• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dzisiaj zacznę relację z przemalowania modelu, który sobie wymyśliłem. Swego czasu zrobiłem model Vectrona w barwach PKP Cargo. Roco i Piko wypuściły go, więc mój leżał i czekał na swój lepszy czas. Będzie to moja wizja wyglądu lokomotywy, której obecne barwy nie przemawiają do mnie, nie pasują do barw używanych w tej spółce. Malowanie będzie podobne do układu barw, który dostał Dragon i zaadaptowane do budowy poszycia lokomotywy.
Dobra dosyć kadzenia bierzemy się do roboty, czyli zmywanko farby i przygotowanie do położenia podkładu.
DSCF4704.JPG
Po pomalowaniu podkładem http://mrhobby.pl/mr-finishing-surfacer-1500-gray-471.html zamaskowałem model w celu pomalowania elementów dolnej listwy, dachu i czoła modelu. To mieszanka farb Gunze H305 i H406.
DSCF4705.JPG
po pomalowaniu wyszło tak
DSCF4707.JPG
Teraz przyszedł czas na pomalowanie elementu lamp, wykorzystałem do malowania Gunze C159
DSCF4708.JPG
Jak lampy wyschły można było je zamaskować i przygotować do malowania kolorem niebieskim czyli mieszanką H005 i H015. Potem przyszedł czas na żółto-zielone elementy H046, H091 i H011.
DSCF4712.JPG
Wyszło coś takiego.
DSCF4714.JPG
Jak buda dosychała zabrałem się za pokrywę dachu. Tu trochę kombinacji było by uzyskać podobny efekt jak w Dragonie. Poniżej zdjęcia z maskowania i częsciowych efektów.
DSCF4702.JPG DSCF4710.JPG
Po lakierowaniu całości Gunze GX100 jak model dosychał siadłem do Corela i przygotowałem projekt kalkomanii, którą wydrukowałem przy pomocy drukarki laserowej na kalce Tchmodu, białym tonerem. Po jej położeniu lokomotywa zaczęła wyglądać bardziej przyjaźnie od funkcjonującego szaraka.
DSCF4715.JPG
DSCF4716.JPG
Teraz trzeba będzie ja polakierować i przygotować dach. Czyli zamienić pancerne pantografy Piko, Rocowskimi.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
I już tłumaczyłem w innym wątku, że Piko zrobiło fikcję, bo Vectrony w Polsce z takim typem ślizgacza nie jeżdżą!
Z moich obserwacji wynika, że ten typ ślizgacza na lokomotywach Siemensa i Bombardiera był używany tylko w Polsce, ale kilka lat temu. Obecnie używa się innych. Dlatego przypuszczam, że Vectrony jako lokomotywy młodsze, już się na ten typ ślizgów nie załapały w ogóle.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Irku masz rację ale porównując pancerność zamontowanych fabryczne pantografów z ich proponowanymi przez Piko zamiennikami to wygląd modelu pomijając jego niezgodności jest diametralnie inny.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Zgadza się oczywiście. Biorąc powyższe pod uwagę jak i inne aspekty, zdecydowanie wybrałbym w związku z tym miniaturę firmy Roco. W Roco wadą (chyba jedyną) jest wypukły druk, ale skoro model i tak szedł na przemalowanie, to ta wada nie ma znaczenia. Jako wadę możemy dodać jeszcze kwestię ceny - wyższej w Roco. Ale ja osobiście wolałbym dopłacić, a mieć model lepiej zdetalizowany.
 

Januszki

Użytkownik
Reakcje
19 1 0
Dzisiaj zacznę relację z przemalowania modelu, który sobie wymyśliłem. Swego czasu zrobiłem model Vectrona w barwach PKP Cargo. Roco i Piko wypuściły go, więc mój leżał i czekał na swój lepszy czas. Będzie to moja wizja wyglądu lokomotywy, której obecne barwy nie przemawiają do mnie, nie pasują do barw używanych w tej spółce. Malowanie będzie podobne do układu barw, który dostał Dragon i zaadaptowane do budowy poszycia lokomotywy.
Dobra dosyć kadzenia bierzemy się do roboty, czyli zmywanko farby i przygotowanie do położenia podkładu.
Zobacz załącznik 650378
Po pomalowaniu podkładem http://mrhobby.pl/mr-finishing-surfacer-1500-gray-471.html zamaskowałem model w celu pomalowania elementów dolnej listwy, dachu i czoła modelu. To mieszanka farb Gunze H305 i H406.
Zobacz załącznik 650380
po pomalowaniu wyszło tak
Zobacz załącznik 650381
Teraz przyszedł czas na pomalowanie elementu lamp, wykorzystałem do malowania Gunze C159
Zobacz załącznik 650382
Jak lampy wyschły można było je zamaskować i przygotować do malowania kolorem niebieskim czyli mieszanką H005 i H015. Potem przyszedł czas na żółto-zielone elementy H046, H091 i H011.
Zobacz załącznik 650388
Wyszło coś takiego.
Zobacz załącznik 650383
Jak buda dosychała zabrałem się za pokrywę dachu. Tu trochę kombinacji było by uzyskać podobny efekt jak w Dragonie. Poniżej zdjęcia z maskowania i częsciowych efektów.
Zobacz załącznik 650385 Zobacz załącznik 650394
Po lakierowaniu całości Gunze GX100 jak model dosychał siadłem do Corela i przygotowałem projekt kalkomanii, którą wydrukowałem przy pomocy drukarki laserowej na kalce Tchmodu, białym tonerem. Po jej położeniu lokomotywa zaczęła wyglądać bardziej przyjaźnie od funkcjonującego szaraka.
Zobacz załącznik 650395
Zobacz załącznik 650396
Teraz trzeba będzie ja polakierować i przygotować dach. Czyli zamienić pancerne pantografy Piko, Rocowskimi.
Gdzie można kupić tą kalkę tchmodu?
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dach po wymianie pantografów wygląda dużo lepiej. Po urealnieniu kabin można było poskładać całość. Nie wiem jak Wam ale mnie teraz ta lokomotywa bardziej się podoba. Może doczekamy czasów, kiedy obecne szaraki dostaną malowanie bardziej pasujące do PKP Cargo z dawnych czasów . Zapewne szczypiorkowi nic nie dorówna ale może zostaniemy miło zaskoczeni.
3.JPG
1.JPG
2.JPG
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Darku, co to za biała taśma pomiędzy niebieską farbą a Tamiyą. Zdjęcie lokomotywy oklejonej gazetą.

Osobiście odradzam takie oklejanie gazetą, bo już dwa razy odbił mi się druk i cała lokomotywa była do mycia.

100 razy lepiej wygląda Vectron w kolorach Cargo !!!
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Taśma to https://www.mojehobby.pl/products/Tasma-maskujaca-do-lukow-5mm-20m.html do maskowania łuków bardzo dobra. Trzeba zwrócić uwagę na jej szerokość. Czym bardziej wąska tym lepiej się układa na ostrych łukach. Trzeba jednak pamiętać, że potrafi się ona zsunąć z maskowanego łuku jak jest za bardzo naciągnięta. Co do gazet uzywanych do maskowania to ich nie używam znam ich przypadłości. Stosuje zadrukowany i zbędny papier do drukarki, który od strony modelu jest nie zadrukowany.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki