• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Takie ekspresowe dostosowanie modelu MTB do funkcjonującej na naszych szlakach lokomotywy. Z którą w czwartek jechałem równolegle od Pobiedzisk do Biskupic przy linii 535 i nawet na mnie nie trąbili bo równo popylała z 90 km/h ze składem beczek.
Co do modelu firmy MTB to ogólnie wygląda bardzo ładnie, niestety największym mankamentem są pantografy, które ze względu na budowę odbieraka, nie do końca odzwierciedlają orginał. Nadają się jedynie do oglądania, bo pod trakcją to to nie pojedzie. Sprężyny są tak słabe, że nie są w stanie podnieść odbieraka, trzeba to robić palcem.
DSCF2370.JPG DSCF2372.JPG
DSCF2373.JPG DSCF2374.JPG
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
One są tak wykonane przez producenta, że po zapaleniu białych przebijają też na czerwone, przez co wyglądają jakby były również zapalone. Ale po włączeniu samych czerwonych, nie widać by jakoś szczególnie przebijały na białe.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Następny Gagar, tym razem szerokotorowy LHS ST44 2038, po modernizacji. Jest taki jeden nawiedzony, który tak mi truł d..e, że trzeba było zrobić, poza tym go lubię :D

04.JPG 05.JPG 06.JPG
08.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dziś dywagacje na temat modelu Gagarina ze stajni Roco. Prace polegały na urealnieniu wydanego modelu, czyli wyposażenie go w elementy trawione; żaluzje chłodnicy, kratkę wentylatora, klapy wentylacyjne i jeszcze kilka innych. Czeka teraz na płytkę do świateł od Karolka i będzie mógł wyjechać do na szlak do roboty.
05.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dzięki Karolowi i jego płytce udało się uruchomić śpiącą bestię. Światła oczywiście zgodne z E1. Trochę powalczyłem z kabiną ale ręka chyba już nie ta, może brak wspomagacza.
G1.JPG G2.JPG G3.JPG
G4.JPG G5.JPG

Na deser jeszcze przeróbka Vectrona Piko, który został pozbawiony zabawkowych pantografów, a w ich miejsce zamontowany został zestaw pantografów do funkcjonowania w trzech systemach.
Takie małe porównanie:
V1.JPG V2.JPG

I jeszcze link do filmiku gdzie Vectron dostał dźwięki od Zimo
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
A czy poręcze u Vectrona przy drzwiach wejściowych do kabin są odlane razem z buda? Jak oglądam fotki tych modeli od piko, to właśnie tak mi się wydaje... Czyli oprócz zabawkowych pantografów jest to też do poprawki, bo psuje wyraźnie efekt...
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Poręcze są odlane razem z obudową, także by to poprawić trzeba by frezować. Większość modeli Piko ma takie rozwiązanie, przestrzenne poręcze mają z tego co widziałem SM42 i EU07 :)
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
Może te "ROCO 85443 Pantograf DSA 200-350, szary".
Takie kiedyś zamawiałem dla Darka. Wprawdzie szare, ale może Darek je podrasował? Jak było Dareczku?

PS

Ja mam sposób na te pantografy od PIKO. Puszczam mojego VECTRONa tak szybko, że nie widać jakie ma patyki ;-) . Od 1.52 minuty.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Jacek jak dojdą teraz zamówione to Ci napiszę. Jak zamówiłem w Roco, te z Siemensa E189 PKP Cargo, to przysłali mi takie z wąskim odbierakiem, które do Vectrona nie pasują. Ten model ze zdjęć robiony był z pantografów, które kiedyś zdejmowałem jak przerabiałem E189 z cztero systemowego na jedno systemowy.
Te szare leżą i czekają na jakiegoś Traxxa.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Poniżej masz zdjęcie dachu cztero systemowej lokomotywy
modular-concept-roof-large.jpg
Cargoskie są trzy systemowe, więc drugi z prawej strony powinien być z innymi odbierakami. Nazw fachowych Ci nie podam, bo ich nie znam. Poniżej masz zdjęcie naszych Vectronów pod niemiecką siecią.
siem_22013_52.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki