• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#63
Sprzedano mi je jako białe ciepłe, zdjęcie trochę przekłamało, aż takie niebieskie nie są.
Ciężko jest trafić diodę białą ciepłą o barwie zbliżonej do żarówki ,sklep "Piekarz" w Warszawie miał jakiś czas temu diody 1206 b.ciepłe z trzy rodzaje barwy chodzi mi o te candele czy jak to się tam nazywa ,bardzo podobna barwa jak w Piko EU-07 ,
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#64
A tam ciężko. Mam diody białe ciepłe od paru lat i jak chcą ją upodobnić do żarówki to ją maluję pół-transparentnym markerem.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#66
Po ścięciu ostoi można wstawić żarówki, trzeba jednak będzie brać pod uwagę częstszą ich wymianę z racji ciasnoty i braku przewietrzania. Na pewno światło żarówki jest bliższe orginałowi i tu nie ma co dyskutować.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#67
Też się ratowałem białym humbrolem , z ciepłymi białymi to tylko u nas w kraju jest tak krucho ,powoli się poprawia ,ale ,żeby kupić np. b.ciepłą/czerwoną to już wielki problem ,alternatywa to Led Baron czy inny Ebay ,tam mają chyba wszystkie kolory,rozmiary jakie sobie tylko można zamarzyć , tylę ,że trzeba kupić trochę więcej sztuk
[DOUBLEPOST=1422304418,1422303982][/DOUBLEPOST]Darek czym potraktowałeś te wkłady reflektorów do EU_07 ?? Nawet wygląda to na a'la chrom
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#71
Jest taki zestaw lakier do "chromowania" za 100 euro na zdjęciach wygląda naprawdę super ,tylko czy oni tam na tym zdjęciu nie przekłamują ? trochę drogo jak na eksperyment ,za tę kasę to by do galwanizerni lepiej oddać ,tylko co z plastikiem?
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#74
Niestety w modelu Piko szlifowanie i malowanie odbłyśników wiele nie da, jedynie przy wyłączonych światłach wygląda to lepiej. Żeby efekt świecącej lampy był pełny należało by wyeliminować światłowód z szybką . Wstawienie SMD i założenie szybki pozwoliło by na wykorzystanie odbłyśnika.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#75
Zdecydowanie najlepszy jest Alclad, nie należy do tanich, ale po wypolerowaniu, daje dosłownie lustro.....
Przy Alcladach pamiętać należy jeszcze o daniu czarnego błyszczącego podkładu, po drugie bezwzględne polerowanie, po trzecie dobre zabezpieczenie lakierem bezbarwnym. No i z tą dosłownością lustra trochę bym polemizował... Ale to też, tak jak napisał Darek nie daje gwarancji sukcesu bo najważniejsze w tym wszystkim w sumie jest źródło światła. Dioda za reflektorem ma silnie kierunkową charakterystykę, to samo mamy przy stosowaniu światłowodu. Jeśli nie użyjemy źródła światła lub czegoś co to światło rozproszy przed odbłyśnikiem to se możemy pogmerać patyczkiem w uchu dla radości ale niewiele więcej osiągniemy.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#76
Przy Alcadach jest bardzo ważny lakier nakładany na końcu, polecam Alcad ALC #310 High Gloss Clear to on daje efekt polerowanego metalu.
Samą farbę nakładamy z bardzo małej odległości około 6-8cm i najlepiej nastawić się na 3 warstwy, które kładziemy w odstępach 5-10 minutowych przy temp. 20 stopni.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#79
Za kalki daje 6 w 5 stopniowej skali, same ich wykonanie jak i położenie na modelu. Bravo!!!!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki