• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#82
Tu niestety Piko się nie popisało i oprócz ramek pomalowali też okna. Zmycie farby z okien mogło by spowodować ich zmatowienie, więc wolałem zostawić tą farbę.
Nie nowościami człowiek tylko żyje, więc wyjechały na stary szlak dwa składy węglarek w celu ich urealnienia.
Fw1.JPG Fw2.JPG
Krótki film z przejazdu

Oraz nowsze wydanie

ps4.JPG PC1.JPG

 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#83
Nowy wagon Krono. Malowanie orginału i naprawa rewizyjna wykonana w EKK WAGON w Ostrowie Wlkp.

To poniżej to moje wypociny na jego temat.

K1.JPG K2.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#84
Ponad dwa lata temu zrobiłem skład Simms-ów PKP Cargo. Niestety źle dobrałem proporcje lakieru i rozpuszczalnika, więc matowa Pactra zostawiła nie ładny biały nalot. Wagony zostały odstawione na tzw bocznicę i czekały na naprawę. Ostatnio zostały umyte w wamodzie, ponownie pomalowane i oznakowane. Tym razem nie było problemów z lakierem. Malowanie końcowe zostało wykonane lakierem satynowym, a na końcu zostały delikatnie potraktowane matem.
S1.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#87
Mam 9 tylko nie bardzo do siebie pasują, były szykowane parki do bonanzy. To jednak nie problem, muszę dodatkowo zatrudnić na moim szlaku służbę ochrony. Jak coś wjedzie to albo mu lampy podmienią albo ubrudzą;).
b2.JPG b3.JPG b1.JPG
l1.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#88
Era DEC-a niestety odchodzi w historię, więc nadjeżdża po woli nowe. Wykorzystywane przez Lotos cysterny GATX-u. Wykonane na bazie cystern Marklina, oczywiście z podmienionymi zestawami kołowymi.
g1.JPG g2.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#89
Po nie wypale na jazdach w Wołowie związanym z niskim zgarniaczem EU07 SM, trafił do poprawki.
Tak wyglądał przed.
p1.JPG
trzeba było zeszlifować mocowanie do ostoi
p2.JPG
Po zeszlifowaniu około 1 mm i zamocowaniu wygląda już zupełnie inaczej.
p4.JPG

Przy okazji powalczyłem z zegarami ale niestety nic ciekawego nie wyszło.
t1.JPG
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#91
Ale kalkami na PTK tobyśta się panie Darek mogli podzielić :). Swoją drogą Andrzeju, delikatnie mówiąc podp...ę Ci te dwa wagoniki do mojego składu (a spróbuj ich nie zabrać do Pobiedzisk.... - tak wiem, to są groźby karalne, co więcej mogą się spełnić ;-) )
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#92
Następne wariacje na temat stonki, tym razem w barwach Orion kolej pracującej dla Lotosu. Jest mała niezgodność w ilości otworów wentylacyjnych w przednim tłumiku. Z resztą klamotów jest lepiej.
3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#95
Niestety po założeniu szkiełek Piko, efekt świecenia jest taki sam, czyli świeci jedynie końcówka światłowodu. By uzyskać świecenie całej lampy, trzeba by było założyć osobny klosz przedni i zamontować wewnątrz żarówkę ( o czym pisał już Acid) lub zastosować sposób EFC. Gdzie smd zakrywana jest kółkiem rozpraszającym światło po lustrze klosza.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#96
Zainspirowany jednym z wątków na forum oraz pozostałościami farb po malowaniu wagonów sterowniczych i szynobusów serii VT 600, ruszyły prace nad kolejnym wcieleniem EU07.

1.JPG 2.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki