• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Północ

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Jest może z dźwiękiem? Jak ewentualnie z miejscem w środku na głośnik itd.?
Tak, ma dekoder dźwiękowy i głośnik w dymnicy;

A czemu tylko oś toczna jest RP25?....
Fabryczna oś toczna miała fatalnie przeskalowane obręcze i w pierwszej kolejności poszła do wymiany na oś od Weinerta. Ten parowóz ma przede wszystkim jeździć na makiecie modułowej, gdzie jak wiadomo nie zawsze to jest położony idealnie. Więc póki co nie zdecydowałem się na wymianę wszystkich osi z zamontowanymi obręczami RP25. Równolegle powstaje egzemplarz, w którym wszystkie osie są na RP25 - jeśli ten będzie się sprawował bez zarzutu to i w tym zostaną wymienione zestawy kołowe na RP25,
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
A w ZNTK-u P-ń Północ do udźwiękowienia trafiła pierwsza Rh16 do udźwiękowienia. Okazało się, że nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. Model ma zintegrowany z płytą główną dekoder Lenza odpowiadający za jazdę i oświetlenie, nie ma też przewidzianego miejsca na dekoder ani gniazda.
Udało się jednak zabudować dekoder MX648 oraz głośnik tzw. "kostka cukru". Efekt jest bardzo zadowalający.

 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A co to za model, Roco? To jakaś nowa moda, żeby dekoder integrować z płytką bez możliwości łatwej zmiany samemu?
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
To raczej stara moda, bo to chyba model dość leciwy.

Roco 63310

Dekoder zapewne został zintegrowany dlatego, że model jest oświetlony za pomocą żarówek 3V i elektronika od razu zapewnia odpowiednie zasilanie do tych żaróweczek zarówno w analogu, jak i w DCC. W modelu jest też coś, co wygląda jak dniazdo 8-pin, ale nie wolno tam absolutnie podłączać dekodera.
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Potwierdzam, ja się w nim zakochałem od pierwszego spojrzenia ;)
[DOUBLEPOST=1432627118][/DOUBLEPOST]Jeszcze fotka z wnętrznościami...

2015-05-24 21.32.12.jpg 2015-05-24 21.48.53.jpg
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Ja już zapomniałem o tej seriach sprzed 3 lat ,oczywiście z dźwiękiem, odkrywanie Ameryki,ale prawda, była gimnastyka mocna z dekoderem.
[DOUBLEPOST=1432632765][/DOUBLEPOST]
Porównanie z modelem fabrycznym i kilka zbliżeń na detale.

i tabliczki z mojej drukarni i mojego pomysłu ... ładnie się prezentują :cool:
 

Załączniki

OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Do ZNTK-u trafił na ucyfrowienie prawdziwy kolos. Klient zażyczył tez sobie efektu iskrzenia hamulców, jak w modelach ESU.
Z góry przepraszam za fatalnej jakości nagranie, musze sobie kupić kamerę, bo na razie filmuję aparatem fotograficznym...

 

Polaris

Użytkownik
Reakcje
1 1 0
To lokomotywa wyprodukowana do przwezu rudy z m.in Kiruny do Narvika. Widzialem ja na wlasne oczy i musze powiedziec ze robi wrazenie. A sam model z tej serii mialem 15 lat temu (IORE 103 - 104). Nie bylo problemu dla niej ociagnac okolo 40 wagonów :)
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Model jest bardzo ciężki i posiada oba człony napędzane, więc siłę pociągową ma pokaźną. Powiem szczerze, że zrobił na mnie wrażenie. Jedynym mankamentem jest sposób połączenia członów za pomocą elastycznej taśmy i stałego sprzęgu. W powyższym modelu jedna ze ścieżek w taśmie była już pęknięta, a w przypadku niedokładnego wsunięca taśmy w złącze robi się zwarcie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 20
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki