• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Po imprezie w Krakowie i nagapieniu się na węglarki Acida, natchnęło mnie do upodobnienia mojego zestawu Falsów PKP Cargo. 20 wagonów załapało się na AK-interaktive i przygotowane zestawy malarskie.
Chciałem pociągnąć je EU07 SM ale zestaw bez gumek nie dał rady z moją tortową górką, nie chciało się mi przezbrajać jej na zestaw gumkowy, więc do ciągnięcia składu podłączyłem zrobioną przeze mnie EU45-154.
 

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
358 17 0
Jeżeli chodzi o nr EU07-336 to ja wcześniej zapowiedziałem ,że ten nr ma być na 07 jankolowej i mojej już przyszłej niedoszłej ale jak ktoś juz tez ten nr wybrał bo mozna to będą dwie albo więcej 07 o tym numerze.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Wakacje się skończyły i trzeba był zabrać się za działania na polu modelarskim. Choć modele były już dawno pomalowane, musiały poczekać na kalki.
Pierwszy to S275 CTL - przerobiony z Rocowskiej S200 PTK. Trochę trwało zanim znalazłem zdjęcia tej lokomotywy i niestety nie udało się wyszukać wszystkich oznaczeń, z których można by było skorzystać. Trzeba było przerobić górne lampy na okrągłe ale dzięki starym zasobom trawionek udało się.

S1.JPG S2.JPG S3.JPG S4.JPG

Następny w kolei to BR232 04 w barwach CAPTRAIN
L1.JPG

Kolejny to już standardowy ST44, tym razem w kombinacyjnym malowaniu. Na razie bez podwozia, które się elektronizuje.

M3.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dziś kolejna historia ST44, tym razem ponownie 1208, po nadaniu kodu EVN.
Obraz 0369~1.jpg
Jak zawsze na początek gra wstępna i rozbieranko, a potem się zaczęło ostre piłowanie. Trzeba było naszykować budę pod elementy trawione.
01.JPG
Trochę tego było, bo zachciało się mi otwartych żaluzji i innych elementów upodabniających model do pracującej lokomotywy.
02.JPG
Po zabezpieczeniu żelastwa Mc.Metal Primerem, można było zabrać się za malowanie i oznakowanie kalkomanią, nawet jako tako wyszło.
03.JPG 05.JPG 04.JPG
Teraz miałem dylemat, trzeba to dokończyć czyli zrobić takie jak na pierwowzorze. Cóż choć w te klocki jestem cienki rozpocząłem od AK-interaktiv.
Potem trochę taśmy maskującej i do roboty.
06.JPG
Odpaliłem aerograf z dyszą 0,2 i zacząłem od rdzy, potem błoto i na końcu efekty spalin.
07.JPG 08.JPG
Jak farba wyschła można było wkleić imitację chłodnicy.
10.JPG
Teraz trzeba będzie posiedzieć nad elektryką ale najpierw muszę dowieźć napęd bo został na starych śmieciach.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Mam i ja, czyli trochę wariacji na temat ET41 144. Na razie urealniona w miarę możliwości kabina, wygląd zewnętrzny i łączenia elektryczne pomiędzy członami. Poprawienie świateł musiało zostać odłożone na później.
Wzorowałem się na zdjęciu z www.dcc24.eu
Kopia_ET41-144_CARGO.JPG
Wyszło jak wyszło:
01.JPG 02.JPG 03.JPG
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
Czekoladka przyjechała do ucyfrowienia a przy okazji załapała się na sesję...
Darek - zdradź proszę nr RAL i farbę jaką pokryty jest dach w Twojej "czekoladzie". Pytam pod kątem wymiany (i przemalowania) trąbek sygnałowych w nadchodzącym modelu PIKO.
Z góry dziękuję.

Sebastian
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Spróbuj Gunze H306. Mój dach jest odrobinę jaśniejszy niż ten w Piko. Jeśli by nie pasowało to jaśniejsza - 307 lub ciemniejsza - 305
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Historia się toczy, więc podjęto w ZNTK-u prace, by za nią nadążyć. Udało się dzięki Karolowi (KarolMar) pozyskać dawcę narządów czyli Piko 59973. Jak się okazało model w miarę dobrze wykonany z "Pikoską" dbałością o szczegóły.
Pierwsza na warsztat trafiła obudowa

ve1.JPG

Po odpowiednim jej zmyciu, zamaskowaniu i pomalowaniu podkładem, można było powalczyć z kolorem bazowym

ve2.JPG

Kiedy farba wyschła nadszedł czas na dalsze kolory

ve3.JPG ve4.JPG

Teraz po lakierowaniu model czeka na oznaczenia.
Następny na warsztat wjechał dach, tu trzeba było zabrać się do innej roboty. Model bazowy to jedno systemowy Vectron, a ten który ma pracować w PKP to lokomotywa trzy systemowa.
Dach został wyczyszczony z orginalnych elementów i zaszpachlowany.

ve5.JPG

Po wyschnięciu farby przyszedł czas na zrobienie od nowa systemu zasilania szyno przewodami i zamontowaniu pantografów. Wybór ich był jedyny słuszny - Roco-, bezapelacyjnie są w tej chwili najlepiej odwzorowanymi. Nie było to takie proste, udało się mi znaleźć tylko dwa zdjęcia dachu z takim zasilaniem.

ve6.JPG

Teraz można było to poskładać i odłożyć w oczekiwaniu na oznakowanie

ve8.JPG
cdn.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
A ja się zastanawiam, czy prawdziwa lokomotywa ma faktycznie wszystkie cztery pantografy takie same? Chodzi mi przede wszystkim o profil i szerokość ślizgacza.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Ślizgacze powinny być takie jak na EU45 ale niestety nie miałem i założyłem te ciemne. Jak tylko uda się dorwać taki ślizgacz to się wymieni to 5 minut pracy.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Czekając na materiały do kolejnych modeli, odkopałem zaległe wagony do przerobienia. Choć modele są krótsze od orginału, na pierwszy rzut oka są prawie identyczne, więc po sesji zdjęciowej na Szamotulskiej bocznicy zakładów zbożowych i opracowaniu opisów Bydgoskich i Poznańskich Tadgns-ów powstał ośmio wagonowy składzik.

z1.JPG z2.JPG
z3.JPG z01.JPG

Krótki filmik z przejazdu:

 

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 1 1
Potwierdzam, stoją takowe składy na bocznicach koło elewatorów śmierdzącej olejarni w Szamoni:)
Przy okazji Darek - zacny skład, chętnie bym brał...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki