• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK P-ń Górczyn

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#87
Witajcie. Postanowiłem przerobić swoją Rocowską BR80 na małą manewrówkę obsługującą teren lokomotywowni. Zdaję sobie sprawę, że jest to model fikcyjny ale i tak bardzo cieszy oko. Dostanie jeszcze tabliczki i orzełka a finalnie czeka ją jeszcze montaż dekodera dźwięku ale wizualnie można co nieco pokazać ;) Model dostał nowe lampy z oświetleniem biało-czerwonym, prądnicę, nowe uchwyty kulowe, wszystkie pomosty pokryte blachą, sygnały końca składu i figurkę maszynisty :p
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#89
Witajcie. Dawno nic nie wstawiałem a kilka rzeczy podłubałem między innymi spychacz Staliniec T100 i koparkę Białoruś i tak oto wyszły ;)
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#90
A do nowego projektu polutowałem również trawione mosty od Grzesia Ostbahna które zaprojektował dla mnie ale są oczywiście do kupienia u niego. Jeden most składa się z ok 220 części i po złożeniu ma długość 58cm także będą cieszyć oczy na modułach
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#92
Dawno nic nie wstawiałem to pochwale się ostatnio złożonymi WMkami. Na foto są dwie ale jeszcze jedna czeka na montaż dekodera.
Ogólnie mówiąc blaszki do złożenia od Ostbahna co prawda bardzo mocno zmodyfikowane podwozie dostosowane pod silnik i głośnik, wnętrze kabiny z ekipą kolejarzy, trochę detali na pace, ruchomy dźwig, na dachu lampy do oświetlenia paki oczywiście nie imitacje i fura detali samodzielnie dotoczonych. To może najpierw foto jak to wyglądało przed malowaniem:
 

Załączniki

  • 165,8 KB Wyświetleń: 136
  • 167,9 KB Wyświetleń: 140
  • 177,8 KB Wyświetleń: 131
  • 178,4 KB Wyświetleń: 139
  • 225,1 KB Wyświetleń: 136
  • 180 KB Wyświetleń: 130
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#95
Kolejny ciekawy model firmy ICAR spychacz S100 z przydziałem Transbud
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#96
Z długo wyczekiwanych nowości od Grzesia Ostbahna powstały wagony PWM15 czyli przyczepki do WM15. Jedyne co dotoczyłem sam to zbiornik, zderzaki i siłowniki do podnoszenia paki. Teraz malowanie i kalki
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#97
Witajcie. Dawno nic w swoim wątku nie pokazywałem a trochę się tego uzbierało. A kto nie ma możliwości śledzić profilu na FB to pokaże ostatni projekt nad którym trwają prace już dobrych kilka miesięcy. Planowane jest wykonanie w pierwszej partii 4 szt dźwigów EDK80, 2 szt Cargo i 2 szt Energetyka. Poruszanie się dźwigu czyli jazda będzie sterowane przez dcc natomiast obrót wieży, zwijanie liny oraz podnoszenie żurawia za pośrednictwem pilota RC. Odrazu odpowiadam na pytania - obrót na filmie nie został przerwany dopływem prądu tylko puściłem manetkę i obrót się zatrzymał. Dodatkowo podsyłam zdjęcia jeszcze nie uzbrojonych do końca żurawi, które zostały wykonane z polistyrenowych profili powielone na szablonie. Bardzo mozolna i długa praca ale efekt o wiele lepszy niż w przypadku blach fototrawionych ;)

 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#98
Dzisiaj pora na pierwszy z 4 rodzajów wagonów ochronnych, które będą w komplecie z dźwigiem EDK80. Najpierw PKP Energetyka. Niektórzy powiedzieliby, że popsułem taki ładny wagon i to w dodatku już w malowaniu PKP
, otóż kilka rzeczy trzeba było najpierw popsuć oraz wymienić aby był odwzorowaniem oryginału. Po wyfrezowaniu części burt doszły nowe burty jak w prawdziwym, stopnie manewrowe i uchwyty pod zderzakowe wymienione na bardziej filigranowe, paka z prawdziwego drewna, nowe trawione pokrętła, całość na nowo przemalowana na kolor PKP Energetyki z palety RAL oraz nałożone wszystkie oznaczenia i napisy na nowo. Dla zainteresowanych podaje link do filmu z pełnym składem na którym jest też ten wagon

https://www.youtube.com/watch?v=fTjM32_5cDI
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki