• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK P-ń Górczyn

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#21
Na pierwszym filmiku widać że szyny które znajdują się na obrzeżu obrotnicy nie układają się z jednej strony,tej bez budki, równolegle do szyn znajdujących się na obrotnicy.Przesunięcie nie jest duże, ale jest widoczne. Szkoda że kolegi nie było w Piotrkowie, chętnie bym porozmawiał na temat budowy obrotnicy, nawet miałem swoją obrotnicę i chciałem uzyskać pewne informacje.
Co do ułożenia tych szyn na obrzeżach to prawda, jest to spowodowane tym że mają tylko 10 mm długości i nie trzymają się dobrze bo są tylko wsunięte dlatego ruszają się w lewo i prawo. Jednak z wjazdem i wyjazdem na obrotnicę nie ma żadnych problemów. W Piotrkowie byłem w sobotę od godziny 11-16 na stoisku EBM. Jeśli kolega ma jakieś pytania w sprawie budowy to mój nr tel. 789-095-277 ;)
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#22
To przepraszam, w sobotę i ja byłem tylko nie zapisałem sobie nazwy stoiska na której miała być pokazywana, bardziej szukałem na stoiskach samej obrotnicy, ale nic się nie stało, na pewno będzie jeszcze okazja aby się spotkać.
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#23
Trochę się tego nazbierało, a że nie było na czym zaprezentować to dopiero teraz kiedy powstał moduł prezentacyjny mam przyjemność pokazać Wam niektóre lokomotywy i wagony jakie udało mi się urealnić. Osoby chętne do wykonania takich prac serdecznie zapraszam na PW. A więc po kolei, najpierw SU45-100 i SP45-205
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#24
Dalej SM42-1021 i SM42-1069
[DOUBLEPOST=1470770489][/DOUBLEPOST]ET41-152 i ET41-144
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#25
Skoda MTB STK182-064 oraz Schlesienmodelle EU07-527
[DOUBLEPOST=1470771045,1470770699][/DOUBLEPOST]Fleischmann 530903 oraz Roco 76853
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#27
Tym razem trafił na warsztat Gagar Orlenu, ST44-199 oraz parę wagonów ;)
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#30
Po kilku dłuższych miesiącach dobiegły końca prace nad drugim egzemplarzem obrotnicy. Tym razem zamiast sygnalizatorów świetlnych obrotnica została wyposażona w standardowe ruchome latarnie i dlatego teraz w pomoście są 4 serwa a nie jak we wcześniejszej wersji tylko 2. Dlaczego taki kolor, ponieważ trochę wzorowałem się na poznańskiej obrotnicy. Wizualnie obrotnica ukończona teraz czeka ja tylko montaż dekodera, dźwięku i całej reszty elektroniki ;)
[DOUBLEPOST=1484142912][/DOUBLEPOST]I zdjęcia oryginału, ostatnie 5
 

Załączniki

Ł

Łukasz31

Gość
#32
Zgadzam się z Kolegą. Nie wiele czasu już pozostało aby zobaczyć tą obrotnicę na żywo:)
Moim zdaniem wspaniała robota.
Pozdrawiam ciepło
Łukasz
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#33
Witam. Po dłuższym czasie WM-ka doczekała się silnika i pierwszej jazdy co prawda w analogu jednak podczas jazdy co widać na filmiku przód faluje, i nie wiem czym to może być spowodowane dokładnie, macie może koledzy jakieś pomysły jak to zmniejszyć żeby nie było tak widoczne?
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#34
Może głupia hipoteza ale może coś nie tak z zestawem kołowym ? Koło nie ma kształtu idealnego okręgu i "siada" ? albo oś nieidealnie wyśrodkowana ?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#35
Witam. Po dłuższym czasie WM-ka doczekała się silnika i pierwszej jazdy co prawda w analogu jednak podczas jazdy co widać na filmiku przód faluje, i nie wiem czym to może być spowodowane dokładnie, macie może koledzy jakieś pomysły jak to zmniejszyć żeby nie było tak widoczne?
Masz dwie możliwości: albo koła nie są centralnie zamontowane na osi albo ślimacznica nie jest centralnie zamocowana na osi. Na początek spróbuj powiększyć luz miedzyzębny między ślimakiem i ślimacznicą. Moim zdaniem to jest przyczyna.
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#40
Dzisiaj może tak nie do końca kolejowo ale zawsze można powiedzieć że pojazd dowozi do dworca ;) a mianowicie jest to autobus Jelcz 110. Kupiony niedawno na znanym portalu aukcyjnym kit to samodzielnego złożenia:
_20170321_083800.JPG
_20170321_083836.JPG

Do modelu zostały też dodane dodatkowe elementy takie jak: poręcze, kasowniki, dźwignia do biegów rura wydechowa i kierowca:

DSC_0004.JPG
DSC_0003.JPG
DSC_0008.JPG


A tak prezentuje się po pomalowaniu:

DSC_0020.JPG
DSC_0019.JPG
DSC_0018.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki