• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK POPOWE - Czy uda się spędzić marzenia?

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Zmiany które już wprowadziłem w projekcie wymagały przeprojektowania podwozia. teraz żeby do tej budy zrobić podwozie musiał bym projektować je jeszcze inaczej. Skala 0 i tworzenie tego modelu generuje jakieś 20-30% większe koszty niż się spodziewałem. Tak więc najekonomiczniej będzie dla mnie ten próbny egzemplarz puścić na aukcję. ( jutro foty w świetle dziennym już z patyna ukrywającą grzechy) ... sądzę, że będziecie rozczarowani bo sam jestem.:-(... jak się sprzeda zamawiam poprawione blachy i wtedy już puszczam wszystkie elementy wraz z ostoją do montażu.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Błąd interpretacyjny. Bardzo lubię oglądać co ludkowie porabiają, nie ma dla mnie żadnego znaczenia czy ich lubię ani w jakiej skali to robią. Ale mam (jak widać nie tylko ja) alergię na wciskanie mi na siłę poglądu że jedynie to co ktoś robi jest "właściwe".
Osobiście nie razi mnie aż tak, że ktoś używa słowa właściwa w odniesieniu do /wiadomo jakiej/ skali :) ale nie ukrywam, że gdy natknąłem się po raz pierwszy na ten zwrot na tym forum, to nieco utkwiło mi to w głowie i zrodziło myśl, że ja mam coś "niewłaściwego". W tym sensie rozumiem hugwę. Nie da się ukryć, że używając słowa "właściwa" w odniesieniu do jakiejkolwiek skali, na myśl każdego modelarza, a szczególnie początkującego przychodzi, że każda inna jest niewłaściwa. Stary pryk czai o co biega, zlewa to, rozumie podnietę posiadacza właściwej, ale młody, początkujący modelarz może zacząć popadać w kompleksy.
Koledzy, używajcie po prostu stwierdzeń że w skali "0", "1", czy "H0"... itp. Skończą się spięcia i kompleksy niższości tych, co to nie mają "właściwej" skali - jaka by ona nie była. Żaden to przymus, ino taka tylko uwaga, nazwijmy to "porządkowa" :D.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dziś jest taki dzień, w którym można pokazać, że wcale nie jest tak różowo. Lutowanie blach nie poszło tak łatwo jak się spodziewałem, nad niektórymi elementami długo się znęcałem co sprawiło, że buda wygląda jak wygląda.
W dodatku jest przeskalowana z powodów zbyt wielkich ambicji związanych z mosiężnymi mordkami.
(rozstaw zderzaków 43,5mm)
Dziś trafia na sprzedaż.
 

Załączniki

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Mordka wygląda bardzo dobrze, ale ściany i część dachowa juz dużo gorzej. Myślę że powinieneś popracować nad sposobem kształtowania tych elementów dachu, bo zagięcia sa bardzo nierówne.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
By model był bardziej prosty wprowadziłem następujące zmiany:
1. Całe poszycia boczne oraz dach jest jednym elementem ( poprzednio to składało się z 9 elementów.)
2. Wywaliłem aktualne nic nie dające w końcowym efekcie zbrojenie i zastąpiłem je dwoma kontownikami przy dolnej krawędzi poszycia.
3. Z części dachu nad żaluzjami wywaliłem zbędne podtrawienia które sprawiły, ze dach się pozałamywał.
4. dodałem na blasze głównej podtrawienie w formie ramki pod każdy element co ma zaowocować prostym usytuowaniem dolutowanych elementów.
5. zmieniłem system mocowania czół.
6. zmieniłem projekt ostoi z kratownicowego na lity kawałek metalu.
7. Dorobiłem podstawę pod tłumik.
8. sam tłumik będzie się składać z 6 zamiast 19 części

Po zebraniu środków na części. Zacznę nadawać relację z montażu wersji 2.0
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
2 0 0
Masz tam w środku jakieś wręgi czy lutujesz na styk? Ja bym tak to zaprojektował żeby dało się poskładać jeszcze przed polutowaniem przy pomocy wypustów na krawędziach wręg i otworów w ścianach bocznych, wtedy jest duża szansa, że podczas lutowania geometria się nie rozjedzie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
O fotkach gagara zapomniałem. Ale będą. :)
A dziś dotarła do mnie długo wyczekiwana paczka. Mam nadzieję, że szybko przeobrażę je w PKP :)...
DSC_0624.jpg
...już nawet zacząłem rozbierać
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Kota? hmmm trzeb by jakiegoś upolować.
To jest H0. Nie zamykam sobie ścieżki dla H0 jest po prostu z boku. Planuje też jakiś projekt w H0 jeszcze zrobić. :)
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
też czekam na lampy do OKl-ki Konrada w zero, tablice i opisy super kosmos już czekają.
jeśli robisz ,,6,, -tke to wywietrznik dachowy jest skrócony, w mojej będzie,a tu dawne H0
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Czekam na części do dachu i go będę skracać. Bez zbędnych ceregieli przyznaję rzeczy trochę podpatruje na tym zdjęciu jak ma być to i owo.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki