• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#42
Witam,, cały czas rozważam przeróbkę br 120 , mam pytanie jak rozwiązać sprawę oświetlenia?
Widzę, że nie jestem sam, który rozważa przeróbkę tego modelu ;)


Darek, albo mi coś umknęło i nie doczytałem, albo nie podałeś, w jakim malowaniu będzie twój gagarek?


Byłbym zapomniał, świetnie wyszło z elementami trawionymi (y)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#43
jak rozwiązać sprawę oświetlenia
Do oświetlenia dojdziemy, także pokażę jak to będzie zrobione. Pierwsze prace zostały zrobione ale do końca jeszcze daleko. Wyciętą ostoję już pokazywałem, teraz przykleiłem na czole polistyren (by uniknąć zwarcia), na którym zostaną przyklejone diody SMD. Przez kabinę zostaną poprowadzone światłowody do blaszek na końcu garnków. Buda będzie ściągana bez obawy że zerwą się przewody.
12.JPG 11.JPG



w jakim malowaniu będzie twój gagarek?
DSC_0028 (640x428).jpg
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#44
Dalszy ciąg pastwienia się nad Gagarinem Roco. Uprzedzam że fotograf ze mnie kiepski, więc zdjęcia są jakie są.

Na podkład nałożyłem farbę w kolorze zielonkawego paska.

m1.JPG
po wyschnięciu położyłem pasek maskujący 2,5 mm firmy AIZU

m2.JPG

i pomalowałem na niebiesko

m3.JPG

W związku iż malowane było połyskiem musiało trochę dłużej poschnąć. Po zamaskowaniu przyszedł czas by pomalować bumerangi.

m7.JPG

Po pomalowaniu dachu przyszedł czas by zobaczyć co z tego wszystkiego wyszło. Po pomalowaniu łoża zderzaków, założeniu barierki pod okiennej, można było wszystko pomalować lakierem bezbarwnym. Teraz trzeba będzie powalczyć z oznaczeniami i montażem reszty elementów.

m5.JPG m4.JPG
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#46
Zdjęcia pośrednie wcale nie pokazują, że użyłeś dobrych kolorów tj. RAL 5010, oraz odpowiednich NCS (G40Y, R90B). Są prześwietlone. Może ustaw dłuższy czas naświetlania i bez lampy.
Czy seledynowy pas nie jest lekko za szeroki? Powinien mieć 1,15mm.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#47
Zdjęcia wszystkie robione bez lampy, pasek u mnie ma 1,4mm (żle wpisałem). Co do koloru to rzadko używam Rali (u mnie dostępne tylko u malarzy samochodowych). Poniżej porównanie orginału Roco i mojego, wielkich różnic nie ma. Co do bumerangu to w każdym ZNTK-u malują je jakoś rożnie, raz są ciemniejsze raz jaśniejsze, trudno za nimi trafić.
Widzę je codziennie i nawet odcienie niebieskiego mają różne wersje. Czasem przejeżdżają takie bladziuchy, jakby stały parę lat na włoskiej bocznicy.
m8.JPG
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#48
Do oświetlenia dojdziemy, także pokażę jak to będzie zrobione. Pierwsze prace zostały zrobione ale do końca jeszcze daleko. Wyciętą ostoję już pokazywałem, teraz przykleiłem na czole polistyren (by uniknąć zwarcia), na którym zostaną przyklejone diody SMD. Przez kabinę zostaną poprowadzone światłowody do blaszek na końcu garnków. Buda będzie ściągana bez obawy że zerwą się przewody.
Zobacz załącznik 261011 Zobacz załącznik 261012





Zobacz załącznik 261013
Darek czekam z nie cierpliwością na fotki przeróbki oświetlenia ,w swoim Gagarze też chcę zamontować czerwone na światłowodach ,zamiast tych pomalowanych czerwonych kropek
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#50
Gagarin czeka na światłowody, więc szybka relacja z następnej metamorfozy EU07. Tym razem Poznańska lokomotywa Przewozów Regionalnych, będzie idealna do moich wagonów piętrowych.
Na początek oczywiście gra wstępną i rozbieranko. Udało się zdemontować wszystkie elementy, umyć i przygotować do malowania.
m1.JPG

Po pastwiłem się trochę nad trąbkami i reflektorami, teraz bardziej przypominają to co miały przedstawiać.

m3.JPG m4.JPG

Po pomalowaniu podkładem przyszedł czas na pomalowanie koloru żółtego paska

m2.JPG m5.JPG

Po zamaskowaniu przyszedł czas na czekoladkę i po jej wyschnięciu dach.

m7.JPG

Teraz najfajniejsza robota, lakier i kalki.

m8.JPG

Kiedy kalki wyschły można było po dwóch tygodniach walki polakierować półmatem model, delikatnie spatynować i poskładać. Teraz trzeba poczekać na muzyczkę i modelik będzie nadawał się do ciągnięcia piętrusów. Czyli skład realny, kursujący z Dworca Głównego w Poznaniu

m9.JPG m10.JPG m11.JPG
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#55
Oj Dareczku! Jak ty byś poszedł w kierunku tej żezby, co jest za modelem budy (szczegolnie tej niebieskiej), to by była kasa.
A tak, to bida. :):):):):):):):):);)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#56
Jędruś, może i na kibelek przyjdzie czas, na razie czekoladka pojechała na północ Poznania w celu głębszej elektryfikacji.
Światłowody przyjechały, więc można zacząć zabawę z oświetleniem. Najpierw przygotowałem światłowody do czerwonych świateł (1,2mm). Na końcach zostały pomalowane czerwoną farbą transparentną i w dalszej części chromem, by nie było prześwieceń pomiędzy białymi.
Białe światłowody (1,5mm) dostały na końcówkach krążki z foli o średnicy 1,7mm by bardziej przypominały klosze światła.

s1.JPG

Po wyschnięciu światłowody zostały wklejone do elementu kabiny i reflektorów.

s2.JPG s3.JPG

Jak klej stwardniał można było ściąć wystające światłowody i sprawdzić czy coś po drodze się nie pourywało.

s5.JPG

Na koniec można było wkleić szybki zewnętrzne.

s4.JPG

Teraz trzeba będzie się zabrać za lutowanie diod i podłączenie ich go Karolowej płytki.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#58
Nie można kupić całego zestawu do oświetlenia trzeba wykorzystać dostępne poszczególne elementy. Płytkę sterującą wykonywaną przez Karol_mara można zamówić u niego, resztę trzeba wykonać we własnym zakresie.
Światłowody można kupić na all.. farby w sklepie modelarskim, diody SMD w sklepie z elektroniką, resztę trzeba wykonać we własnym zakresie.
Poniżej zdjęcia z podłączenia Karolowej płytki z zamontowanym dekoderem Zimo i modułem dźwiękowym Uhlenbrocka
Pierwszą czynnością było wytrasowanie miejsc w których zostaną przymocowane(przyklejone) diody SMD.
e1.JPG

Kolejną czynnością było podłączenie diod do płytki Karola i przyklejenie ich w odpowiednie miejsce.

e2.JPG

Po zamontowaniu diod wkleiłem pomiędzy nie paski z polistyrenu i pomalowałem na czarno by uniknąć przeświecania czerwonego i białego światła.

e3.JPG

Potem podłączyłem przewody do oświetlania kabin. By można była model swobodnie rozkładać zrobiłem wtyczki.

e4.JPG

Po złażeniu można było sprawdzić czy wszystko działa.

e5.JPG e6.JPG e7.JPG
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#59
Ekstra , te diody białe są w jakiej obudowie? trochę jak by za zimne , to był taki zamiar czy kiepska dostępność białych ciepłych?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki