• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Ostrów Wlkp. czyli łysy udaje inżyniera

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#4
Heloł. :) Super efekt. Martwię się jednak o współpracę odbieraków z siecią naprężaną 0.3mm. Jak jest rozwiązana kwestia nacisku na sieć? Czy można unieść odbieraki i zatrzymać np na wysokości tuż poniżej przewodu jezdnego?
 
OP
OP
muminek

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#5
Koszt jednego serwa to 20-25zl
Michał można wyciągnąć sprężynki z pantografu tak by nacisk był mniejszy lub zaprogramować tak by pantograf podnosił się na jaką wysokość ci pasuję.
 
OP
OP
muminek

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#7
Wszystkiego nie zdradzę bo robię to ludziom za $ ale podstawami się podzielę.
A więc:
- trzeba usunąć zatrzaski trzymające złożony pantograf
- skrócić śrubę mocującą pantograf
- zrobić dziurkę w dachu
- zamontować żyłkę do pantografu i serwa
- podkleić serwa do dachu
- przedłużyć przewody od serw
- przerobić płytkę dcc tak aby było miejsce na serwa
- przerobić plastikową część ramy
- przerobić mocowanie głośnika i kondensatora
- przylutować kable od serw według schematu dekodera który ma to obsługiwać
- zaprogramować serwa i przypisać je do wybranych F oraz ustawić dzięki do tej F

to chyba wszystko
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.091 153 19
#9
Proszę jeszcze o zdjęcie od góry, ciekaw jestem, jak wygląda dach, estetyka itp.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
#10
czyli patent z żyłką - tak jak myślałem; ciekaw jestem jak fabrycznie jest to rozwiązane, bo chyba jest jakiś model z ruchomymi pantografami wypuszczony "firmowo"
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
#14
Widok np. siódemki ruszającej ze składem na dwóch pantografach i po chwili opuszczanym przednim wart byłby takiego zachodu. Albo zatrzymującej się na peronie, po chwili drugi pantograf w górę (nie wiem dlaczego - zauważyłem że tak jest), a potem obydwa na dół. Bajer pierwszej kategorii.
 
OP
OP
muminek

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#16
No musiał się doczepić hihihi :p
Znalazłem kilka zdjęć wagonów które zrobiłem kilka lat temu.
Wszystkie były całe pomalowane od nowa i położone kalki, tak niektóre wagony mają niezgodne oznaczenia, po prostu zalegały mi wagony i nie było odpowiednich kalek ;)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki