• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Klasyk w tej skali... 
respekt.gif
respekt.gif
respekt.gif
, choć wagon rozrządczy który sam jeździ... :eek:
Co do rokuhana... ciekawy materiał. Też myślę o tym, by go wykorzystać do Nm...

Pozdrawiam,...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ile ten pociąg ma długości (model)? Tory Marklin czy Rokuhan?
Marklin nie ma torów z podsypką. To są tory Rokuhana tymczasowo poskładane. Tory z gotową plastikową podsypką robi też amerykański Micro Trains Lines (MTL).
Ten skład to 8 wagonów po około 11 cm każdy (ze sprzęgami) + lokomotywa. Wychodzi, że razem to około metra długości
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
respekt.gif
respekt.gif
respekt.gif

Co do Rokuhana dodam tylko, że 220mm proste odcinki mają denerwujące zaślepki maskujące miejsce podłączania przewodów... Przepraszam za oftop i pozdrawiam,...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Po dłuższym lenistwie modelarskim wracam do prac nad EN57. Zaczęło się od drugiego podejścia do tematu podwozie z napędem. Tym razem przetestowałem opcję z uniwersalnym podwoziem do długich modeli bazującym na Shorty Rokuhana - znalezione na e-bayu. Jest to wydruk 3D dość siermiężny jak można zobaczyć na zdjęciu - składający się z dwóch części:

IMG_4568.jpg


dolna płytka przyklejona powinna zostać do korpusu po włożeniu w otwór po prawej stronie płytki z oryginalnego napędu odbierającej prąd z wózka tocznego:

IMG_4571.jpg


W obejmę wchodzi cała reszta napędu Shorty:

IMG_4572.jpg


Po zmontowaniu całościowo dostajemy takie podwozie (do usunięcia jeszcze w samym Shorty trzpień od wózka tocznego. Odbiór prądu następuje z obu wózków, przy czym ważniejszy jest wózek toczny, gdzie prąd zbierają obie osie. Na wózku napędzanym jedna para kół ma gumki przyczepnościowe.

IMG_4577.jpg


Z buda wygląda to tak - sama buda będzie musiała wewnątrz być trochę przeprojektowana bo mimo wyfrezowania Dremelem i tak trochę moim zdaniem zbyt wysoko cały wagon stoi na wózkach:

IMG_4574.jpg


W międzyczasie też powstała druga buda - drukowana z tego samego pliku w innym źródle i chyba z trochę innej żywicy. Widać różnice jakościowe - trudniej też wycinało się budę ze słupków wspierających wydruk - co zresztą widać.

IMG_4578.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pawle doceniam robotę.... ale przyznam że aż mnie zęby bolą jak widzę ten wagon. Albo złudzenie optyczne się zrobiło przez lampę błyskową, albo coś z nim jest nie tak ;).... pomijam kwestię burt.... bo to to powinieneś zrobić nowe zgodne z naszym 418v :)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Burty - to musiałby być pewnie wydruk. Ja tego nie potrafię ogarnąć więc Niemiec udaje Polaka. Lampa .. ? Chodzi Ci o kolor - ten jest specjalnie zrobiony tak, że wygląda jakby byl bardzo okurzony od prawie białego pyłu. Mam pewnie jeszcze ze 3 sztuki takich Niemców - raczej będą bordowe.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Model 3D to ja mam. Można zaadoptować do twojego podwozia jakoś +-. Kolor jest bardzo ok. Chodzi mi o samą sylwetkę (Burty/rama/wózek) tu mi coś nie pasuje.....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki