• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Północ

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Roco w Br52 poziom ten sam, tylko koła mniejsze, Fleischmann w Br03 w NAJNOWSZYCH modelach ma extra koła.
Jakieś jeszcze przykłady, skoro te koła są tak beznadziejne, czy to moda na narzekanie na Pt31 od Brawy? (lepsze koła ma tez przecież MM ;) ), a tamte model to przecież nie PKP.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Grubość szprych, ten kołnierz po wewnętrznej stronie koła, jakieś dziwne wnęki przy osiach i brak osi drążonych (pierwsze foto), ogólnie są w mojej ocenie fatalne, zwłaszcza pod kątem zgodności z oryginałem. I to nie żadna moda na narzekanie, po prostu od modelu za taką kasę można więcej wymagać to po pierwsze, po drugie mam koła do Pt47 które są zrobione na zupełnie innym poziomie, chętnie bym je przełożył do Brawy ale niestety są mosiężne, i w przypadku napędu na parowóz będą się bardzo szybko zużywać.

Przykładów lepszych kół mogę podać masę, prawie wszystkie nowsze Fleische, Roculce, Liliputy (Bachmanny).

Na drugim foto z bliska koła Pt47 (czyli takie same jak w Pt31, ba któraś z osi Pt47 na foto, II albo IV została przełożona kiedyś właśnie z Pt31).

kola_1.jpg


kola_2.jpg


W ogóle to ten temat był już na forum wałkowany, więc szkoda zaśmiecać Karolowi jego piękną relację:)

Edit: pozwolę sobie jeszcze zamieścić foto kółka RB Model:
DSC05622.JPG
 
Ostatnio edytowane:

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Chyba się nie rozumiemy;) nie krytykuję modelu tylko jego koła, oczywiście jest trochę innych rzeczy do poprawy ale to da się zrobić, a koła na 100% wymienię jeno pytanie czy na te z RB Model czy zamówię komplecik u p. Zbyszka Molendy.
 
Ostatnio edytowane:

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Bardzo kibicuję Ci Karol przebudowy! Powodzenia!
Jeśli masz rozebrany model, pokusiłbym się o wyfrezowanie otworów w ramie z przodu, a przynajmniej na pewno w części ramy, która stanowi tylny półwózek. Ten metal dosyć dobrze się skrawa. U siebie zrobiłem to miniwiertarką i frezem "z ręki", wykończyłem pilnikiem. Okrągłe otwory zwykłym wiertłem. Ten otwór nad przednim półwózkiem był dosyć trudny, ale jak się człowiek zaweźmie, to da radę :)


Pt31_26_1.jpg

Pt31_26_2.jpg
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
NO NIE WIERZĘ , przecieram oczy jak czytam ,ze nowe rokowskie od BR52 sa ładniejsze od Brawoskich kół Pt31.
Może jak byś porównał koła od Rh310 Roco , czy flagowej BR18 201 to się zgodzę o wyższości ,ale to inne czasy inne ROCO.
Jeszcze wtedy używałem grzebienia.
 

Załączniki

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Moim zdaniem Roco są lepsze, a mam prawo do swojego zdania. Owszem - malowanie jest gorsze bo farba wygląda jak kaszka, ale same koła mi się podobają dużo bardziej, zwłaszcza w kwestii zgodności z oryginałem, która jest dla mnie najważniejsza. O ile pewne uproszczenia mogę zrozumieć, o tyle dodawanie swoich wynalazków do kół jak to zrobiła Brawa jest dla mnie nie do przyjęcia.

A co do kół RB Model to zgadza się, że nie było ich w katalogu, aczkolwiek utrzymuję stały kontakt z tą firmą i wiem, że już nie mają, bo sam chciałem kupić.
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Bardzo kibicuję Ci Karol przebudowy! Powodzenia!
Jeśli masz rozebrany model, pokusiłbym się o wyfrezowanie otworów w ramie z przodu, a przynajmniej na pewno w części ramy, która stanowi tylny półwózek. Ten metal dosyć dobrze się skrawa. U siebie zrobiłem to miniwiertarką i frezem "z ręki", wykończyłem pilnikiem. Okrągłe otwory zwykłym wiertłem. Ten otwór nad przednim półwózkiem był dosyć trudny, ale jak się człowiek zaweźmie, to da radę :)


Zobacz załącznik 234450
Zobacz załącznik 234451
Tego z przodu nie ryzykuję, ale te pozostałe zrobiłem, użyłem wiertła, piłki z żyletki i pilników. Musiałem ten element malować od nowa, więc fotki, jak to wyszło, wrzucę może wieczorem.
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
czy może być piękniejszy model ? nie maszyna w realu ,ale model ?
a czemuż kolega uciekł od żarówek na rzecz ledów ?
Czy będzie piękny to sie dopiero okaże ;)
Reflektory są dziełem kolegi, tak mi się podobają, że postanowiłem zamówć komplet, żeby zobaczyć jaki będzie efekt. Z żarówkami nie da się odwzorować wnętrza reflektora, a tutaj jest odbłyśnik i skalowa imitacja żarówki.
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
Karol, póki masz pełen dostęp do kół....pomyśl o krążkach na piasty. Te fabrycznie odsłonięte miejsca, co tu dużo mówić, szpecą. Zresztą zerknij na zdjęcia petuchy Tomka.
Na razie model nabiera koloru. Tak 3 maj.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 20
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki