• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK P-ń Górczyn

Jestem pod wrażeniem jak pięknie wyszedł Ci tej autobus. Jakbyś jeszcze zaludnił go pasażerami, to wyglądałby na tych fotkach niesamowicie realnie. (y)
Tak Maćku właśnie planuje go jeszcze w przyszłości zaludnić ale na razie czekam na poznańskie kalki i wtedy będzie w pełni skończony. A na razie mogę powiedzieć że jest to pusty kurs jakby dopiero wyjazd z zajezdni :rolleyes:
Jeśli zdjęcie wnętrza zamieszczone wyżej pasuje do tego modelu to kasowniki są zrobione właściwie ! Nie jest wykluczone, że to trochę zależało też od konkretnego MPK ...
Właśnie widziałem na niektórych zdjęciach że kasowniki miały metaliczny kolor, ale ja już takich nie pamiętam bo pewnie jak były to mówiłem jeszcze na chleb "byp" ,a te czerwone już akurat bardzo dobrze kojarzę :)

Nie wiem...jakoś mi się te srebrne nie kojarzą z nieboszczką komuną, w każdym razie w stolicy montowali je chyba już po pierestrojce...
Wcześniej były takie z wajchą :)

Dabas

Aktywny użytkownik
Donator forum
Nie wiem jak było w PRL, ale ja z dzieciństwa (lata 90te) w Poznaniu kojarzę jedynie plastikowe, czerwone kasowniki R&G z "buzią". Potem jak przybyły niskopodłogowe MANy i Neoplany to one z kolei miały duże żółte ELGEBy.

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
Zespół forum
PKMK
W Poznaniu były m.in. kasowniki Krak do biletów dziesięcio i dwudziesto-przejazdowych.
Oraz kasowniki "z języczkiem" do biletów jednorazowych. Robiły kilka dziurek. Nie wiadomo co oznaczały, bo kontroler i tak porównywał z biletem przez siebie skasowanym.
Kasownik Krak.jpg
Karnety.jpg
Kasownik z jezykiem.jpg

Witam. Kolejny projekt ukończony, tym razem model odwzorowujący oryginał w Lublinie. Obrotnica czeka jeszcze na ucyfrowienie i udźwiękowienie. Model będzie zainstalowany na modułach które już powstają ale o tym już nie długo w relacjach ;) poniżej zdjęcia oryginału i modelu

Załączniki

Załączniki

Co niektórzy czekali na Byka od Piko i już mają a że mi się marzy dopiero następny model to się nie spieszy więc bardziej czekałem na montaż dźwięku w swojej WM15 i się doczekałem oceńcie sami ;)

Wspomniana na drugiej stronie tego wątku poznańska obrotnica doczekała się udzwiękowienia ;) dodatkowy dźwięk który słychać na początku to dźwięki otaczającej natury podczas nie używania obrotnicy przez pracowników kolei :)

Dzisiaj ukończyłem kolejny model do kolekcji tym razem jest to koparka K162 OSTRÓWEK firmy MM BRNO. Doszły takie detale jak figurka kierowcy, dźwigienki a wszystkie teleskopy przerobione na ruchome ;) ps. dopiero po zdjęciach zobaczyłem że lusterko odpadło ale już naprawione :)

Załączniki

Flotoma

Znany użytkownik
Gratuluję wykonania oraz samozaparcia za ruchome siłowniki! :) Odrobinę rzuca się w oczy niezaszpachlowana szpara na błotniku, ale ogólnie ładnie wyszła koparka.

A dzisiaj końca doczekał się dźwig Takraf ADK 125, również firmy Model Master Brno ;) wszystkie siłowniki oraz główne ramię w pełni ruchome :)

Załączniki