• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Północ

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
No właśnie, w N-ce już jest małoseryjny model z żywicy. Widziałem ale nie wiem kto zrobił. Buda była drukowana w 3D, więc wystarczyłoby przeskalować i wydrukować budę matkę w H0.
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Ostoja wróciła z frezowania (kolejny raz pokłony dla DarekW), więc próbnie poskładałem wszystko do kupy.
Dodatkowo nawet pomyślnie zakończył się pierwszy test ruchowy :)

Lokomotywa otrzymała też szybki w oknach, tak to się prezentuje na chwilę obecną.

IMG_5685.JPG
IMG_5678.JPG IMG_5681.JPG IMG_5683.JPG IMG_5685.JPG IMG_5687.JPG
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Potencjometr "zachwyt" widząc Twoje dzieło mam przekręcony na "max" i jeszcze dodatkowo ułamany. A jeszcze ta lokomotywa i to malowanie....
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
W weź mi Karol powiedz jak wygląda sprawa na łukach, wózek nie haczy o stopnie wejściowe do kabiny? Bo widzę konstrukcja tych elementów jest taka jak u mnie, przy czym moja EP09 jeździ po łukach R10 Roco (czy tam R20, takich jak są w zwrotnicach Roco 310mm 10 stopni), po ostrzejszych nie da rady.

A ogólnie modelik 1 klasa, brawo:)
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Na łukach jeszcze nie miałem okazji testować, ale jak tylko zrobię próbne jazdy, napiszę jak to się zachowuje.

Piotr, wózki są wykonane z blaszki trawionej.
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
137 3 0
a czy EP09-007 nie ma czasem pantografów połówkowych??? Widziałem w necie fotkę w tym malowaniu "śliwkowym" właśnie EP09-007 po modernizacji z pantografami połówkowymi i z tymi małymi "krateczkami" po bokach...
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
Sto punktów dla Escobara, ten Denacik po naprawie głównej tj. 31.07.2007r. posiadał pantografy DSA czyli połówkowe, jeszcze w obecnym schemacie nosiła te patyki, obecnie przywrócono poprzednie.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Kurde też dopiero teraz zauważyłem, popatrzyłem na zdjęcie 007 i oprócz patyków połówkowych ma jeszcze o 1 szafę w podwoziu mniej, 3 a nie 5 wywietrzników na boku no i nie ma okien w drzwiach...
Mam też wrażenie, że EP09-007 nie jest fioletowa jak reszta w tych barwach, ale że jest bardziej ciemnoniebieska....
Zamieszczam 2 foto zrobione przez kolegę, mam nadzieję że się na mnie nie obrazi:
S6300182.JPG
S6300183.JPG
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Tak wiem o tym, już kiedyś pisałem, tak samo nie powinien mieć okien w drzwiach.
Pantografy łatwo wymienić, ale na razie nie ma na co.

Niestety nie było żadnego egzemplarza w tym malowaniu ze starymi lampami i pantografami.

007 była jako jedyna (pierwsza) pomalowana w inny odcień.

Trochę można poczytać tutaj http://matu.c0.pl/projekty/malowania-taboru/pkp-intercity.html[DOUBLEPOST=1371735580,1371735176][/DOUBLEPOST]Co do kolorystyki, to zależy chyba tez od okresu...

Electric_locomotive_EP09-007.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 20
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki