• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
PCC dla Andrzejka z Morii, Orleny do składu z Petrolotami, a kolejna cysterna do melasy to dzięki Tobie Zbyszku i zdjęciu, które wstawiłeś do wątku.
W piątek widziałem cały skład cystern Diamantu (około 20 szt) ciągnięty przez ET22. Wyglądał obłędnie ale swoje dołączę do zdawki z innymi wagonami PKP Cargo.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Wiem że z oświetleniem nie wyszło, mini dioramka ma w planach swoje oświetlenie. Jak je dostanie, nie powinno być takich różnic.
Co do czarnych żaluzji to jest tak, że po jakimś czasie eksploatacji wiele lokomotyw miało je dość mocno zabrudzone ale był to raczej kurz, który wchodził w odcienie ciemnej szarości z beżem. Korzystałem przy patynowaniu z poniższego zdjęcia gdzie nie są one aż tak brudne.
SU46-053 2.jpg
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Faktycznie, takiego zdjęcia nie widziałem. Nasuwa jednak pytanie czy żaluzje wyjeżdżały z fabryki pomalowane na ciemny kolor, czy były to efekt eksploatacji.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Raczej fabrycznie były czarne.
Raczej fabrycznie były zielone :). Schemat fabryczny nie zakładał malowania ich na czarno (bo i po co?). Na zdjęciu p. H. Kniata podanego jako dowód ich czarności te żaluzje są zielone a nie czarne (str.56 książki M. Ćwikły i P. Terczyńskiego "Lokomotywy spalinowe produkcji HCP serii: SP 45, SU 46, SP 47" zawierające to zdjęcie w trochę lepszej jakości pozbawia złudzeń)
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki