• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Kalki na następne zabawki czekają na druk, więc zabrałem się za urealnianie wagonów od Chrobrego. Nie lubię jak lokomotywa ciągnie pusty skład osobowy, bo to jak by go ciągnęła na bocznicę. Preiser 16328 wpadł pod pędzel także na dwa wagony wystarczy. Tym bardziej, że faceci to chłopy dość galante i musiałem wycinać podłokietniki by ich posadzić w dwójce. Dobrze że kobiełki dość zgrabne to udało się zmieść po dwie.

01.JPG 02.JPG
05.JPG 06.JPG
03.JPG 04.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Sądzę że gdyby wstawić pasażerów w skali TT wyglądało by to lepiej, szczególnie w męskim wydaniu ale wolę nie eksperymentować. Co do kapeluszy to też mnie trochę irytują, trzeba będzie zagonić chyba pilnik do roboty i machnąć jakąś fryzurkę. W sumie to jest alternatywa jeśli chodzi o zestaw Preisera ale cenowo jest on nadal najbardziej interesujący.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Po zasiedleniu Chrobrego przyszedł czas na Bonanzę PR-ów. Porównanie wnętrz ACME i Piko wypadło dla tego drugiego tragicznie. By choć upodobnić wnętrze trzeba było pomalować podłogę i ściany. Jedynym bonusem było malowanie grzejników w wejściach i przypominanie sobie grzania tyłka za starych czasów.:D

01.JPG 02.JPG 03.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Chciał bym podziękować Urielowi, Karol_Marowi i Gor717. Bez ich pomocy nie udało by się zapewne doprowadzić do końca mojej zachcianki. Model powstał na bazie modelu Piko 59973. Jak już wcześniej pokazywałem cały dach został przerobiony, by założyć pantografy Roco i skomponować system szynoprzewodów. Pulpit maszynisty został przemalowany i urealniony, na podstawie zdjęć kabiny. Zastaw farb do przemalowania, to jak zawsze u mnie Gunze serii H i GX oraz końcowy lakier ModelMaster.

01.JPG 02.JPG 03.JPG
05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Załatw kompletne pantografy od Roco 72481, bo jako części nie mają izolatorów i oporu wychylania oraz komplet izolatorów czyli około 400zł, to się pomyśli.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Jak zdejmiesz wewnętrzny element z światłowodami, cienkim prętem można wypchnąć szklane klosze. Rób to delikatnie bo są wklejone, mnie się je udało wypchnąć bez uszczerbku.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
I trzeciego... :)

Poważnie myślę, by poszukać tych odbieraków o jakich pisałeś Darku. O ile samo nowe malowanie PKP CARGO uważam za niepotrzebnie wprowadzone i niezbyt ładne (szczególnie beznadziejnie wygląda na starszych lokomotywach), o tyle ten model wygląda w nim ciekawie, stąd już mnie kręci chęć by też taki mieć. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki