• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK POPOWE - Czy uda się spędzić marzenia?

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
Mocno spóźniona moja reakcja na ocenę pracy Mateusza, czym kieruje się gość dający negatywną ocenę w wątku czysto modelarskim, w dodatku prezentującym solidne modelarstwo.
Zawiść, głupota, chęć zaistnienia w każdej postaci, nie rozumiem, stary jestem.
Niekoniecznie,sam dawałem słabe itp tylko dlatego ,że przeglądałem forum na urządzeniu dotykowym.
Ja co jakiś czas sprawdzam przyznane oceny czy przypadkiem komuś nie zrobiłem psikusa.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.929 386 20
Jak dla mnie to grill jest za szeroki. Pomiędzy brzegiem grilla, a światłami były jeszcze wloty powietrza. Poza tym nad prawym reflektorem przednim też był wlot powietrza.
[DOUBLEPOST=1454019957,1454018622][/DOUBLEPOST]Kiedyś znalazłem w necie taki rysunek, może Ci się przyda

Star 266- wymiary.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Zbyszku rysuje to tak by w każdej skali można było wydrukować. Grill faktycznie nieco jest za szeroki ale to się poprawi.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Prototypowy Gagsik trafi na bocznice remontową lub zostanie zdegradowany do roli magazynu gdzieś na jakimś po perelowskim podwórku.
DSC_0198 — kopia.JPG
DSC_0201 — kopia.JPG
DSC_0208 — kopia.JPG
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
Płaskowniki drewniane na zastawce zbiornika węglowego dla scalenia konstrukcji. Krawędzi Korbowodów nie malowałeś na biało? Białe ramki okien? No i drabinkę całą czerwoną bym zrobił.Ogólnie to można jeszcze by było pomalować kilka detali, ale może tylko ja lubię takie cukierkowe parowozy. Ale jak robiłeś konkretny egzemplarz to sory, nic nie mówię:)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dzięki Piotrze za te spostrzeżenia. Płaskowniki faktycznie powinny być. Posiłkowałem się tym zdjęciem oraz zdjęciami modelu zrobionego przez FENIXa. Krawędzie wiązarów może i powinny być pomalowane na biało ale obawiam się trochę "pstrokacizny"
 

Załączniki

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
Ale są elementy które aż proszą się o pomalowanie. W tej skali to już można. Same reflektory aż proszą się o malowanie narodowe. Myślę że akurat ten parowóz mógłby występować w takim bogatym malowaniu pierwszo-majowym:)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Oczywiście, że można. Ale pierwowzór ze zdjęcia ich nie miał. Może jak będę robił Ty2 wtedy dam dwubarwne ramki.
 

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
Popowe a mnie się wydaje, że ramki jednak były w połowie czerwone. Popatrz uważnie na tą fotkę;). Kolor jest baaardzo wyblakły podobnie jak reszta czerwonych elementów w tym egzemplarzu(n).
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Może i ma, ale tak jak pisałem nie chcę zrobić pstrokacizny. To jest mała lokomotywa. Ponadto w modelu nie wszystko jest aż tak proporcjonalne jak w realu. Boje się, że będzie to źle wyglądać.
Jak się ogląda dużo zdjęć to w zasadzie na każdym zdjęciu malowanie jest ciut inne więc nie mogę jednoznacznie określić jak powinna być pomalowana.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Kilka lepszych Fortek Okl2-6
 

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki