• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Północ

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Czy będzie piękny to sie dopiero okaże ;)
Reflektory są dziełem kolegi, tak mi się podobają, że postanowiłem zamówć komplet, żeby zobaczyć jaki będzie efekt. Z żarówkami nie da się odwzorować wnętrza reflektora, a tutaj jest odbłyśnik i skalowa imitacja żarówki.
ostatnio porównywałem świecenia leda i żarówki I TAKI EFEKT ,
ZOSTAŁEM PRZY ŻARÓWKACH, mając odbłyśniki ,i imitacje żarówki ledziory

ps .czemu zdjęcia z kompa horyzontalne wchodzą w wertykal ?
 

Załączniki

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Ja też preferuję LEDy. Z bliska świecąca żarówka wygląda może lepiej, ale już z dalszej odległości różnica się zaciera. Z kolei przy zgaszonych światłach lepiej wygląda dioda z imitacją żarówki. Poza tym zawsze miałem obawy że grzejąca się żarówka coś tam uszkodzi. Dioda też sie grzeje ale dużo mniej.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
W sklepie ledbaron mozna kupic ledy ktore swieca takim samym swiatlem jak zarowka. Nazywaja sie warm sunny white czy cos w tym stylu. Ogolnie maja tam mase cieplych bialych diodek w obudowie 0603.
 
Reakcje
48 0 0
Zgadza się, jeśli mówimy o przygaszonej diodzie to w żadnym wypadku nie da się jej porównać do żarówki. Niemniej przy świeceniu z pełną jasnością i dobrze dobranych diodach różnica jest praktycznie niezauważalna, przynajmniej takie jest moje zdanie po wielu testach (kolor diody na zdjęciu FENIXa jest zdecydowanie za zimny, na rynku są lepsze diody).
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Fenix zakupił najcieplejszą na rynku ,, Golden WARM weis,, widać tak aparat rysuje co oznacza ,że i żarówka w realu jeszcze jest cieplejsza.
Wiem ,ze ciężko upycha sie mikrożarówkie do lamp , i do tego jeszcze czerwoną led i do tego lustro , ale mnie to nie zraża ,mam młotek 5 kagie, jeden ruch z półobrotu i gotowe ....
 
Reakcje
48 0 0
Ja używam ciepłobiałych o takim świetle:
xxx.jpg


Chociaż możliwe, że faktycznie aparat przekłamuje.
Wiadoma sprawa że w 100% efektu żarówki nie uzyskasz, to wszystko kwestia kompromisu, zależy co dla kogo jest najważniejsze (trwałość, barwa światła, wygląd wyłączonego reflektora itd.)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
skrobnij słówko jak i czym
jakieś puderki ?
zabezpieczałeś to finalnie jakimś lakierem ?
Najpierw wash wykonany roztworem farb olejnych (głównie czarnej, szarej i brunatnej) w terpentynie. Po lekkim przeschnięciu ścieram z płaskich powierzchni resztki, zostawiając głównie w zakamarkach i przy krawędziach.
Później aerograf i pryskam na podwozie i trochę na dolne części pudła, zderzaki itd. kolorem zbliżonym do rdzawego nalotu (np mieszanka farby rdzawej ciemnej i jasnej), koła oczywiście też maluję na rdzawo-brunatny.
Dalej pudry i pigmenty, białe, piaskowe, czasem czarny, wklapuję twardym pędzelkiem i później rozcieram.

Jak efekt jest zadowalający, to lakier matowy (tu użyłem akurat Microscale MicroFlat).

No i jeszcze na części ruchome zderzaków i maźnice, Engine Oil od AK Interactive.[DOUBLEPOST=1413407410][/DOUBLEPOST]
Pokażę Ci za tydzień jak takie wagony zrobił (patynował) 16-letni modelarz :)
Ja już mam cztery dychy, to u mnie trudniej z nauką :p
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Karolciu , jeszcze trochę usiądź do warstatu , dobry początek, ja wiem ,ze doba ma tylko 24...............
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 20
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki