• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Północ

OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Karolu ,czy jest kolor oliwkowy ?
Nie, ona będzie czarna.
Pm2 21 Poznan 30.05.77.jpg


Najwięcej pracy zapowiada się z armaturą, bo ona niestety na egzemplarzu 21 jest inna niż na pozostałych.

Piękna robota, tylko pozazdrościć talentu. Mam jednak wrażenie, że za lampami w tendrze farba jest porowata. Może to wina światła, które pewnie za dobrze za lampami nie padało na powierzchnię??

Pozdrawiam
Trochę niestety jest, użyłem złego podkładu i w tych miejscach już nie udało mi się tego wypolerować. Mam nadzieję, że lakier półmatowy to trochę zniweluje.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
klasa !!!!! , dawaj dalej,
nic tak nie spowalnia tworzenia sztuki modelarskiej i arcydzieł jak komputer :kawa:
a tak miedzy nami:cenzura: liczyłeś kiedy robo..godziny/model ?
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Prace ostatnio nie posuwają się w zbyt szybkim tempie do przodu, ale udało się poskładać podwozie i układ napędowy. Doszło trochę niefabrycznych detali:

-lampy Kluby
-osłony tłoków
-zgarniacze
-prasa smarna od MirekK wraz z napędem
-inżektory Metcalfa i Nathana też od MirekK
-sprężarka od MirekK
-polskie SHP od Janusza
-prędkościomierz
-zbiorniczek na pomoście
-nakładki z blachy ryflowanej na stopniach pod budką maszynisty
-płytka drukowana do podłączenia wszelkich kabelków od oświetlenia
-pod pomostem jest zamontowane sześciopunktowe oświetlenie rewizyjne

Trochę fotek detali i całości...

IMG_5779.JPG
IMG_5805.JPG IMG_5812.JPG IMG_5775.JPG IMG_5779.JPG IMG_5785.JPG IMG_5788.JPG IMG_5791.JPG IMG_5794.JPG IMG_5796.JPG IMG_5797.JPG IMG_5799.JPG IMG_5803.JPG
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Praca na medal. W całej tej pięknej konwersji mą uwagę zwróciły "chyba deski" w budce maszynisty które są czarne. Czy w parowozach one faktycznie były czarne? czy nie mogły by być choć trochę brązowe dla ożywienia wnętrza?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
Nie będę powtarzał za kolegami zachwytów nad pięknym dziełem, ale zwrócę uwagę na drobiazg, którego nie powinno zabraknąć w modelu odtworzonym z takim pietyzmem. W ramie parowozu między ostatnią osią wiązaną a tylną osią toczną są okrągłe otwory, które w modelu Fleischmanna są tylko zamarkowane. Warto może byłoby je nawiercić, albo przynajmniej pomalować na czarno, żeby choć z daleka sprawiały wrażenie rzeczywistych otworów. Podobne uproszczenie występuje też w Pt31 Brawy.

IMG_5788.JPG
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Myślałem o tym
Nie będę powtarzał za kolegami zachwytów nad pięknym dziełem, ale zwrócę uwagę na drobiazg, którego nie powinno zabraknąć w modelu odtworzonym z takim pietyzmem. W ramie parowozu między ostatnią osią wiązaną a tylną osią toczną są okrągłe otwory, które w modelu Fleischmanna są tylko zamarkowane. Warto może byłoby je nawiercić, albo przynajmniej pomalować na czarno, żeby choć z daleka sprawiały wrażenie rzeczywistych otworów. Podobne uproszczenie występuje też w Pt31 Brawy.

Zobacz załącznik 143280
Myślałem o tym, ale po pomalowaniu nie wyglądało to zadowalająco, a wiercenia trochę się obawiałem.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
W całej tej pięknej konwersji mą uwagę zwróciły "chyba deski" w budce maszynisty które są czarne. Czy w parowozach one faktycznie były czarne??
Oczywiście, że nie były czarne. Po pobycie w ZNTK miały kolor drewna. Ale dlaczego brązowy?
Proszę kolegę Popowe o mniej porównań z marketami budowlanymi.
czy nie mogły by być choć trochę brązowe dla ożywienia wnętrza?
Drewno brązowe, było w tych czasach towarem deficytowym.
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
W skrzyni węglowej pojawił się prawdziwy węgiel, tender został zmyty i pomalowany jeszcze raz, przy okazji doszedł mechanizm otwierania klap wodnych. Reszta detali jeszcze nie zamontowana.
IMG_5843.JPG IMG_5845.JPG IMG_5847.JPG
IMG_5854.JPG IMG_5849.JPG IMG_5852.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 20
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki