• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Darek W

Jeśli chodzi o wagony Tads Krono Original wyglądają bardzo dobrze odwzorowane.
Dla zainteresowanych.
W tych wagonach przewozi się nawozy czasem z Polic Chemii lub z Szczecin Glinki.
Sytuacja jest taka:
Pociąg relacji Police Chemia / Szczecin Glinki - Szczecinek przez Szczecin Dąbie, Stargard, Runowo Pomorskie, Białogard. Na stacji Białogard pociąg zmienia kierunek jazdy.
Skład jest taki.
Max skład pociągu składa się z 23 wagonów. W zależności ile wagonów wyjedzie ładownych Tads z Polic Chemii przeważnie to jest minimum 10 wagonów, to na stacji Szczecin Glinki na czoło pociągu dołącza się wagony ładowne cysterny z metanolem. ( 336/ 1230).
Pociąg kursuje w poniedziałki, w środy i w piątek. Godzin jazdy pociągu nie znam. Jak mój dyspozytor PKP Cargo ma Byka na boku bo przeważnie byk jeździ to odjazd z Polic Chemii jest tak o około godziny 10 tej. A jak lokomotyw jest brak to kombinują co zrobić. Czyli to musi być tak jeśli z np z Polic Chemii wyjedzie 10 Tads to na Szczecin Glinki dołącza się 13 cystern.
A propo dla zainteresowanych. Jeśli ktoś chce o tym wiedzieć.
Manewrówka jaka jeździ na Szczecin Glinki to SM42-1092. To planowa maszyna na Glinkach przeważnie na tej też jeżdżę jak mam służbę.
Przeważnie w środę cały skład jest formowany i Cysterny i Tads na stacji Szczecin Glinki. Czyli cały skład wyjeżdża Glinek.

Pozdrawiam
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
W sumie to następny ST44 po modernizacji, także nic nowego. Jest jednak mała zmiana, zacząłem wykorzystywać kalki, które drukuję sam przy pomocy białego tonera w drukarce laserowej. Wydruk wykonany na kalce Techmodu, którą można bez problemów kupić.
ST44 1230.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
A jak z rozdzielczością takiego wydruku ? Czy mógłbyś pokazać najmniejsze napisy wraz z jakąś miarką lub przedmiotem do odniesienia ?
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
a jak z twałością białego tuszu ?
To nie jest tusz, to toner czyli proszek wygrzewany na podłożu (nie wiem jak do końca to w tych drukarkach laserowych działa). Ja od wielu lat drukuję kalki (kolorowe) i nie miałem problemów z ich trwałością. Poza tym zabezpieczam je lakierem i na dotyk paluchami nie reagują. Jedno co je różni od sitodruku to przy bardzo dużym powiększeniu nie mają jednolitej faktury. Są nadrukowane na kalkę w formie kropek. ale gołym okiem tego nie widać.
A jak z rozdzielczością takiego wydruku ?
Przy H0 nie ma problemu ale obawiam się, że w mniejszych skalach wydruk będzie mniej dokładny.
Ja drukuję na drukarce o rozdzielczości 600x600, sądzę że przy zastosowaniu druku o rozdzielczości 1200x1200 jakość była by jeszcze lepsza. Takie drukarki już są. Myślę o takiej ale szkoda wydawać kasę jak stara jeszcze działa
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dziś EU07-327 ze stajni CAPTRAIN, na bazie modelu EU07 303E firmy Schlesiemodelle czyli przeróbka dla samobójców. Rozłożenie tego modelu na czynniki pierwsze do rosołu to wielka loteria, pewne części doklejone na mur inne wypadają same. Niestety szyby były doklejone tak, że wyjęcie ich bez uszkodzenia graniczy z cudem. Z problemami udało się to ustrojstwo rozłożyć ale klej, który pozostał po klejeniu elementów schodził tylko pilnikiem. Dobra dosyć tego narzekania bo model jest faktycznie przedni, a producent przecież nie zakłada, że znajdzie się jakiś nawiedzony i będzie chciał go rozłożyć. Poniżej efekty zabawy z obudową SM.
1.JPG 01.JPG 02.JPG 04.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Kolejny Gagarin. Wiem jestem nudny ale jest to model, który dzięki możliwości jego przerobienia na stan po modernizacji, pozwala oddać jego niepowtarzalne piękno.
Poniżej szybka relacja zdjęciowa. Rozpisywał się nie będę bo w tym wątku już dość szczegółowo proces modernizacji modelu opisywałem.
2.JPG 3.JPG f1.JPG f2.JPG f3.JPG f5.JPG f6.JPG
 

Załączniki

  • 339,1 KB Wyświetleń: 210
Reakcje
3 23 3
Dziś EU07-327 ze stajni CAPTRAIN, na bazie modelu EU07 303E firmy Schlesiemodelle czyli przeróbka dla samobójców. Rozłożenie tego modelu na czynniki pierwsze do rosołu to wielka loteria, pewne części doklejone na mur inne wypadają same. Niestety szyby były doklejone tak, że wyjęcie ich bez uszkodzenia graniczy z cudem. Z problemami udało się to ustrojstwo rozłożyć ale klej, który pozostał po klejeniu elementów schodził tylko pilnikiem. Dobra dosyć tego narzekania bo model jest faktycznie przedni, a producent przecież nie zakłada, że znajdzie się jakiś nawiedzony i będzie chciał go rozłożyć. Poniżej efekty zabawy z obudową SM.
Zobacz załącznik 578694 Zobacz załącznik 578695
Jak usunąłeś ryfle pomiędzy okienkami? Jakich farb użyłeś? Jak zrobiłeś napisy?
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
To jest pierwsza z .... szt. dla PKP ICCC. Co z nimi zrobią, nie wiem może znów pismaki przyłapią kogoś i opiszą, że dostał zabawki. Tak jak było to w 2012 roku z ministrem Nowakiem i lokomotywami Euro 2012.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Płytka podsufitki jest przyklejona i bez wyjęcia bocznych okien jej wyjęcie będzie dość karkołomne. Wyjęcie okien w moim przypadku skończyło się ich uszkodzeniem, ze względu na użycie dobrego kleju w czasie montażu w fabryce. Płytka elektroniki trzymana jest przez śrubę mocująca pantograf i chm....m, nie pamiętam czy są tam jakieś zaczepy czy tylko taśma klejąca dwustronna.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki