• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Jakiś czas temu natrafiłem - chyba gdzieś tutaj na forum na zdjęcia wagonu technicznego:

1.05.03 Gryfino.jpg


Szczecin Gl 21.11.99.jpg



Kiedy natrafiłem na bardzo podobną konstrukcję do druku 3D na Shapeways doszedłem do wniosku, że warto nad tym tematem popracować.
Model wykorzystuje wydruk 3D, standardowe - gotowe podwozie Marklina, barierkę z pomostem zaadoptowaną także z innego modelu Marklina i dodatkowo trochę resztek drewnianych - na zrobienie stopnia na burcie wagonu i siatka fototrawiona Abera (okna). Kalkomania samodzielnie zaprojektowana.

IMG_1355.JPG


IMG_1356.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ja widzę też na pierwszym zdjęciu, bez czerwonych kresek: wagon 1/2 klasy ma napisy na ostoi, ten drugi - nie. Ale na fotkach widzę wagony w powiększeniu, w rzeczywistości to pewnie widać tylko, że coś na ostoi jest, ale co, to pewnie już trudno stwierdzić.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Jakbyś zrobił zdjęcie z odległości 1 metra i byś zapytał to by nie było problemu - każdy by powiedział olej to. Przy zdjęciu makro widać różnicę i już mamy dylematy ;)

Osobiście to możesz wykałaczka porobić białe plamy na ostoi i efekt będzie taki sam .... a ty się mniej namęczysz, albo odpuść temat bo i tak tego widać nie będzie.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Jakbyś zrobił zdjęcie z odległości 1 metra i byś zapytał to by nie było problemu - każdy by powiedział olej to.
na fotkach widzę wagony w powiększeniu, w rzeczywistości to pewnie widać tylko, że coś na ostoi jest, ale co, to pewnie już trudno stwierdzić.

Zdjęcie z poziomu oczu na wyciągnięcie dłoni:

IMG_1364.JPG


A tymczasem na warsztacie kolejne wagony:

IMG_1365.JPG


W przypadku boczniaka - nie mam wątpliwości - warto pobawić się i oznakować drzwi oznaczeniami literowymi.

IMG_1362.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki