• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK P-ń Wschód

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Choć cysterny do przewozu melasy są "osadzone" w epoce ,która akurat mnie osobiście nie za bardzo pasuje,jednakże miło będzie zobaczyć model z "własnego podwórka". Czekam Darku ,aż go pokarzesz :)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Cysterna do przewozu melasy zostanie zrobiona z cysterny Piko 58450. Nie ukrywam, Piko jest łatwiejsze do przerabiania. Cysterny Robo mają wklejone obręcze cysterny, także trudno jest rozłożyć je do rosołu.
Pierwsze prace poczynione, teraz trzeba pobawić się w oznakowywanie.
DSCF4762.JPG
DSCF4763.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Poniżej zdjęcia z nakładania oznaczeń, które zostały wydrukowane na domowej drukarce laserowej. Ma ona niestety niedoskonałość, która nie pozwala na nadrukowanie kolorów na biały podkład. Przesuwa kolejny wydruk i nie nakłada się on idealnie. Można to zrobić ręcznie drukując dwie kalki i efekt jest zadowalający.
DSCF4767.JPG DSCF4769.JPG
DSCF4771.JPG
 

mae

Użytkownik
Reakcje
297 0 0
Bardzo fajna cysterna, gratulacje. Nie masz problemu z odpadającym od kalki nadrukiem? Ilekroć drukowałem na laserówce kalki, nadruk schodził:/ Jak sobie radzisz z białymi napisami? Bardzo dobrze wyszły, to biały toner? Czy też drukujesz kolor na białej kalce i potem dobierasz kolor?
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Nie do końca znam się na procesie druku laserowego, z tego co kojarzę proszek jest nakładany na papier i następnie wygrzewany. Miałem takie wydruki, które nie zostały do końca wygrzane i wtedy palcem można było toner zetrzeć. Działo się tak zawsze jak był włożony za mały format i drukarka nie była w stanie zakończyć procesu wydruku. Teraz kiedy wiem, że najmniejszy format jaki mogę wydrukować to 90x130 drukarka wykonuje swoje zadanie w taki sposób, że nadruk bardzo dobrze się trzyma. Toner biały to wyrób firmy Ghost i nie mam z nim problemów. Sam wydruk nie jest tak precyzyjny jak sitodruk i by uzyskać dobrą jakość oznaczeń czasami trzeba nakładać kalkę na kalkę o czym już tu wielokrotnie pisałem. Co do wydruku koloru to jest z tym zabawa. Najpierw drukuje na białej kartce i przy pomocy miksera RGB ustawiam kolor, by pasował do żądanej po wydruku barwie. Czasami tych zmian RGB i wydruków jest wiele ale jak to mówią cel uświęca środki. Można też kombinować ustawieniami drukarki ale tam jest mniej możliwości niż przy ustalaniu koloru bezpośrednio na rysunku.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki