• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK P-ń Górczyn

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#41
Bardzo zgrabny ten Jelcz. Gratulacje. No i fajny pomysł z uzupełnieniem wnętrza - szczególnie o rury (zastanawiam się czy były czarne czy aluminiowe ale ... niestety nie pamiętam). Nie jest to sztuka dla sztuki bo faktycznie je ładnie widać.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#44
Jestem pod wrażeniem jak pięknie wyszedł Ci tej autobus. Jakbyś jeszcze zaludnił go pasażerami, to wyglądałby na tych fotkach niesamowicie realnie. (y)
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#45
Bardzo ładnie to wyszło.Też go chciałem ale trochę nie moja epoka, kolega kupił w dobrej cenie.Sam buduję Sana H100 od podstaw,może pokażę jak nadarzy się okazja.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#46
Super praca. Z kronikarskiego obowiązku tylko przypomnę, że jeśli to model do połowy lat 90 (tak mniemam po malowaniu) to kasowniki były ręczne. Małe w kolorze metalu.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#47
Super praca. Z kronikarskiego obowiązku tylko przypomnę, że jeśli to model do połowy lat 90 (tak mniemam po malowaniu) to kasowniki były ręczne. Małe w kolorze metalu.
Jeśli zdjęcie wnętrza zamieszczone wyżej pasuje do tego modelu to kasowniki są zrobione właściwie ! Nie jest wykluczone, że to trochę zależało też od konkretnego MPK ...
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#48
Jestem pod wrażeniem jak pięknie wyszedł Ci tej autobus. Jakbyś jeszcze zaludnił go pasażerami, to wyglądałby na tych fotkach niesamowicie realnie. (y)
Tak Maćku właśnie planuje go jeszcze w przyszłości zaludnić ale na razie czekam na poznańskie kalki i wtedy będzie w pełni skończony. A na razie mogę powiedzieć że jest to pusty kurs jakby dopiero wyjazd z zajezdni :rolleyes:
Jeśli zdjęcie wnętrza zamieszczone wyżej pasuje do tego modelu to kasowniki są zrobione właściwie ! Nie jest wykluczone, że to trochę zależało też od konkretnego MPK ...
Właśnie widziałem na niektórych zdjęciach że kasowniki miały metaliczny kolor, ale ja już takich nie pamiętam bo pewnie jak były to mówiłem jeszcze na chleb "byp" ,a te czerwone już akurat bardzo dobrze kojarzę :)
 
Reakcje
7 0 0
#49
Z kasownikami w epoce PRL-u było różnie, ale najczęściej występujące były dwa modele:
Metaliczny
Kasownik_1.jpg
W MPK Wrocław natomiast występowały takie kasowniki:
Kasownik_2.jpg
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#50
Nie wiem...jakoś mi się te srebrne nie kojarzą z nieboszczką komuną, w każdym razie w stolicy montowali je chyba już po pierestrojce...
Wcześniej były takie z wajchą :)
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#51
Nie wiem jak było w PRL, ale ja z dzieciństwa (lata 90te) w Poznaniu kojarzę jedynie plastikowe, czerwone kasowniki R&G z "buzią". Potem jak przybyły niskopodłogowe MANy i Neoplany to one z kolei miały duże żółte ELGEBy.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#52
W Poznaniu były m.in. kasowniki Krak do biletów dziesięcio i dwudziesto-przejazdowych.
Oraz kasowniki "z języczkiem" do biletów jednorazowych. Robiły kilka dziurek. Nie wiadomo co oznaczały, bo kontroler i tak porównywał z biletem przez siebie skasowanym.
Kasownik Krak.jpg
Karnety.jpg
Kasownik z jezykiem.jpg
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#53
Witam. Kolejny projekt ukończony, tym razem model odwzorowujący oryginał w Lublinie. Obrotnica czeka jeszcze na ucyfrowienie i udźwiękowienie. Model będzie zainstalowany na modułach które już powstają ale o tym już nie długo w relacjach ;) poniżej zdjęcia oryginału i modelu
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#56

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#58
Co niektórzy czekali na Byka od Piko i już mają a że mi się marzy dopiero następny model to się nie spieszy więc bardziej czekałem na montaż dźwięku w swojej WM15 i się doczekałem oceńcie sami ;)
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#60
Wspomniana na drugiej stronie tego wątku poznańska obrotnica doczekała się udzwiękowienia ;) dodatkowy dźwięk który słychać na początku to dźwięki otaczającej natury podczas nie używania obrotnicy przez pracowników kolei :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki