• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Witam!
Postanowiłem założyć wątek o takiej właśnie nazwie ponieważ od czasu do czasu buduję coś nowego w skali H0, a zakładanie co raz to nowego wątku będzie dla mnie bez sensu ;)
Zaczynam od budowy WM-15A.
Buduje ją na podstawie dostępnych planów, własnych obserwacji, dokumentacji zdjeciowej jaką dostarczył mi kolega karol_mar w tym wątku:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=4194, a także nieocenionej pomocy planów autorstwa kolegi Gała.
Zacząłem od ramy i elementów podwozia. Wykonałem je z polistyrenu grubości 1,5 mm i odciętych elementów ze straych wagoników PIKO. W planach mam wykonanie modelu z napędem i oświetleniem, a także najprawdopodobniej krótkiej serii z żywicy ;) w zestawach do montażu lub gotowych z napędem.
Na zdjęciach rama może się wydawać że jest za wysoka od główki szyny, ale to przez to że stoi na osiach o średnicy 11 mm, a powinna na osiach 9 mm, ale takich narazie nie mam.
Konstruktywna krytyka i pochwały mile widziane :grin:
Pozdrawiam

Załączniki

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Nareszcie wróciłem do codziennego zycia na forum :D i widze ze szykuje sie cos pięknego i oryginalnego :grin: Rama wygląda bardzo ładnie i zgrabnie. Mam nadzieje, że szybko zobacze kolejne efekty twojej pracy.

OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Jak widzisz musiałem trochę zmienić konstrukcję ramy bo nie mogłem wcisnąć jednej osi do środka :???: zmiana mała. I tak nie będzie widoczna po zmontowaniu całosci... ;)

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
867 18 1
Fajny modelik się zapowiada, aczkolwiek spóźniłem się właśnie zbierałem sobie fotki,plany itd do właśnie WM15 :) na razie będę ci kibicował :) a później coś pomyśle nad tym aby nie zostać oskarżonym o plagiat :)

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
dmvip napisał(a):
aczkolwiek spóźniłem się właśnie zbierałem sobie fotki,plany itd do właśnie WM15 :)
Jezeli chodzi o plany wm-ki to chętnie udostepnie bo posiadam takie na podstawie własnych pomiarów i oględzin. Jeżeli beda potrzebne to prosze pisac na pw. :grin:

OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
WM5 to jeszcze mniejsza drezynka :smile:
Nawet nie wiem czy jeszcze gdzieś ją można spotkać?
Ale dzięki za info przeglądałem nowy numer ŚK w empiku :razz: :cool:

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
219 2 0
Zbiornik nie wiem, ale prawdopodobnie od układu hamulcowego.
Obejmy są fuj ... znaczy się za grube z drutu, więc albo je zeszlifuj albo zastąp naklejonymi paskami z papieru samoprzylepnego lub zwykłej kartki papieru.
Warto popawić teraz, niż potem zwalać winę na pijaną suwmiarkę ;)

OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Re: ZNTK Ostbahn

Po dłuższej przerwie prezentuje małe postepy z budowy WM-15A oraz coś o czym nie wspominałem żeby nie zapeszyć :LOL:
Lokomotywa SU45 model w pełni żywiczny ;)
Na fotkach odlew z naklejonymi trawionkami GPM-u oraz ten sam pomalowany podkładem w spray-u w towarzystwie bud na SP32, ST43 oraz dwóch bud na 060DA-1020 i 060DA-6123 Lotosu. Budy ST43 nie moje 8) Kupione jakiś czas temu 8)
A teraz trochę o SU45... Model powstał głównie z polistyrenu różnych grubości oraz kilku elementów wycinanki PCV z GPM-u (chodzi o drzwi oraz o element z oknami czołowymi).
Początkowo model miał byc w całości zrobiony z wycinanki GPM-u, ale okazała się ona w dużym stopniu niezgodna z orginałem lokomotywy co ją zdyskwalifikowało... np.
- dach nie dał się w żaden sposób wygiąć żeby dopasować go do reszty lokomotywy zachowując odpowiedni profil
- ściany były zbyt cienkie
- otwory pod reflektory w czole są osadzone za wysoko

Zrezygnowałem z odlewania na pudle lokomotywy dostepnych elementów fototrawionych.
W odlewie nie ma także poprzeczek w oknach na czołach. Zamontowałem je już później...
Lokomotywę odlewam z dwóch rodzajów żywic F16 (buda), F32 (maskownice na wózki, zgarniacze, zbiornik)... Model jest dużo lepszej jakości niż SP32 czy moja poprzednia EU07 której juz nie robię i którą SU45 bije na głowę ;) A teraz zapraszam do foteczek 8)

Załączniki

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
221 2 0
Re: ZNTK Ostbahn

Ostbahn napisał(a):
Po dłuższej przerwie prezentuje małe postepy z budowy WM-15A oraz coś o czym nie wspominałem żeby nie zapeszyć :LOL:
Lokomotywa SU45 model w pełni żywiczny ;)
Na fotkach odlew z naklejonymi trawionkami GPM-u oraz ten sam pomalowany podkładem w spray-u w towarzystwie bud na SP32, ST43 oraz dwóch bud na 060DA-1020 i 060DA-6123 Lotosu. Budy ST43 nie moje 8) Kupione jakiś czas temu 8)
A teraz trochę o SU45... Model powstał głównie z polistyrenu różnych grubości oraz kilku elementów wycinanki PCV z GPM-u (chodzi o drzwi oraz o element z oknami czołowymi).
Początkowo model miał byc w całości zrobiony z wycinanki GPM-u, ale okazała się ona w dużym stopniu niezgodna z orginałem lokomotywy co ją zdyskwalifikowało... np.
- dach nie dał się w żaden sposób wygiąć żeby dopasować go do reszty lokomotywy zachowując odpowiedni profil
- ściany były zbyt cienkie
- otwory pod reflektory w czole są osadzone za wysoko

Zrezygnowałem z odlewania na pudle lokomotywy dostepnych elementów fototrawionych.
W odlewie nie ma także poprzeczek w oknach na czołach. Zamontowałem je już później...
Lokomotywę odlewam z dwóch rodzajów żywic F16 (buda), F32 (maskownice na wózki, zgarniacze, zbiornik)... Model jest dużo lepszej jakości niż SP32 czy moja poprzednia EU07 której juz nie robię i którą SU45 bije na głowę ;) A teraz zapraszam do foteczek 8)

Ta drezynka mi się podoba. :D

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9