• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Opole

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#1
Zgodnie z nowymi założeniami wątku Mój tabor, postanowiłem założyć swój wątek gdzie będę dodawał zdjęcia i opisy moich przeróbek taboru.
Dłuższy czas podpatrywałem prace kolegów z forum i słuchając ich porad oraz ćwicząc, ćwicząc i dalej ćwicząc patynuje lub przerabiam modele.
Do moich prac używam farb z Life color, Tamyia oraz farb olejnych dla plastyków.
Na pierwszy ogień cysterna roco
IMG_20180202_202619.jpg
IMG_20180202_202641.jpg
IMG_20180202_202646.jpg


Na pewno muszę pomyśleć nad jakąś dioramą do zdjęć i lepszym przytłumionym światłem bo za bardzo się odbija od modeli.

Drugi wagon już prezentowałem w temacie Mój tabor, tylko postanowiłem wymienić ładunek słupów betonowych na drewniane bale. No więc zacząłem szukać z czego i jak zrobić te bale by najlepiej się prezentowały. Tutaj poskrobane patyczki z drewna iglastego przycięte piłką.
IMG_20180202_202650.jpg
IMG_20180202_202654.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#2
Cysterna mi się podoba, ale nie jestem fachowcem w patynowaniu. Ale te patyczki na platformie tak średnio mi pasują. Nie wiem, czy przewozi się takie okorowane pnie drzew (bo chyba takie mają te patyczki imitować), ale takie pnie zwykle są raczej proste.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#4
http://forum.modelarstwo.info/threads/pytanie.19651/page-4 Kolego. Przejdż się po parku lub skwerze w swojej okolicy i na pewno znajdziesz suche gałęzie które będą proste i odpowiedniej długości do tej platformy. Co do okorowania, korę posiadają pnie dopiero co ścięte, te które jakiś czas leżakują po ścięciu, to w tych pniach kora sama odpada. Tak więc tym brakiem kory za bardzo się nie przejmuj. Moje pnie mają długość ponad 30 cm, i jak widzisz są prawie proste, lecz też nie posiadają kory.
 
OP
OP
SantaFe

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#5
Dzięki, za podpowiedź. Oczywiście na platformie będą prostsze kłody, jednak co do długości to bywa różnie z tego co widuje na starych fotografiach :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#9
Też nie widziałem, by przewoziło się okorowane. Jednak bez tej kory już bardziej realistycznie to wyglądało. Będę myślałem dalej czego by tu użyć :)
Te gałązki, których użyłeś trochę psują wygląd wagonu. Takich ładunków nie widziałem na żywo. Popatrz sobie na mój temat warsztatowy. Pokazałem jak robiłem pnie drzew z leszczyny. Miłego czytania.
http://forum.modelarstwo.info/threads/porady-i-techniki-modelarskie.28400/#post-524977
 
OP
OP
SantaFe

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#10
Trochę czasu minęło a mi ten ładunek drewna nie dawał spokoju. Po radach Mafo wybrałem się do lasu po materiał i powstało takie coś:
IMG_20180215_201015.jpg
IMG_20180215_201022.jpg

Dwa razy drewno malowałem bejcą ciemny palisander i ciemny buk. Jak widać słabo chwyciło.
Na końcu przetarłem wszystko grubym papierem ściernym bo jak wiadomo ścięte drewno jest tarzane pół lasu potem przeładowywane.
Na końcu był czas na odpoczynek :)
IMG_20180215_201225.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#11
Cieszę się, że mogłem pomóc. :) Wygląda już dużo lepiej. Jeszcze popracowałbym nad końcami tych bali, no bo jakby to zobaczył jakiś pilarz to by się obśmiał, że ktoś tak pociął te pnie... ;)
 
OP
OP
SantaFe

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#15
Po dłuższej nieobecności miałem chwilę dla siebie w pracowni:love: Udało mi się dokończyć dwa wagony :). Niestety światło do zdjęć jest za słabe, jak będzie chwila to postaram się pryz świetle dziennym cyknąć parę ujęć.
 

Załączniki

OP
OP
SantaFe

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#18
Nie do końca, na zdjęciu od góry widać jak patyna pokryła taśmy. Na bokach używałem farb olejnych, a na to z bliska cieniowałem aerografem. Tutaj raczej jest kwestia techniki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki