wina lakieru bezbarwnego, malowałem w temperaturze pokojowej i raczej zgodnie z założeniami korzystania ze sprayów, ale ten efekt mimo wszystko wystąpił, na żywo aż tak bardzo tego nie widać - na ten moment temat zostawię. Zdjęcia dobre były, tylko ich zmniejszenie zrobiło taką masakrę :) Dzięki za rady!
 
OP
OP
hobbystah0

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#80
Zwolennicy realizmu niech zamkną oczy ;) wymyśliłem sobie długi szerokotorowy skład towarowy z myślą o planowanej na kiedyś lokomotywie 2M62, ale nie widzi mi się płacić po 300zł za wierne modele rosyjskich wagonów. Postanowiłem pójść w ilość kosztem jakości, dobrą opcją wydały się dla mnie stare chłodnie od Piko, a w przyszłości może i cysterny Mehano. Na zdjęciach próbna przeróbka jednej z takich chłodni, druga czeka w kolejce. Wagon jest w 100% fikcyjny, ale chciałem go mniej więcej upodobnić do wagonów krytych obecnie posiadanych przez RŻD. Model dostał nowy "garnitur", oznaczenia wzięte z jednego z wagonów wyszukanych w sieci, zaszpachlowane otwory po zderzakach i barierkach, a także odświeżone kolorystycznie podwozie. Nie jest to przeróbka wykonana idealnie, ale miał być to "zapychacz" do składu :)


13-23-49-16004750_IMG_20200226_130838.jpg

13-23-44-16004749_IMG_20200226_130917.jpg

13-23-59-16004752_IMG_20200226_130900.jpg

13-23-53-16004751_IMG_20200226_130939.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki