• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

1

12g

Gość
No i Piko musiało coś zrobić źle. Wsteczne kamery w Vectronie PKP są namalowane, a Vectrony z dwoma pantografami mają przestrzenne kamery.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Wszystko zależy od tego jakie użyje się izolatory. Ja odciąłem pikowskie od pantografów i przewierciłem otwór w dachu w odległości około 1mm w stronę środka. Po odcięciu 1 mm od starego izolatora nawierciłem go by weszła w niego wypustka ramy Rocowskiego pantografu. Potem przewierciłem otwór pod śrubę mocującą i dokleiłem izolator przedni, również skrócony i 1mm. Po włożeniu i skręceniu pantografu, izolatory zakrywają fabryczny otwór.
Jeśli chce się wykorzystać Rocowskie izolatory, trzeba zaszpachlować orginalne otwory, zamalować (najlepiej pomalować cały dach) i nawiercać na nowo cztery otwory.

Z wykorzystaniem Pikowskich izolatorów
p1.JPG

Rocowskich izolatorów
p2.JPG
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Niby kilka dodatkowych kalek, a jaki pozytywny efekt- brawo. Pozostało jeszcze zamontować części dodatkowe.
Numer na czole to kalka, czy przerobiona tabliczka którą dawało do tego modelu w zestawie Roco?
Wydaje mi się, że herb Gdyni w originale był troszkę mniejszy:
3Car1_IV.16 043.jpg
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Numery zrobione kalką, nie miałem innych farb, a samymi akrylami ciężko jest pomalować na dwa kolory trawionkę. Herb faktycznie trochę u mnie większy. Jest on trochę okrojony z czarnych obwolut ryb i miecza, bo nie wyglądał za ciekawie po wydruku.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Rozumiem, dziękuje za odpowiedz. Czy projekt użytych tu kalek będzie można zakupić?
A czy ten numer (w czarnym kółku) również został zmieniony?
n4a.jpg
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Numer oczywiście jest zmieniony, kalki można wydrukować nie ma problemu. Jest tylko mały problem ze zmyciem zbędnych opisów. Roco ostatnio wykorzystuje do tamponu i malowania obudów tego samego rodzaju farby. Mnie nie udało się zmyć oznaczeń bez uszczerbku farby, która była pod nimi (za długo namaczałem opis Purisolem, tam gdzie zrobiłem to krótko zeszło bez większego uszczerbku). Musiałem zamalowywać startą farbę, niestety nie jestem w stanie podać procentowo jej składu. Wykorzystałem do tego farby Gunze H11, H338 i H308
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Numer oczywiście jest zmieniony, kalki można wydrukować nie ma problemu. Jest tylko mały problem ze zmyciem zbędnych opisów. Roco ostatnio wykorzystuje do tamponu i malowania obudów tego samego rodzaju farby. Mnie nie udało się zmyć oznaczeń bez uszczerbku farby, która była pod nimi (za długo namaczałem opis Purisolem, tam gdzie zrobiłem to krótko zeszło bez większego uszczerbku). Musiałem zamalowywać startą farbę, niestety nie jestem w stanie podać procentowo jej składu. Wykorzystałem do tego farby Gunze H11, H338 i H308
Podobnie jest z Herisami, znalazłem na to sposób. Biorę papier ścierny wodny o ziarnistości P2000, i bardzo delikatnie szlifuję oznaczenia. W tej chwili doszedłem do takiej wprawy, że prawie zawsze udaje mi się "zmyć" oznaczenia bez uszczerbku farby.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
W sieci nie ma zdjęć z logiem na boku, zdjęcia które miałem nie pokazywały takich oznaczeń, także ciężko coś zrobić o czym się nie wie.;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki